Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Munkahely, kollégák

A kérdés

Ha valakivel munkába jövet vagy menet történik baleset, az munkahelyi balesetnek minősül? Hány százalékos táppénz?

2016. máj. 26. 15:36  Privát üzenet  

A válaszok
Nem.

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2016. máj. 26. 15:38 Privát üzenet

Nálunk munkahelyinek. De csak ha célirányosan melóba mész és nem úgy, hogy teszel egy 20 perces kitérőt és a Meki emeletéről esel le. Érted.

Azt, hogy hány %-os tp , nem tudom, ilyen még nálunk nem történt, de oktatáson elmondták a fentieket.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2016. máj. 26. 15:51 Privát üzenet
Nálunk is. Az egyik kollegám hazafelé menet elesett a jeges úton és eltörte a lábát. Járt neki a táppénz, plusz valami biztosítási pénz is. Pontosan nem kérdeztem rá. Viszont szerintem itt nem tudunk pontosan válaszolni, a HR-esektől vagy főnöktől kell megkérdezni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2016. máj. 26. 16:20 Privát üzenet

2-es vagyok. Tényleg biztoítási pénz is van.

Én eltörtem egyszer a kezem és 60e Ft-ot fizettek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2016. máj. 26. 16:31 Privát üzenet

Igen, annak számít, sőt, ha munkába menet vagy hazamenet még kis kitérőt teszel olyasmiért, ami fontos, akkor is (pl. ha gyerekért mész oviba vagy kaját venni, az igen, de a kocsmába menetel vagy a könyvtári könyv visszavitele már nem).

2013-ban hallottam egy oktatáson, azóta változhatott.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2016. máj. 27. 17:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Azt akarom megtudni baleset történt két autóval. S az egyik autós a helyszínről barátjával távozott, a korházba. Hozzá tenném a MENTŐ a helyszinen volt! S a rendőrők csak úgy...
A stroke üzemi balesetnek minősül?
Ha valaki szándékosan rámhúzza a kormányt, az minek minősül?
Ha felrobban a zsebemben a céges telefonom akkumulátora az munkahelyi balesetnek minősül?
Tényleg igaz, ha otthon ér baleset egy dolgozó embert pl. kimegy a bokája és elmegy az orvoshoz ezzel a panasszal ami nem (visszatérő) betegségnek minősül (pl:megfázás,...
A táppénz (üzemi balesetből eredő) tartós távollétnek minősül?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Munkahely, kollégák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!