Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha 10 hónapot dolgozom egy...

Ha 10 hónapot dolgozom egy évben 12 helyett akkor voltaképp hova tűnik a szabadságom? Mert nyáron otthon vagyok de az nem szabi akkor nincs szerződésem!

Figyelt kérdés

A főnök azzal hülyít hogy ott a nyár a szabira. Akkor vagyok szabin.

De most én vagyok a hülye vagy csak arra akarnak venni? határozott szerződésem van minden évben szept 1-tól jún végéig. A két nyári hónapban nem dolgozom. csakhogy az MT és a szerződés szerint is (nincs kollektív csak sima) nekem jár teljes naptári évre 20 alapszabi + 6 nap az évek után. Edz járna 12 hónapra. Ha én csak 10-et vagyok munkában akkor hol a szabi? Hát attól még járna időarányosan a szabi! Mert a 10 hónap alatt egy napra el nem engednek de egyetlen napra se!

Hova tűnik a szabim? Nyáron otthon vagyok de az nem szabi az szerződés nélküli időszak mely alatt hivatalosan semmi közöm a céghez.

Ráadásul a lenyúlt ki nem adott szabit ki se fizetik semmivel se kaptam többet egy hónapban se tavaly meg tavayelőtt mint ami járt az adott hónapra.

Szóval akkor hol az én szabim? Lenyúlják ilyen egyszerű?


2016. máj. 29. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Jól látod. Lenyúlják.
2016. máj. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy járna időarányosan!

Gondolom, papíron kiadják, csak te nem tudsz róla. Bár a havi bérlapjaidon rajta kell lennie.

Ez így semmiképp sem szabályos. Fel lehetne őket jelenteni. Szóval vagy bevállalod a feljelentést vagy eltűröd ezt a helyzetet.

2016. máj. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha járna neked szabi, de nincs olyan nap az évben, amikor kapsz fizetést, de mégsem kell dolgoznod, akkor igen, csúnyán átvernek. Ne hagyd magad.
2016. máj. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nyáron szabadságon vagy, az is megoldás, ám ekkor nyárra is kell kapnod fizetést, hiszen az a fizetett szabadság után is jár. Ha viszont a szerződésed június végén lejár és szeptember 1-jén kezdődik csak újra, akkor gyanítom, nincs fizetés júliusra és augusztusra. Év közben meg szabadság nincs, tehát valahová eltűnik - légy nyugodt, papíron megvan az. Érdemes megnézni a bérjegyzéket, lehet, hogy év végén, karácsony és újév között kiadnak pár napot, hogy ne kelljen bemenni dolgozni (bár nem tudom, akkor be kell-e menned). Ilyenkor vagy felnyomod a munkáltatót, vagy marad a "jajj, hát örüljünk, hogy van hol dolgozni, nem pattogok, mer' kirúgnak, osztán mi lesz akkó', mehetek a híd alá lakni".
2016. máj. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

" mehetek a híd alá lakni"."



Kb eltaláltad. Lakáshiteles vagyok 6 év alatti gyerekkel feleségem minimálbéres bolti eladó.

Ha elbocsátanak van 3 hóbap munkát találni vagy indul a kényzserárverés. És az szó szerint a híd alatt jelentéssel bír.

Mert 3 hónap alatt nem lesz muna max minimálbéres szutyok az meg nem elég a törlesztőre és akkor még a kajáról rezsiről nem is beszéltünk.

2016. máj. 29. 22:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbáld esetleg nem brutál módon felvetni a főnöknek a dolgot. Pl. ha azt mondja, ott a nyár a szabadságnak, akkor mondd azt mosolyogva, hogy ja, az igaz, de te a fizetett szabadságra gondoltál. Nem kell ultimátum elé állítani a főnökt; egy ilyenért csak nem fognak már kirúgni.
2016. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem kell kirúgnia se. Határozott szerződés ha ugrálok hogy így a szabi meg úgy a szabi nem ad szeptembertől új szerződést és ennyi. Jogorvoslat kizárva ebben nincs jogsértés se.
2016. máj. 29. 22:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha meg nem akarsz tenni érte, akkor a f#szt rinyálsz itt.

Igen, lenyúlják, mert veled megtehetik.

Így jártál.

2016. máj. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TamásTóth ***** válasza:
Tehát, mivel most jön a nyár, ezért lesz 2 hónap fizetetlen szabadságod. Ajánlom keres másik munkát ez idő alatt és ha már megvan jelentsd fel őket. Amúgy meg kell nyoma legyen, mivel elméletileg minden hónapban alá kell írnod a bérpapírodat.
2016. máj. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!