Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintem olyan munkát érdemes...

Szerintem olyan munkát érdemes választani, amit szeret az ember, nem a pénz az elsődleges szempont - legalábbis számomra. Ti mit gondoltok? Meghallgatnám a ti véleményeteket is.

Figyelt kérdés
Elsőéves egyetemista vagyok, tanárnak készülök. :) Amikor nemrégiben szóba került, hogy mik a terveim a jövőre nézve, több ismerősöm is lepisszegett, hogy: "Ha egy csöpp eszed lenne, ügyvédnek tanulnál!" "Ebből sosem fogsz megélni!" "Nem mindegy, hogy keresel majd 200e vagy 500e forintot." "Amennyire tehetséges vagy a humán tárgyakból, simán lehetnél ügyvéd! Ki kellene aknáznod azt a képességedet, hogy jól tudsz magolni!" "A jog pusztán magolásból áll, be kell seggelni, nem nagy ördöngösség." Persze a rokonaim közül több olyan ember (például a nagypapám) is akad, aki támogatja az elképzeléseimet, és azt javasolja, hogy: olyan pályát válasszak majd a jövőben, amit szívesen űznék. :) A tanári pálya onnan jött, hogy édesanyám is tanít, és abszolút nem bánta meg, hogy anno így döntött. Aránylag sok a szabadideje, a fizetésre sem lehet panasz - állami iskolában tanít. :) Úgy érzem, hogy a jog egyáltalán nem nekem való, hiába kecsegtet több fizetéssel mondjuk egy jogi pálya, egyszerűen nem lenne gyomrom az ilyesmihez.. Persze embere válogatja.

2016. máj. 30. 20:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
tanárokat se kell félteni. Ott a nyári szünet, ahol szét tudják korrepetálni az agyukat. 3000et simán elkérnek óránként/gyerek.
2016. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, tudom.. :) Mindig akad magántanítvány, az viszont tény és való, hogy a falvakban olcsóbban adják az ilyen jellegű órákat. :) A nagyobb városokban többe kerül az ilyesmi..
2016. máj. 30. 20:14
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Válassz olyan párt magadnak, aki keres annyit, hogy ne legyenek anyagi gondjaitok és csináld azt a munkát, amit szeretsz.
2016. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Azzal foglalkozz amivel szeretnél. Lehet ügyvédkén több mint 2x annyit keresnél de gondolj bele hogy minden nap ugy mennél dolgozni ahogy az emberek nagy része hogy utálja a munkahelyét. De lehet mivel a jog nem érdekel el sem jutnál oda hogy ügyvéd légy. Már felnőtt vagy te döntöd el mit szeretnél. Egyébként a tanári hivatás nagyon szép és jó. Milyen tanár szeretnél lenni?
2016. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Te tudod...én sose lennék tanár :D
2016. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
csináld azt amit szeretsz és soha nem kell dolgoznod az életben.
2016. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a visszajelzéseket! :) Kedves 3.válaszoló, olyan jó ezt hallani! :) Angol-hon-és népismerettanárnak készülök.
2016. máj. 30. 21:34
 8/16 anonim ***** válasza:

3-mas nem gondolta komolyan szerintem.

Nehogymá a munkát nem a pénzért választom,viszont a párom csak az alapján választom...undoritó

És még azt irja,hogy jó hallani. LOL

2016. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Azt csináld amit szeretsz mert ha belekényszerítenek valamibe annál rosszabb nincs pláne napi nyolc órában sok-sok éven át.
2016. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy. Az ilyen csináld az álmod típusú tanácsok addig működnek, amíg nem te tartod el magad. Szülői büdzsén senkit nem érdekel az unalmas munka, ami jelzem azért nem csak a jog és a tanári pálya között mozog.


Nekem van pedagógus ismerősöm, aki fővárosban majdhogynem éhbérért rohad, a fizetése nem elég arra, hogy a hó végén ne fogcsikorgatva kelljen olcsó párizsit ennie... szerintem fél év volt, amíg élvezte a munkát, aztán rászakadt a kegyetlen valóság, hogy minden pénzbe kerül.


Én se vagyok túlzottan oda a munkámért, de engem sose érdekelt, hogy valami lenyűgöző dolog legyen. Viszont cserébe tök jól fizet, és kb azt veszek magamnak, amit akarok. Ami viszont boldoggá tesz. Szóval az egyetem alatt nem is fog érdekelni mennyi pénzt keresel. Csak amikor már éhes vagy, vagy nincs pénzed kifizetni a számlákat, egy moziról meg már hónapok óta álmodozol...

2016. máj. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!