Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A szabadság munkavállaló...

A szabadság munkavállaló rendelkezésére szerint kiadandó részét valóban úgy és akkor kell kiadni ahogy kérem? Mert én még soha az életben nem kaptam úgy és akkor szabit ahogy kértem sehol.

Figyelt kérdés

Van a szabadság annak van két része. A nagyobbik rész felett a cég rendelkezik, de van egy kisebb rész ami felett én a dolgozó.

Az Mt szerint

122. § (1) A szabadságot - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkáltató adja ki.


(2) A munkáltató évente hét munkanap szabadságot (...) legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. (...) A munkavállalónak erre vonatkozó igényét legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt be kell jelentenie.


vagyis: ha én most beadok egy kérvényt hogy egy hónap múlva mennék, akkor elvileg a cég a feje tetejére is állhat akkor is ki kéne adnia? Feltéve hogy nem szarik magasból az MT-re (de igen szarik).


csak azért kérdem mert voltam már egy pár helyen a 20 éve alatt mióta dolgozó vagyok és soha sehol se vették figyelembe mit kértem.

Mentem szabira ha engedtek. Ha nem, akkor nem. Volt hogy nyáron bár kértem egy napra el nem engedtek. mehettem nyaralni novemberben.

Volt hogy ki se adtak semmit ki se fizették.

Volt hogy kiírtak szabira papíron de ténylegesen meg be kellett járni.

És van olyan mint a mostani helyen ahol ugyan kiadják de akkor amikor ők gondolnak egyet.

Van hogy ma még nem tudom hogy holnaptól szabin leszek. tervezni nyaralni így no sansz.


Szóval elvileg ennek úgy kéne működnie hogy leadom a papírt ők meg szépen elengednek ha csak pár napra is de azt a pár napot legalább akkor amikor nekem jó?


2016. jún. 5. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg úgy kellene működnie. csakhogy gyakorlatilag igen kevés az a munkahely, ahol be is tartják a törvényben leírtakat.
2016. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én az első munkahelyemen dolgozom, jelenleg 30 ember közvetlen felettese vagyok. Nálunk nincs diktatúra. Minden mozgalmasabb időszakban, amikor többen akarnak szabira menni (pl. nyár, vagy karácsony környéke), megkérdezi a vezetőség, hogy ki mikor menne. Általában megbeszéljük a helyettesemmel, hogy melyikünk mikor akar menni, mert a kritérium annyi, hogy egyszerre ketten nem mehetünk. Ha nem tudunk megegyezni, akkor a főnököm dönt, de ebből még sosem volt gond.

Így kisebb-nagyobb egyezségekkel többnyire akkor engednek el szabadságra, amikor menni akarok.


Én az embereimet szintén így osztom be. Felmérem az igényeket, kérem, hogy jelöljék ki a napokat pontosan ezen időszakokban, majd ha összeférhetetlenséget látok is jelzem annak a két-három embernek, hogy próbáljanak megegyezni egymás között, ne nekem kelljen beosztani a szabadságukat. Én ezt így érzem humánusnak, viszont ezzel a módszerrel annyit lovagolunk a kérdésen, amivel rengeteg idő megy el. Sokan haragszanak rám, mert kétnaponta megkérdezem megbeszélték-e már és nem dolgozzák fel, hogy nekik jó az, ha megegyeznek. Én nem szeretem kijelölni ki mikor menjen, pedig mint munkáltató, avagy közvetlen felettes, simán megtehetem a szabi legnagyobb részével.

A gond ott kezdődik, hogyha valakinek megvan a 7 napja, amit kénye kedve szerint vett ki, akkor nyugodtan beoszthatom a többit, viszont ha nem írunk papírt arról, hogy mi mennyit adtunk ki és ők mennyivel rendelkeztek, akkor a jóisten sem követi vissza, hogy ki mikor ment szabira és miért.

Összességében a könnyebb útnak tartom azt, ha egy munkáltató beosztja a szabadságokat, éppen ezért élnek nagyon sokan ezzel. Nálunk ez állandó problémát jelent, pedig én csak rendes akarok lenni, de ha ez nem működik, akkor én sem csinálom így sokáig.

2016. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!