Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanácsokkal ellátni a kisfőnök...

Tanácsokkal ellátni a kisfőnököt? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Szoftverfejlesztőként dolgozok egy cégnél. Jóban vagyok a jelenlegi projektmenedzseremmel, bár épp nem mondanám hogy barátok vagyunk, amúgy nagyon szimpatikus, jóindulatú, lelkiismeretes ember. A probléma viszont az, hogy legtapasztaltabb programozó lévén került a jelenlegi pozíciójára, én még nemrég óta dolgozok, még tanulok is. Tanulmányaim során a programozás mellett nem kevés menedzsmentet tanultam, neki viszont nincsenek ilyen ismeretei. Sajnos elég sokszor látom, hogy sokkal jobban is lehetne csinálni a vezetést, de nem tudom hogy mondjam ezt el neki, ha egyáltalán szóbahozzam. Olyan ember, aki nem feltétlen megsértődik a kritikán, de nem, vagy csak nehezen képes elfogadni, párszor már próbálkoztam és tapasztaltam. Nem áll valami jól a projekt, én meg nem tudom mitévő legyek így, hiszen lehet hogy tudnék segíteni a tanácsaimmal. Van valami ötletetek hogy hogy kéne őt megközelíteni, vagy inkább hagyjam?

2016. jún. 6. 23:21
 1/3 Eszter76 ***** válasza:
Hát ez elég nehéz ügy... de meg lehet próbálni úgy, hogy ne vegye észre, hogy vezetési tanács. Pl. a következő meetingen bedobni, mint "ötletet", hogy "így vagy úgy jobban haladnánk". Ha ügyesen csinálod, meghallja, amit meg kell belőle és beépíti a saját elképzeléseibe. Ha nem halad elég jól a projekt, akkor jó főnök amúgy is kikéri az emberei véleményét.
2016. jún. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak így a semmiből ne kezdd el tanácsokkal bombázni. Már csak azért is, mert simán lehet, hogy vannak olyan hátráltató tényezők is, amiket te nem látsz.

Plusz mivel vezetési tapasztalatod nincs, csak elméleti menedzsment ismereteid, nem valószínű, hogy komolyabban belegondolna.


Inkább az lehet járható út, hogy amikor ő maga kér ötleteket, javaslatokat, akkor azokkal állj elő. Ne kritikával, még építő jellegűvel sem, hanem ötlettel, javaslattal. Azt általában jobban fogadják a főnökök, főleg ha ők kérték.

2016. jún. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet mögötte sok olyan ok, amikbe nem látsz bele.


Konkrétabban mi az amiben úgy látod jobban is lehetne csinálni?


Én amúgy nem hiszem, hogy ebbe így bele mernék fogni, hacsak nincs már tapasztalatom a téren, akkor elmondanám, hogy figyelj, mi ezt a régi munkahelyemen így és így csináltuk.

2016. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!