Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi idő után nem pofátlansá...

Mennyi idő után nem pofátlanság elmenni szülni?

Figyelt kérdés
Egy év ledolgozott idő nagyon kevés?
2016. jún. 7. 22:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem amikor akarod. Na nehogy már az döntsön egy sorsfordító gyermekvállalásnál, hogy - szerinted és akár más szerint is - mi számít "pofátlanságnak"?


Akkor mész el, amikor neked a legmegfelelőbb. Pont.

2016. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
egy csomó munkahely nem tolerálja hogy fél-1 év után elmenj szülni
2016. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem 1 év már elfogadható. Jó ez természetes dolog de ha már terhesen megy el valaki egy munkahelyre és tudja hogy nem sokáig számíthatnak rá akkor úgyis előre szól. Vagy ha tervezik a gyereket és nagyjából tudja mikor szeretne. Ha ezeket nem közlöd a leendő munkaadóval akkor valahol becsapod őt.

Tegyük fel 1 évet dolgozol úgy hogy a munkaadó nem tudta előre hogy te gyereket akarsz majd 2 éven belül. 1 év után terhes leszel de még nem látszik. Akkor ér szólni a munkaadónak hogy terhes lettél és még mondjuk fél évet számíthat rád. Akkor neki is kell majd keresnie valakit aki legalább addig pótol téged amíg te nem leszel.

2016. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Nincs ilyen idő. Bármikor elmehetsz szülni. Ne is érezz pofátlanságot ilyenkor sose, mert EGY CÉG SOSINCS ÉRTED. Üzleti kapcsolatban vagytok, pénzt kapsz a munkádért és törvények vannak.
2016. jún. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Haha, egyik munkahelyemen a próbaidő lejárta után jelentette be a kolléganő.

Egy év meg miért lenne kevés?

A te életed amúgy is. És ahogy más is írta, a munkahely az munkahely, sosem a te személyes magánügyi érdekeidet nézi. Azt neked kell nézni.

2016. jún. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

3-as. Ha tervezem a gyereket szóljak elöre? És ha pl. 3 évig nem jön össze, akkor mi lesz?

Engem elöléptetéskor megkérdeztek, hogy mikor akarunk gyereket, mert ha mostanában, akkor inkább mának adják a pozíciót. Persze, hogy tagadtam. Hogy mi most még egészen biztosan nem. Akkor már elég régóta próbálkoztunk, eltelt több mint két év és nincs baba. Ha szólok, hogy fair legyek, szerinted mi lett volna velem? H valaki terhes, akkor igen, szóljon, de ha nem mondod elöre, hogy akartok az nem becsapás. Ha fair vagyok és szólok szerinted kitöl válnak meg elöször, ha el kell küldeni valakit?

Amúgy meg akkor kell elmenni szülni, ha terhes vagy. Nem szeretem az önzöséget, de magunkra is gondolni kell néha. Egészség, család fontosabb mint egy munkahely.

2016. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ne érts félre. Persze hogy nem tudod mikor sikerül. De ha már teherbe estél akkor tudod hogy mikor várható és akkor már illik szólni. A munkaadó részéről az nem valami szép dolog hogy a terhességed hírére el akar küldeni. Vannak jogaid és ezek akkor is meglesznek ha szólsz neki

[link]

2016. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azért legalább annyi időt dolgozz le, amennyit otthon szándékozol maradni szülés után. Egy barátnőmnek nyíltan megmondták, mikor állást keresett, hogy azért vesznek fel inkább férfit, mert az előző két nő, akit felvettek, kb. már a próbaidő lejárta utáni másnapon a terhességi tesztet lobogtava vonult be a melóhelyre. Egy normális melóhelyen ki lehet találni olyan megoldást, ami mindenkinek jó, de a fenti hozzászólók által ajánlott "fosok én bele" mentalitással nem csak saját magaddal cseszel ki, hanem minden nővel, aki utána ott dolgozna.
2016. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ne érts félre. Persze hogy nem tudod mikor sikerül. De ha már teherbe estél akkor..."


Nem értünk félre. Először teljesen mást mondtál. Más tervezni egy gyereket és más már hordani. A munkaadóval pedig akkor kell közölni amikor már nem rúghat ki.

2016. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7-es, kicsit rosszul fogalmaztam én is. Szerintem nem akarnának elküldeni, ha terhes lennék. Valószínüleg inkább sïrnának, mert pillanatnyilag csak én vagyok az egyetlen a pozíciómon. Úgy értettem, hogy ha valaki bejelenti, hogy már próbálkoznak a babával ( még mielött terhes lenne), akkor szerintem rögtön bizonytalanabbá válik a pozíciója, mert inkább töle válnak meg, mint mondjuk valakitöl, akinek már van, vagy még évekig nem akar. Mármint ha gáz van.
2016. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!