Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell lépésről lépésre...

Hogyan kell lépésről lépésre közmunkára jelentkezni?

Figyelt kérdés
Nekem ez nagyon sötét és bonyolult, 20 éves vagyok, fontos hogy csak 3 általánosom van!!, nincsenek papirok csak személyi, lakcim, adókártya, taj kártya, és még nem dolgoztam semmit sem hivatalosan! ja és budapesti vagyok...
2016. jún. 8. 04:25
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
3 általános? 20 évesen? ????? Baxus....
2016. jún. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi bonyolult. El kell menni a helyileg illetékes munkaügyi központba és ott kell elmondani, hogy mit szeretnél és utána majd minden megy magától. Elmondanak mindent és segítenek.
2016. jún. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Troll vagy, ha nem az lennél, fogalmazásodon, helyesírásodon meglátszana a 3 elemi!
2016. jún. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
pedig ez van, de nem ez a lényeg hanem az hogy dolgozni kell mert kell a kess, szóval hogy kezdjek hozzá? Mit kell csinálnom hogy közmunkát kaphassak a kezembe?? Utálom az ilyen bürökrata izéket, sehol sem magyarázzák el, mit kéne csinálnom. Szóval?
2016. jún. 8. 09:41
 5/7 A kérdező kommentje:
helyi illetékes munkaügyi központ.. az mi? kerületenként van? ott adják a közmunkát vagy csak átirányitanak onnan?
2016. jún. 8. 09:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a Google-t sem tudod használni, sok jót ne remélj... Tessék: [link] Kiválasztod, hogy lakhelyed alapján melyikhez tartozol.


Ahhoz, hogy bármilyen állásra is kiközvetítsenek, szerepelned kell az országos adatbázisban, mint regisztrált munkanélküli.

Tehát: bemégy a "helyi illetékes munkaügyi központ"-ba. Mondod az infopultos néninek/bácsinak, hogy szeretnéd magad munkanélküliként regisztráltatni. Az info pultos néni/bácsi vagy elirányít valakihez vagy ő maga kéri el az adataidat (személyigazolvány, lakcímkártya, taj kártya, adókártya legyen nálad!), kapni fogsz egy időpontot, amikor regisztrálni tudsz, elmondja, hogy mit hozz magaddal és a biztonság kedvéért ad egy papírt is, ahol mindez le van írva.


Aztán: az adott időpontban bemégy a munkaügyi központba. Elirányítanak egy ügyintézőhöz, aki felveszi az adataidat, megkérdezi, hogy milyen jellegű munkát szeretnél és akinél a továbbiakban majd jelentkezned kell (találtál-e állást).

Eddig minden ügyintéző, akivel a munkaügyi központban találkoztam, nagyon kedves, aranyos és türelmes volt, nyugodtan kérdezz tőlük, ha nem világos valami!


Közfoglalkoztatási programok bizonyos időközönként indulnak, úgyhogy ne számíts arra, rögtön lesz munkád. Arra se számíts, hogy a három általánosoddal kapkodni fognak érted. A legjobb, ha saját te magad is nézegeted az álláshirdetéseket, jelentkezel, próbálkozol. Ha elfogadsz egy tanácsot, menj el egy számodra szimpatikus helyre önkénteskedni! Igaz pénzt nem kapsz érte, de több előnye is van:

- beírhatod az önéletrajzodba, mint munkatapasztalat

- emberekkel találkozol, szem előtt vagy, kapcsolatokat építesz (nő az esélye, hogy valaki rád gondol, ha dolgos kéz kell neki)

- a munkáltatód jó ajánlást írhat rólad

- vagy ha meg van elégedve a munkáddal, a következő közfoglalkoztatási program indulásakor kikérhet téged a munkaügyi központból,, hogy nála dolgozz

- ad egy pici választási lehetőséget. Gondolj bele, nem mindegy, hogy a vasútállomáson kell sikálnod a lehányt WC-ket vagy rendezett környezetben kell könnyű fizikai munkát végezned!

Pl. én a helyi művelődési házban segítettem be egy darabig. Bár végül nem ők vettek (közös megegyezés, találtam egy másik helyet, több fejlődési lehetőséggel), a mai napig kapok tőlük viszonylag jól fizető megbízásokat.

2016. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jolvan, köszi
2016. jún. 9. 05:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!