Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha mesterképzés után felajánla...

Ha mesterképzés után felajánlanák nektek hogy maradjatok az egyetemen tanársegédnek, hozzáillő fizetéssel, elfogadnátok?

Figyelt kérdés
Műszaki területű egyetemre értem ezt az egészet. Van itt olyan, aki ilyesmi helyen dolgozik? Megéri? Mennyire nehéz, mennyire nyűgös munka ez?
2016. jún. 11. 20:55
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ráadásul hozzá kell tennem, hogy itt munkalehetőség nagyon kevés van. Egy kicsivel kevesebb pénzért - mintha mérnöként dolgoznátok valahol, de vállalnátok, hogy az egyetemen tanítsatok?
2016. jún. 11. 20:57
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem, mert a tanársegéd bérezése közelében sincs a mérnök fizetésének. Kivéve, ha nem tervezel valamit ezen a vonalon.
2016. jún. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Igen.
2016. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

hát tervezném, hogy csinálok majd doktorit is, de munkahely nincsen egyáltalán mondhatni, rendes mérnöki. Vagy elmegy az ember lakatosnak meg mindenféle tróger munkát csinálni... Jó lehet kevesebb a fizetés, de könnyűnek tűnik ez a tanársegédes téma. Csak valójában mégsem tudom hogy milyen lehet teljesen.


Az egyik végzett csoporttásram alsó hangon jelentkezett 8 helyre, sehova nem vették fel. Egyelőre "azonosak" vagyunk papíron, úgyhogy én nem tudom mennyire járnék sikerrel.


Szóval? Ha tervezem a doktorit, akkor jó ha ott maradnék?

2016. jún. 11. 21:08
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha doktorit is tervezel maradj. Főleg ha mellette még az egyetem hangulata, tanárok hozzáálása is jó. Szerzel tapasztalatot + jobban el tudsz merülni a tanultakban. A doktori pedig a későbbiekben segít az álláskeresésben.
2016. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Tetszik a légkör...


Amúgy mondjuk egy gépész témájú doktorival hova lehet elhelyezkedni? Inkább csak továbbá tanárnak marad az egyetemen aki megcsinálja nem?

2016. jún. 11. 21:15
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Azért általában én olyan tanársegédet még nem nagyon láttam az egyetemen, aki ne dolgozott volna mellette valahol. Max egy-két életképtelen embert, aki szakmailag sem volt egy nagy szám.
2016. jún. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Természetesen mást is csinálnék mellette... ahogy az idő engedné.
2016. jún. 11. 21:20
 9/18 anonim ***** válasza:
45%

# 7

Szintén. Bár, úgy tűnik a kérdezőnek fingja sincs az egészről és az országban kb. az egyetlen, aki mérnöki diplomával képtelen elhelyezkedni. Érdekes.

2016. jún. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem ajánlanak ilyet fel senkinek, max a rektor fiának (elnézést a rektoroktól). Van ez a nézet, hogy majd felfedezik az ígéretes hallgatókat és felemelik őket, de a világ nem így működik. Igazából erről is lehet észrevenni, hogy valaki még közelében sem járt tudományos munkahelynek. Ha tanársegéd akarsz lenni, tanársegédnek kell jelentkezned, arra a kevés helyre, amit meghirdetnek, és ha téged találnak a legjobbnak a jelentkezők közül, felvesznek.
2016. jún. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!