Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha felmondtam és letöltetik a...

Ha felmondtam és letöltetik a felmondási időt akkor hova tűnik a szabadság? Mert ki nem fizetik és ki nem adják - akkor hol van?

Figyelt kérdés

Felmondtam. Ragaszkodtak a felm idő letöltéséhez.

Van 28 nap szabim. Az év közepe van még egy napot nem voltam idén szabin. MOst lett volna az utolsó lehetőség kiadni de nem adták pedig kértem előre írásban. Választ se kaptam!

És most itt a záró elszámolás. A felm időre kapnám az utolsó havi fizumat. És a szabi hol van? Amit nem adtak ki? Ha már nem adták ki akkor ki kéne fizetni, nem jól gondolom?

Időarányosan ha 28 nap jár egy évre akkor az év felére fele annyi. Vagyis kb 14 nappal jönnek nekem ami három hét lenne 5 napos héttel számolva. vagyis a felm idő majdnem egészét szabin lehettem volna ahogy kértem is írásban előre.

Nem adták ki, ki se fizették. A záró elszámolásbna nyoma sincs ennek a benn maradt szabinak.

Jól gondolom, hogy távozáskor szabi rendezetlenül nem maradhat? Ha nem adja ki akkor ki kell fizetnie?


2016. jún. 12. 10:39
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja persze a záró elszámolást nem írtam alá semmit át nem vettem hanem írásbna panaszt tettem a ki nem adott és ki nem fizetett szabik miatt de csak magamat szívattam meg vele.

Uis válaszra se méltatnak immáron a második hete tértivevényes levél ment át is vették szar nak válaszolni. Persze pénz sehol nem hogy a szabis pénz de még az utolsó fizu se.

lehet jobb lett volna átvenni az utolsó fizut aztán csá ne is lássam ezt a szarhalmot többet?

2016. jún. 12. 10:41
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, ki kell fizetni. Mindegy, hogy kéred, mert a munkáltató ragaszkodhat ahhoz, hogy ledolgozd, de ebben az esetben ki kell fizetniük az időarányos részt.


Ha mindig minden rendesen volt papírozva, és rendes szerződésed volt, akkor mondd, hogy fizessék ki, vagy bepereled őket.

2016. jún. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Beperelem: elvileg megtehetem de egy mininálbéres melóról van szó. Vagyis pereskedjek minimálbár töredékéért?

lehet bemegyek aztán aláírom megkapom az utolsó fizu annyi amennyi de a kezemben lesz aztán csá.

Még mindig jobb ma 70E a kezemben mint ki tudja hány év pereskedés után ki tudja mennyi. Ha...

Mert aztán addigra csődbe is mehet a cég és akkor semmi.

2016. jún. 12. 10:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó hát ha neked ennyit ér, akkor nem értem a kérdést. Én válaszoltam neked, hogy mit tehetsz, ha meg akarod kapni a pénzt.
2016. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megvéd valami attól hogy ha netán jogi útra viszem a dolgot előkerüljön nagy hirtelen egy kamu szabadságos ív ami bizonyítja hogy én az összes szabimat kivettem?

És ott lesznek adott esetben a mostani dolgozók akik tanúként a főnöktől való beszari félelmükben egyként mondják majd: ez az ember szabin volt akkor és akkor?

2016. jún. 12. 11:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit utolsóként írsz, az rossz gondolatmenet. :)


Első körben a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséget keresd meg a panaszoddal, mert ők az illetékesek. Kormányhivatalokban találod őket. Bíróságra csak nagyon végső esetben megyünk!


A hatóság előtti tanúskodás általában nem azt váltja ki az emberekből, hogy hazudnak, hanem, hogy igazat mondanak. A hatóság pedig adott esetben tanúkat fog kihallgatni, akikkel közlik, hogy büntetőjogi felelősségük tudatában nyilatkoznak. Tehát hazugság esetén büntethetőek!


Ne hagyd ott a szabidat, leckéztesd meg a munkáltatót, ha igazad van, mert éppen azért olyan bátrak, mert hagyjuk magunkat.

2016. jún. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!