Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Baratnommel ceget inditottunk,...

Baratnommel ceget inditottunk, de nem szeretem, ami tortenik, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Az o fejebol kipattant az otlet, en meg hozzatettem egy csomot, es elinditottuk. Akkor jo otletnek tunt, de azota az az erzesem, h csak en dolgozom, o meg tulsagosan foglalt, h jobban belemelyedjen a feladatokba. Elosztottuk egymas kozott a teendoket, de amikor elore mozditanek valamit, mindig felveti a penzproblemat, h mar amugyis sokat koltottunk bele, es apropenzekert kepes cirkuszolni. En ejszakaba menoen strategiakon gondolkodom, targyalasokon veszek reszt, s amikor megkerdezem tole, h megis, o mivel foglalkzoik, megsertodik, s a fejemhez vagja, h ha nem bizok benne, akkor nincs ertelme, h egyutt folytassuk. A multkor pedig pont miatta sultem fel, mert "sok munkaja" miatt nem csinalt meg valamit. De ugyanakkor nagy almokat dedelget, hogy aztan milyen nagy karriert fogunk befutni, s majd milyen jol fogunk elni. Szerintetek en rontom el? A napokban leulunk megbeszelni a konfliktusokat, milyen allaspontot vegyek fel?
2016. jún. 12. 21:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, Te rontod el. És igen, ő rontja el. Vagyis mindketten.


Te azzal, hogy hagytad idáig fajulni a dolgokat.

Ő azzal, hogy -valószínűleg, de nem biztos- megijedt a felelősségtől, vagy a pénz túl fontos neki és úgy látja, hogy az elháríthatatlan akadály, vagy csak ki akar táncolni az egészből, de úgy, hogy ne ő legyen a felelős.


Ha leültök beszélgetni akkor először a nem dolgozásának a lelki hátterét próbáld kideríteni (és persze nem úgy, hogy neki szegezed a kérdést: miért nem dolgozol, mert arra hárítani fog és csak összevesztek). Szinte egy mélyinterjút érdemes csinálnod Vele. Ha úgy látod, akkor a végén felajánlhatod neki, hogy ha nem akar tulajdonos lenni -a felelősség miatt - akkor vedd át tőle a céget és fizess neki az elvégzett munkáért megbízásos alapon, vagy év végi nyereségrészesedéssel - lehet, hogy ha kiadod neki a munkát és megmondod mit mikorra kell megcsinálni az -mivel kevésbé felelősségteljes- működőképes...


Kérd meg, hogy vázolja fel a cégetek helyzetét. Ő mit lát jónak és rossznak. Miben haladtatok, mi a célotok, mit kell tenni érte és mit tettetek. Nagyon vigyázz, hogy egyetlen egy pillanatra se vedd át a szót és ne bizonygasd, hogy Te bezzeg, meg ő bezzeg. Ő mondja el.. így megismered a félelmeit.

Amivel Te készülhetsz: Végiggondolod, hogy vezetnek egy nagy céget és hogy ezt Ti hogy vetítitek le a saját cégetekre (távlati tervek, üzleti terv, betartjátok-e az egymondatos cégösszefoglalótokat -bár ha jól sejtem nincs ilyen, tudjátok-e milyen kiadások és bevételek várhatók, milyen fejlesztéseket miből tudtok majd elvégezni, stb.) Ha ezek nincsenek meg akkor pedig sürgősen szánjatok rá időt. Lehet, hogy a nagy álmaihoz kell valaki, aki elvégzi a "kulimunkát".

Nálunk a testvérem a megvalósító, én vagyok az ötletelő, ugyanakkor a neten mindennek utána néző, a pénzügyeket együtt csináljuk, fontossági sorrendeket együtt alakítjuk ki. Nagyokat szoktunk vitázni... DE: mivel ugyanaz a cél -amiben egyébként ő jobban hisz mint én és ezért néha megakasztom a munkát, nem csinálok meg dolgokat ugyanúgy ahogy a barátnőd- végül mindig sikerül folytatni úgy hogy megegyeztünk. Ezeket le is írjuk, hogy ne legyen vita, mert szó elszáll.. és én pillanat alatt el is felejtem. Tudom, nem könnyű egy ilyen emberrel, de ha valamiben hisz és beleveti magát akkor igazi motorja lehet egy vállalkozásnak... viszont mindig figyelned kell a lelki állapotára, ami összetett és fárasztó feladat. Ha ezt nem tudod megtenni akkor inkább most váljatok el békességben.

2016. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!