Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti nem érzitek úgy magatokat...

Ti nem érzitek úgy magatokat reggelente, mintha börtönbe vonulnátok?

Figyelt kérdés
Télen is szar, de ebben a gyönyörű időben szívesebben ugranék a busz elé, minthogy belépjek a munkahelyemre. Komolyan, mitől jobb ez mint a börtön? Hogy este hazamehet aludni az ember?
2016. jún. 14. 08:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem...

de ahogy látom te sem börtönben vagy, hisz tudsz netezni...

Én ha nem a munkahelyen lennék, akkor otthon játszanék, dolgoznék (saját projekt), filmeznék, tanulnék.....

Szóval a munkahely nem elveszi a lehetőségeimet, csak lekorlátozza bizonyos szinten, de ettől még elég nagy szabadságom van...mondjuk én nem gyárban dolgozok ahol robotolás van...


23F

2016. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Olyan munkát kell dolgozni, amit szeretsz.
2016. jún. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

"Nem a hétfő a szar, hanem a munkád."


Sajnos ez igaz, nálam is. Azon kell lenni, hogy minél hamarabb olyan dologból legyen jövedelmed amit szeretsz. Nem könnyű, tanulni és fejlődni kell érte. Én ezen vagyok.

2016. jún. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Börtönben nem szabadok a hétvégék, szabadságot sem kérhetsz, hogy nyaralni menj.
2016. jún. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem. Attól, hogy tudsz változtatni. Ahogy az előzőek írták. Tanulni, fejlődni, váltani, pénz gyűjteni és befektetni, saját terméket kitalálni, üzletelni, termelni vagy valamit csinálni ami előre visz. Ha meg végképp nem tetszik akkor el tudsz menni innen.


Mielőtt ilyeneket kérdezel szerintem beszélgess egy börtönviselt emberrel. Esetleg vonulj be, de minimum gondolkodj el a benti léten. Lehet, megjönne a kedved a kinti "börtönhöz".


Természetesen nem magától fényes minden idekint. Nincs egy jóságos bácsika aki mindent megold helyettünk és arany tálcáról arany kanállal arany életet ad.

2016. jún. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

persze, tanulni és fejlődni. A szüleink által jól betanított demagóg duma, hogy "tanulj fiam, hogy jó állásod legyen"


a hülyegyerek meg megtanul angolul felső fokon, a munkáltató meg közli, hogy nem ad nyelvpótlékot, mert nem kell a nyelv a munkakörhöz.... aztán kiderül, hogy nyelv nélkül kb betölthetetlen a munkakör.


A hülyegyerek tovább tanul szerez szakmát.. közlik vele majd, hogy gyakorlat nélkül bizony nem fogják alkalmazni.. aztán kuli munkákon összeszed egy kis gyakorlatot.. azután közlik vele, hogy megkapja a nyelvtudására meg a szakmunkájára a szakmunkás minimálbért bruttó 130e Ft-ot... persze dolgozzon keményen és akkor több fizetése lesz...


Eltelik 1-5 év, a fizetése ugyanannyi, más munkahelyen se kap jobb ajánlatot, mert hülye lesz más többet fizetni neki, míg van ember ki olcsóbbért dolgozik mint 130e.. és nem 5 év tapasztalata van, hanem 15év.



Magyarországon csak a csókosoknak van szamárlétra. Nekik nem számít, hogy elcsesznek egy 500 millió Ft os üzletet, kapnak egy kis ejnye bejnyét, és megy minden mint régen. Persze a kis jöttment, ki az utcáról esik be, és okoz önhibáján kívül egy 1 milliós kárt, azt egyből feljelentik, és mint egy gyilkost megbélyegzik örökre!



True story... sajnos a saját bőrömön tapasztalom ezt!

2016. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Előzővel teljesen egyet tudok érteni. Amíg beosztott voltam addig majdnem ugyanazokat megtapasztaltam.

Egy időben elegem lett és vállalkozni kezdtem. Ez se egyszerű de itt már rajtam múlik minden és sokkal szabadabb vagyok. Sokkal kevesebb a munkával járó stressz. Lehet hogy neked is el kellene kezdened olyan munkát csinálni amit szeretsz. Először csak félállásban délutánonként.

2016. jún. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Sunshinedoll ***** válasza:
Én egyetemre járok, de nem éreztem még így. nagyon szeretek tanulni, suliba járni, mindig örömmel megyek. Államvizsga előtti napokban viszont tényleg nem bántam volna, ha elüt valami gazdag ember, aki elkerülvén a feljelentést jó busásan lefizet, hogy fogjam be a számat :DDD
2016. jún. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát ugorj a busz elé.

Én pl. ha reggel megyek dolgozni, akkor délután már otthon is vagyok, nem kell estig bent lennem. Szerencsére nekem sikerült egy jó munkahelyre bekerülnöm.

2016. jún. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#7 elkezdtem vállalkozni, fél évig voltam a szakmámban vállalkozó Bp-en. Onnan is jókora mínusszal szálltam ki, mert a hónapom úgy kezdődött, hogy 100e kiadás. És akkor ment a "honnan szerezek vevőt" egész hónapban a hét 7 napján, a nap 24 órájában.. hogy tudjam fizetni a számláimat és a vállalkozási költségeimet. Mert ugyebár a vevőszerzés is pénzbe kerül... Kiszórtam összesen 80e szórólapot, 4 féle formában, egy rakás pénzért csinálta elvileg profi marketinges.. na a 80e szórólapra jött 4 vevő. Netről csak hívogattak és mint egy fogyatékos azokat az információkat kérdezték, ami már ott is le volt írva feketén fehéren, magyarul, érthetően egy átlagember számára is!


Addig odavoltam, hogy én vállalkozó leszek. Azóta hányingerem van, ha meghallom azt a szót hogy vállalkozás. Főleg most, hogy mindenkire rá fogják tukmálni a sz@ros online pénztárgépjüket. Érdekli őket, hogy arra sem elég a bevételed, hogy normálisan egyél... de a 90-150e-es pénztárgép az fontos, hogy a tetves NAV lássa minden egyes forintodat. De az, hogy 400-900e-et kapnak a "honatyák" meg a "képviselők" a seggmeresztésért, úgy hogy egész évben egy mukkot nem szólnak bele a dolgokba.. na az érdekes módon senkit sem zavar, senki nem kapargatja. De azt, hogy a kisember aki letol 200+órát a melóhelyen sz@ros 150.. jó esetben 180-200e forintért, na őket szét kell adóztatni.


Munkahelyek megy egykutyák. voltam már kis cégnél, meg multinál is. Mindenki várja az év elejét...mert hogy fizetésemelés, aztán vagy adnak valami nettó 10e-et, azt örüljetek, vagy nem kaptok semmit. Persze rá 1-2 hétre kiderül, hogy a cég előző éves tiszta profitja 2 milliárd Ft. És akkor a szemetekbe hazudják a céges bulin, hogy bizony sz@r évet zártak.


Sok munkahelyem volt az elmúlt 8 évben, de egyik se volt korrekt. Ingyenmunkát, szaktudást mindegyik elvárta, de hogy ezt kompenzálja bármivel is... na hova képzelsz.. a cég érdeke az első!

2016. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!