Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jár-e fizetés azokra a napokra...

Jár-e fizetés azokra a napokra amikor a munkáltató hibájából nem történt munkavégzés? A dolgozók ott lettek volna és dolgoztak volna de nem tehették.

Figyelt kérdés

A cég nem fizette be a villanyszámlát. Egyik felszólítás majd jön az elmű-és kikapcsolta az áramot. Áram nélkül meg semmi sincs így dolgozni se tudtunk. Minden géppel menne áram nélkül meg semmi sincs.

4 napig nem volt áram négy napra nem kaptunk fizut.

Mi a melósok megjelentünk a munkahelyen dolgoztuk volna de nem tehettük.

nem értem.

Jogi fórumok a munkaköri leírás és az MT tanulmányozása után erre jutottam:

- a munkavállaló köteles a munkáltató által megjelölt helyen és időben munkára képes állapotban megjelenni. Ez meg is történt. Ott voltunk dolgoztunk volna.

- a munkavégzés a munkáltatóra visszavezethető okból történő meghiúsulása esetén-amennyiben az előző pont teljesült- a keletkezett kár, kieső haszon a munkavállalóra ÁT NEM HÁRÍTHATÓ, a munkavállalót semmiféle kár, hátrányosság nem érheti.

Vagyis summázva! A cég nem fizet áram kikapcs. Ez a cég hibája ehhez nekem a melósnak köze nincs. Én ott vagyok dolgoznék de nem tudok a cég hibájából, tiszta sor, pénz erre a napokra is jár, mert nem az én hibám hogy nem tudok dolgozni és semmiféle kár nem érhet engem,

Márpedig ért 4 napig fizum ugrott a cég agyatlan dilettantizmusa miatt! Uis kiderül: nem ám anyagi okból nem fizették ki a villanyszámlát. Dehogy. Hanem szartak rá. Á, ráérünk még, majd holnap. Nesze neked kikapcsolták. És ezért én a vétlen melós szívok????


Úgy hogy még a jogszabály is rendelkezik róla mi az eljárás ilyenkor?


2016. jún. 15. 08:37
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
Kiírják szabadságnak a kieső napokat.
2016. jún. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
Vagy fizet állásidőt.
2016. jún. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Nem írják ki szabadságnak és nem fizet állásidőt se.

Szabadságnak nem írhatja ki mert van két leállás/év a cégnél mely fix és amely az utolsó napig elviszi a szabikat.

Nincs több szabis nap nem írhatja ki.

A leállás meg nem lehet rövidebb egy nappal se egyéb okból.

És nem fizet állásidőt se.

egyszerűen kiszámolja a havi bérből a napi bért levesz 4x napibért és ennyivel kevesebb lesz a köv hónapban.


Ami totál etikátlan és kőkeményen jogtalan.

(persze és akkor mi van? Semmi)

2016. jún. 15. 09:00
 4/44 anonim ***** válasza:
összefogva pereljétek be őket, gondolom nem te vagy az egyetlen
2016. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
Hát így nem járhat el. Persze ennyi miatt biztosan nem fogtok a bíróságra mászkálni szóval beletörődtök vagy change another job
2016. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
0%

Miért kellett volna fizetést kapni mikor nem dolgoztatok?

Akkor az ácsok pereljék be főnöküket, hogyha esik az eső és nem tudnak dolgozni?

Vagy a fagyis lányok télen pereljenek?

2016. jún. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
A fagyis lányokra és az ácsokra más törvények vonatkoznak, mint a multikra.
2016. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

"A fagyis lányokra és az ácsokra más törvények vonatkoznak, mint a multikra."


???

2016. jún. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
Mit értetlenkedsz? Mindkettő szezonális munka. A kérdező teljes munkaidős munkát folytat.
2016. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

"Mit értetlenkedsz? Mindkettő szezonális munka."


Az ácsmunka mióta szezonális munka?

2016. jún. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!