Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jár-e fizetés azokra a napokra...

Jár-e fizetés azokra a napokra amikor a munkáltató hibájából nem történt munkavégzés? A dolgozók ott lettek volna és dolgoztak volna de nem tehették.

Figyelt kérdés

A cég nem fizette be a villanyszámlát. Egyik felszólítás majd jön az elmű-és kikapcsolta az áramot. Áram nélkül meg semmi sincs így dolgozni se tudtunk. Minden géppel menne áram nélkül meg semmi sincs.

4 napig nem volt áram négy napra nem kaptunk fizut.

Mi a melósok megjelentünk a munkahelyen dolgoztuk volna de nem tehettük.

nem értem.

Jogi fórumok a munkaköri leírás és az MT tanulmányozása után erre jutottam:

- a munkavállaló köteles a munkáltató által megjelölt helyen és időben munkára képes állapotban megjelenni. Ez meg is történt. Ott voltunk dolgoztunk volna.

- a munkavégzés a munkáltatóra visszavezethető okból történő meghiúsulása esetén-amennyiben az előző pont teljesült- a keletkezett kár, kieső haszon a munkavállalóra ÁT NEM HÁRÍTHATÓ, a munkavállalót semmiféle kár, hátrányosság nem érheti.

Vagyis summázva! A cég nem fizet áram kikapcs. Ez a cég hibája ehhez nekem a melósnak köze nincs. Én ott vagyok dolgoznék de nem tudok a cég hibájából, tiszta sor, pénz erre a napokra is jár, mert nem az én hibám hogy nem tudok dolgozni és semmiféle kár nem érhet engem,

Márpedig ért 4 napig fizum ugrott a cég agyatlan dilettantizmusa miatt! Uis kiderül: nem ám anyagi okból nem fizették ki a villanyszámlát. Dehogy. Hanem szartak rá. Á, ráérünk még, majd holnap. Nesze neked kikapcsolták. És ezért én a vétlen melós szívok????


Úgy hogy még a jogszabály is rendelkezik róla mi az eljárás ilyenkor?


2016. jún. 15. 08:37
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Akkor menj perelni, ne itt szekirozd a többieket. Ha mi most azt mondjuk, hogy te vagy helikopter es jar neked a ber akkor mi lesz? Megmutatod a fönökdnek, vagy mi? Vagy elfogadod a helyzetet, vagy teszel jogi lepeseket, ennyi. Tenyleg nem vagy valami okos.
2016. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek így semmi értelme, megkérdezted hogy jár-e bér, majd vered a melled hogy neked jár és szarsz arra hogy mit írnak neked itt.
2016. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

"vered a melled hogy neked jár és szarsz arra hogy mit írnak neked itt."


És ez miért furcsa? Miközben idézem a jogszabályt hogy de igenis jár a pénz és egyes barmok meg megpróbálják megmagyarázni hogy nem, nem jár.

De igen jár. Bármit is mondanak a seggek akiknek ha belinkelek egy jogszabályt ledobja az agyuk az ékszíjat.

El kell olvasni az Mt-t.


Az egy más kérdés és ebben viszont semmi vitám sincs hogy mindegy jár vagy nem jár, mert akkor se kapom meg, és állásomat féltve semmiféle lépést se fogok tenni.

Még mindig jobb pár nappal lenyúlva lenni mint állás nélkül.

2016. jún. 17. 11:05
 34/44 anonim ***** válasza:
Akkor tök érdemes volt kiirni a kérdést. Legalább msotmár az egész gyk tudja. hogy egyesegyedül csak neked van igazad.
2016. jún. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

" Legalább msotmár az egész gyk tudja. "


Sajnos naiv vagy még most is jönnek privátok akik elmaygaráznák hogy márpedig nem.

és amikor belinkelem a jogszabályt akkor meg csak a kuss van.

Érdekes arra senki se tud semmit mondani csak a trollok hogy ott van az Mt-ben hogy...

2016. jún. 18. 09:18
 36/44 anonim ***** válasza:

Mikor fogod fel hogy nem jár semmi? Nem voltál bejelentve elektronikusan. Az Mt-t meg teljesen félreértelmezed.

A kérdésnek sincs semmi értelme, mert megkérdezed hogy jár a fizetés, aztán kijelented hogy márpedig jár.

2016. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

" Mikor fogod fel hogy nem jár semmi? Nem voltál bejelentve elektronikusan"



A CSOMÓ HALÁL OKOS ÁLLAT! FIGYELEM!!!!!!!!!!!!!

MADÁRKÁiM!!!!!!!!


ÉS MINDENKI!!!!!!!!!!!!!!!



MA MEGKAPTUK A PÉNZT A MAI NAPON! KP-BAN!

A NÉGY NAPRA!


UGYANIS AZ EGYIK MUNKATÁRSAM BENT JÁRT AZ NGM Munkavédelmi és Munkaügyi Szakigazgatási HIVATALÁBAN!


És igen, nekem volt igazam.

Állásidő mely fizetendő.



Na a csomó segg: na erre varrjatok gombot.

Nem jár? Itt a kezemben a pénz!


MADÁRKÁIM!


Az hogy fingotok sincs miről ugattok egy dolog.

de ha fingotok sincs minek ugattok bele?

2016. jún. 18. 19:40
 38/44 A kérdező kommentje:

Mielőtt valami barom megkérdezné: most szombaton?

Igen. Szombaton.

A cég csak ezért nyitott ki ma hogy a pénzt fizesse.

Munka nem volt, csak be kellett menni és átvenni aláírni.


Nagyon beszarhatott a főnök a munkaügyisektől.

Hát ismerjük a mondást ahol egy gond van, ott van több is.

2016. jún. 18. 19:45
 39/44 A kérdező kommentje:

de megelőzöm a szuperokos trollokat: a pénz az nem jár, az Mt-t félreértelmezem én is meg a bejelentő dolgozó is, az még hagyján de a munkaügyi felügyelet revizorai is (természetesen) egyikünk se tud semmit és a főnök is csak merő jóindulatból fizetett és nem azért mert Mt szerint járt a pénz.

Igaz trollok?

2016. jún. 18. 20:07
 40/44 anonim ***** válasza:
Ebből 2 dolog derült csak ki, hogy be voltatok jelentve a 4 napra, ezért fizettek, a másik hogy a te melletted a főnököd is egy hülye hogy bejelentett titeket, én biztos nem fizettem volna neked, amilyen alpári suttyó vagy.
2016. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!