Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy ajándékboltban fontos,...

Egy ajándékboltban fontos, hogy teljesen elegánsak legyünk? Részletek lent

Figyelt kérdés

A barátnőmet felvették egy ajándékboltba, egy hete dolgozik ott. Pénteken leült vele a főnök beszélni és olyanokat mondott, hogy jó lenne, ha sportcipő helyett elegáns cipőt viselne, elegánsabban öltözködbe és sminkelné magát és véleménye szerint fogynia is kéne.


Megérteném, ha ezt mondanák, mert mondjuk ugyanazt a szakadt ruhát viselné napokon át, már piszkos és büdös lenne és a cipője is válna szét.


De nem erről van szó; nem szeret sminkelni és szerintem nincs is szükség rá, ő természetesen szép. Van egy kolléganője, 23 éves, nagyon erősen sminkeli magát, de már bohóc stílusban és nagyon nevetségessé teszi és a főnöke azt mondja, ez az ami jó smink pl. Pedig egy gyengébb sminkkel szebb lenne. Plusz fáj is a barátnőm szeme a szempillaspiráltól és a szemceruzától.


A ruházata és a cipője sportos, inkább kényelmesebb. Nem szakadtas, nem koszos dolgokba jár be- mosott és vasalt sportos dolgokban.


És a súly; szerintem ezt egy főnök se szabhatja be a beosztottnak, hogy fogyózzon; amúgy nem tegén - csak ha leül, akkor kicsit hurkás a hasa a főnöke szerint és ezt kéne leadnia, mert szerinte az ott nem szép.


Most érteném, ha egy ékszerüzletbe, ahol aranyt, ezüstöt, gyémántot, stb árulnának, hazaküldenék, ha így menne dolgozni, de ajándékboltban ez miért gond? Balatonon is bementek párba, nincsenek kiöltözve az eladók.


Barátnőmnek javasoltam, hogy mondjon fel, de szerintetek jogosan sérti őt ez az egész (meg engem is) vagy a boltosokbak van igazuk?



2016. jún. 18. 20:06
 1/4 Inessential ***** válasza:
Ha annyira tudja a főnöke, hogy mi a jó a népnek, akkor álljon be ő a pénztár mögé.
2016. jún. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai világban ha egy kicsit is rugalmasabb a barátnőd ,mindent meg lehet beszélni!


A barátnőd cserébe kérje meg a főnökét ,hogy toldja meg a havi (nettó) fizetését mondjuk 20.000Ft-al!


:) Szerintem ez így helyes, valamit valamiért!

2016. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja igen, barátnőmnek tegnap oda akart adni előleget a fizetéséből, hogy menjen, vegyen cipőt, barátnőm elmondta, hogy rezsire kell a pénz neki és nem annyi a fizetése, hogy mellette cipőket engedhessen meg magának... A főnök fel se ajánlotta az emelést.


Amúgy voltam náluk látogatóban; barátnőm csak egy hete van ott de a dolgok 90%-át jobban tudta, mint a főnök...

2016. jún. 18. 20:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Normális embernek ez nem fontos, de sajnos a barátnőd főnöke nem normális... :/ Nem nagyon tud mit tenni a lány, vagy felmond, vagy próbál elegánsabban öltözni, hogy leszálljon róla a főnök. Vagy esetleg marad minden a régiben és reméli, hogy emiatt nem fogja kirúgni a főnök, sőt egy idő után megunja és nem fogja neki mondani többé... bár erre kicsi az esély.
2016. jún. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!