Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik az, hogy valakit, aki...

Létezik az, hogy valakit, aki ápolásin van KÖTELEZNEK közmunkára 4 órában? Állítólag elveszti az ápolásit ha nem vállalja el. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2016. júl. 1. 17:05
 1/8 Inessential ***** válasza:
0%
4 óra nem sok. Túl lehet élni.
2016. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a választ, de ezt teljesen elképzelhetetlennek tartom, hiszen azért kapja az ápolási díjat, mert egy rokonát ápolnia kell, az a munkája. Ki állította ezt? Akárki is, jogszabályra kell hivatkoznia.
2016. júl. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a kibírással van baj, hanem azzal, hogy akire az ápolási lett kérve esik kel, szédül, felugrik a vérnyomása, nem lehet magára hagyni!
2016. júl. 1. 17:41
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként én sem tudom ezt elképzelni, de utána járok.
2016. júl. 1. 17:43
 5/8 anonim ***** válasza:
De ki mondta?
2016. júl. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs.
2016. júl. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mint kiderült, ez egyszeri alkalom volt, bár szerintem megvezették az illetőt. Egyébként is sakkban tartják errefelé a közmunkásokat, megmondják ha nem melózik este pl egy rendezvényen, elvesznek mindent. Nagyon visszaélnek a helyzetükkel.
2016. júl. 5. 11:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy mit mondanak, mivel fenyegetőznek, ha azt jogszerűen nem tehetik meg. Csak az a baj, hogy nem mindenki képes utánajárni, mert meg se fordul a fejében, hog becsaphatják a rangban fölötte állók, nem tudják, hol találják a jogszabályt és azt nem tudják értelmezni. Ez az erőfölénnyel való visszaélés, ami ellen csak külső segítséggel lehet védekezni.
2016. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!