Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közmunka hosszabbítás?

Közmunka hosszabbítás?

Figyelt kérdés
Sokszor voltam már közmunkán, általában 3 hónapot egyszerre. Most megint azon voltam, most járt le a szerződésem 06.30-án. Nekem senki nem szólt hogy meghosszabbították, hanem a közhasznú irodában derült ki pénteken (07.01-én) amikor vittem a júniusi jelenléti ívet. Én erre nem számítottam, és az az igazság hogy most ahol voltam, semmiképpen nem szeretném tovább, most nem írnám le miért... Eddig mindig megkérdezték szeretnék e hosszabbítani, most nem kérdezték, de nem is szeretném semmiképpen. Lesz e valami következménye, hiszen lejárt a szerződésem?
2016. júl. 3. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lesz következménye. Egy szerződés két fél aláírásával érvényes. Megmondod, hogy most nem szeretnéd hosszabbítani - mert más dolgod van.(nem kell ismertetni a jövődet nekik)
2016. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi gond, ha nem írod alá a doksit amivel hosszabbítanak.

Egyébként nem akarok belepofázni, de ha közmunkán vagy (és nem ez az első, tehát ebből kiindulva gondolom nem kapkodnak utánad a munkaerő piacon) akkor nem lenne jobb még 3 hónapot maradni?

Nyilván abból indulok ki, hogy 3 hónapot fél lábon is ki lehet bírni.

2016. júl. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos cukor és szívbeteg is vagyok, az üzemorvosi papíromon rajta van a korlátozás, hogy hol nem dolgozhatok. Nagy melegben kizárt, erre egy ablaktalan, tiszta üveges épületben kell dolgoznom, ahol nagyon nagyon meleg van, többször voltam rosszul. És még csak most jönnek a 40 fokok kint, mi lesz ott bent... De ez csak az egyik ok, nagyon sok oka van még, hogy nem akarom a hosszabbítást. Eddig nekem nem volt gondom közmunkával, de ezt nem tudom vállalni tovább.

2016. júl. 3. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
abszolút nyugodtan mondd, hogy nem hosszabbítasz. És majd keress egy jobb helyet, lesz jobb. Nem lesz "büntetés"! A munkaügyibe menj el majd - és ott mondd el, hogy nem bírtad fizikailag az előzőt.
2016. júl. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondtam már nemet a hosszabbításra, közel 1 éve dolgoztam már ott, szerettem, a közvetlen kolléganőm felmondott, mindenki úgy volt vele, hogy felvesznek a helyére, majd mégis egy csókoska került oda a semmiből, így nemet mondtam arra az 1 hónapos szerződésre, amit kínáltak. Akkor sikerült másik helyre átkerülni, ott meg munka nem igen volt, a kolléganők közül az egyik elviselhetetlen és bunkó volt, alig vártam, hogy lejárjon a szerződés, 5 hónap szenvedés volt, ott már kölcsönösen nem kértünk egymás társaságából. Utána még egy helyet megjártam, ott meg senkivel nem hosszabbítottak, akkor is folyamatosan jöttek-mentek az emberek, idén már nem sikerült bekerülni, a közmunkához is protekció kell mostanában.
2016. júl. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Az üzemorvosi papírokat kellett ma bemutatnom a munkaügyiben, és így nem hosszabbították ezt a helyet.

2016. júl. 4. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!