Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 15 éves gyógyszergyártási...

15 éves gyógyszergyártási tapasztalattal, szakirányú középfokú végzettséggel 39 évesen 10 hónapja nem találok állást. A bérigényem reális (tájékozódtam), az önéletrajzom 2 oldalas és a lényeg benne van, a motivációs levél fél oldal. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Olyan munkára jelentkeztem, amit 15 évig csináltam, mégsem hívnak be egy interjúra. Az összes elvárásnak és az előnyöknek is megfelelek
2016. júl. 7. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz válaszolni mert nem értek ahhoz a szakmához és nem tudom milyen képességek szükségesek hozzá. Habár írod megvan minden szükséges tudásod.

A korod nem lehet gond mert ismerek olyat aki igaz nem gyógyszertárosként de 40 akárhány évesen is mindig felveszik újabb helyekre informatikai multik.

Tán az önéletrajzodat kellene összenyomni 1 oldalra.

Az se mindegy, hogy hova jelentkezel. Hogy csak úgy szétküldted az önéletrajzodat vagy álláshirdetésekre jelentkeztél. A pozíció se mindegy de gondolom nem vegyésznek jelentkeztél. Nem tudom mit jelent a gyógyszeriparban a szakirányú középfokú végzettség, hogy például egy gyógyszergyártónál milyen pozíció betöltését teszi lehetővé. Lehet hogy abba a pozícióba elsősorban diplomást keresnek és ha nincs megfelelő jelentkező akkor középfokút. Bármilyen ok lehet. A legjobb egyenesen de illedelmesen megkérdezni a cégeket hogy mi a gond. Mondd nekik hogy azért kérdezed, hogy megtudd miben kellene fejlődnöd.

2016. júl. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Azért egy informatikai szakmát ne keverjünk már össze valamilyen aktatologatós munkával.
2016. júl. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Add be a Hays- be, ami a gyógyszeriparban a legnagyobb fejvadász ceg. Ok tajekoztatnak arról is, hol van esélyed es mire.

En 25 eve dolgozom a gyógyszeriparban, kuatasi oldalon. A te végzettségeddel gyogyszerdepoban talalsz munkát logisztikai teruleten, vagy nagykereskedonel vagy logisztikai cégnél vagy óriás gyszer cégnél, mint Novartis. Nagy depok Törökbálinton vannak.

2016. júl. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A munkakereseshez is jo strategia kell. Neked nem jo. De nincs baj. Keress fel egy fejvadaszt.
2016. júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdésedre nem tudok válaszolni,itt van azonban egy link, nyisd meg és kattints az ápoló és asszisztens fülre . Fogsz találni kettő állásajánlatot, hónapok óta hirdetik magukat.


[link]

2016. júl. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért nem keresnek mert túltelített a "piac", túlképzett, főiskolát, egyetemet végzett emberekkel van tele minden és ugye működik keményen a csókos csókosát vesszük fel történet is . Azon meg kapásból elgondolkoznak, hogy miért lettél munkanélküli 39 évesen, 15 év gyakorlattal magad mögött, nem jó ajánlólevél .
2016. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kónya Ágnes válasza:

Érdemes lenne a meghirdetett állásokra való pályázás mellett más módszerekkel is próbálkozni. Például a meghirdetésre nem kerülő állások piacán (rejtett munkaerőpiac) az adott évben betöltésre kerülő állások 80%-a található, mégis csak az álláskeresők 5%-a veszi figyelembe ezt a piacot. A rejtett munkaerőpiacon nem kell versenyezned másokkal és nem kell attól félned, hogy nem fizetnek meg.


Érdemes lenne lenyomoznod azokat a cégeket, akiknél szívesen dolgoznál és passzolsz is a vállalati kultúrába. Majd a döntéshozónak elküldeni az adott vállalatra, területre szabott önéletrajzot, ami megmutatja, hogy mit tettél le eddig az asztalra és hogyan tudod a vállalat fejlődését elősegíteni.


De ez csak az egyik módszer, amivel próbálkozni tudsz. Az, hogy neked melyik módszer lenne a legalkalmasabb, több mindentől is függ.

2016. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Érettségizett Általános Vegyész a végzettségem, gyógyszeralapanyag gyártásban dolgoztam egy nagy gyógyszergyárban üzemben 3 műszakban és ugyanebben a munkakörben keres embert egy másik nagy gyógyszercég. Elvárás ez a végzettség és előny a tapasztalat. Azért nem értem, hogy miért nem hívnak fel, mert ez a terület nem annyira keresett és, ha a végzettség és a tapasztalat sem elég, akkor mi kellene ahhoz, hogy felhívjanak. Már csak arra tudok gondolni, hogy a csókosok kerülnek be a jó munkahelyekre. Bár én is próbáltam bekerülni egy céghez úgy, hogy egy rokonunk dolgozik ott, de nem sikerült.
2016. júl. 16. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!