Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen miért őrizgetik a...

Munkahelyen miért őrizgetik a számlákat dossziékban összefűzve és sorbarendezve?

Figyelt kérdés
Azokat még használják valamire, vagy csak muszáj ott tartaniuk egy ideig?
2016. júl. 7. 16:29
 1/8 Inessential ***** válasza:
90%
Bizonyíték a vásárlásokra, hátha ellenőriznek valamit stb..
2016. júl. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
A bizonylati fegyelem a szocializmus építésének alapja! Vót, most nem tom minek az alapja.
2016. júl. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert jön a NAV-os néni és bácsi és ha nincs rendben akkor ajaj van. Amúgy legtöbb cég a számlák alapján igényel vissza ÁFÁ-t az államtól és hasonlók. Ezért. A cég "tiszta" működésének bizonyításához kell.
2016. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg kell őrizni nagyon sokáig. Nem tudom hány évig meg kell lennie még akkor is ha már rég bezár a cég. A NAV bármikor ellenőrizhet, akár több évre visszamenőleg is átnyálazhatja a számlákat, főleg, ha valahol visszaélés történt vele. Nekem is volt cégem, volt hogy számlázó programot használtam de vissza álltam kézire. Közben újra telepítettem a gépem, és mondta a könyvelőm, hogy a számlázóprogramot meg kell őriznem akkor is ha már nem használom.
2016. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

..a kapitalizmus alapja.

A cég tulaját érdekli, hogy mire megy el a lóvé. Meg hát az adóhatóságot is, hogy mi csökkenti az adóalapot. A számlák a bizonyítékai a felmerült költségeknek. Számla nélkül nem lehet költséget könyvelni, ahogy bevételt sem kiállított számla nélkül. Ez alól kivételek az elhatárolások, de azoknak is egy jövőbeli számla az alapja.

2016. júl. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 senior10 ***** válasza:
100%

Írták már de nem véletlenül kell évekig őrizgetni. visszamenőlegesen is ellenőrizhetnek a hatóságok, és bizony ha hiányosságot vagy sumákságot találnak akkor mehet a bünti.

Én egy multinál dolgozom, és ott például a megrendelőket 15 évig meg kell őrizni, hiába szállítottuk le mondjuk még 2002-ben, lehet, hogy az akkori megrendelő már 10 éve nem létezik, vagy a kérdéses alkatrész meg már a fene tudja hol van. A lényeg a papírnak meg kell lenni.

2016. júl. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A pénzügyi és számviteli törvény 6 éves megőrzési kötelezettséget ír elő.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy 7 évig őrizgeted a számlákat, mert a NAV 2016-ban még a 2010. évet ellenőrizheti.

2016. júl. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lényeg a legfontosabb dolog ,mindenhol a papír. Az állambácsi, ha betámad ,azzal védekezhetsz. Ha nincs papír akkor örömmel agyonbüntet. Nincs is jobb csődbe vinni egy amúgy jó adózót, akinek a már 3 éve kirúgott alkalmazottja elkevert egy sajtcédulát 5 éve. Lehet rajta örömtáncot járni a nav nevű bűnszervezetnél.
2016. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!