Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon az emberek hány százalék...

Vajon az emberek hány százaléka érezne ambíciót egy saját cég, vállalkozás vezetésére? Vagy alkalmazottként jobb az élet?

Figyelt kérdés

Van, aki egész életében megelégedne az alkalmazotti viszonnyal? Miért? A viszonylag biztosabb bevétel és kiszámíthatóság miatt?

Kik azok, akik főnöki/döntéshozatali szerepkörre születtek?



2016. júl. 7. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Ma már sokkal nagyobb bátorság kell a cég alapításhoz,mint régen.Nem tapasztalat,csak az ember látja,hogy ha valakit valakik félre akarnak állítani az útból,azt félre is állítják.A kapcsolatok/hosszú nyelvek országa ez.Ha egy csókosnak útban leszel,akkor elintéznek.
2016. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

munka világában nekem 2 dolog nem tetszik


A, hogy minden nap bent kell rohadni napi 8 órát + utazás.

B, sz@r fizetés


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy örömmel lennék alkalmazott jó fizetésért, meg szabadabb munkakörülményekért...


Bár vállalkozó is lennék, ha tudnék biztos stabil bevételt előállítani és nem csak ruletteznék havi szinten.

2016. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vállalkozók a szüleim.. Ebben nőttem fel, tudom mivel jár, de én vállalnám. Úgy gondolom egy cég/vállalkozás alapja a szervezettsége. Tudni kell jól kalkulálni, előre látni, nyitott szemmel kell járni. Nem szabad begyöpösödött főnöknek lenni, meg kell maradni egy kicsit alkalmazottnak. Így társként tekintened rád, nem fognak átverni, hisz tudják azzal maguknak is rosszat tennének. Tény, hogy mi falun élünk így nincs annyi versenytárs sem. (házfelújítással, építőmunkával foglalkoznak szüleim)
2016. júl. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a vállalkozást tudom elképzelni magamnak.

Voltam diákmunkásként, és már felnőtt emberként is beosztott, de egyszerűen nem bírtam elviselni.


Legtöbbször a felesleges köröket, a semmi hatékonyságot, illetve azt utáltam, amikor egyáltalán hozzá nem értő volt a főnök, és azt és úgy kellett csinálnom ahogy mondja, holott milliószor jobban is lehetett volna.


A családban soha senki nem volt vállalkozó, így ez nem befolyásolt.


Nem akarok beképzeltnek tűnni, de én tényleg döntéshozatali szerepkörre születtem. (vannak az ismeretségi körömben olyanok, akik semmi pénzért nem irányítanának semmilyen munkálatokat, nem tudnának beosztottaknak utasításokat adni)


Illetve azt sem tudnám elképzelni, hogy mint valami gép reggel 8-tól délután 4-ig (vagy akármilyen idő intervallumban) kolomp szóra jöjjek-menjek.

2016. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vonz a vállalkozás. Bár ettől függetlenül vezető voltam alkalmazottként, nem saját cégnél.

Minél alacsonyabb pozícióban vagy, annál nyugisabb a munka. A beosztottak sokszor nem is tudják, hogy mennyit gürizik a főnök, hogy ők megkaphassák a fizetésüket.

Most is olyan helyen dolgozom, ahol szinte minden hónap arról szól, hogy vajon miből lesz fizetés.

Szóval, az alkalmazotti munka sem feltétlenül biztonságos. És alkalmazottként is lehetsz vezető. Nem kell ehhez saját vállalkozás.

2016. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Inessential ***** válasza:
100%
Nekem egy saját vállalkozás a célom.
2016. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MZ.per.X ***** válasza:

"beosztottak sokszor nem is tudják, hogy mennyit gürizik a főnök, hogy ők megkaphassák a fizetésüket."


Ebben is van valami, nálunk is sokan csak azt látják, hogy a főnök Porscheval jár, de mikor hallja az ember, hogy mennyit kell pereskednie hogy 1-2 elvégzett munka ki legyen fizetve és biztosítva legyen 30-40 ember munkahelye, akkor mindjárt nem olyan egyszerű a helyzet.


Ezzel szemben volt segédmunkás, aki a fél napot ellébecolta, majd kirúgták mert lopott, és másnap már más helyen dolgozott.

2016. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2016. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!