Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire ciki, hogy nem...

Mennyire ciki, hogy nem bírtam a pénztárosi állást?

Figyelt kérdés

Sajnos idén elég vacakul állok a diákmunkával. Regisztráltam egy diákszövetkezethez, mert azt hittem úgy könnyebb lesz, hát tévedtem.. Interspar-ba hívtak be kasszásnak, a "betanulás" 2 x 4 óra volt, az a 4 óra is csúcsidőben, amikor rám se hederítettek, csak beültettek, hogy nézzem mit csinálnak. Hát mondanom se kell, nézés alapján nem igazán sikerült megtanulni.. A második betanulós napon kb 20 percre egyedül hagytak a kasszában, hát az valami borzasztó volt.. Nem haladtam.. nem tudtam az Erzsébet kártyát kezelni, az utalványokkal bajban voltam. Meg elég lassú is voltam és feltorlódott a sor.. aztán mikor visszajött a rendes pénztáros jól le is cseszett, hogy ennyire se lehet egyedül hagyni.. Így is végig gyomoridegem volt, valahol tudtam is, hogy nem való nekem a kasszás munka, de nem volt más :(

Szerencsére ez csak a betanulás volt.. mikor hazajöttem, inkább le is mondtam ezt a diákmelót..

Csak valahol annyira bánt, hogy nálam hülyébbek lazán tudják csinálni (nem lenézésből, de vannak évfolyamtársaim akik pl buktak, vagy nem túl jó tanulók és mégis kasszáznak a tescoba). Nekem meg beletört a bicskám..

Pedig nem a dolgozással van a bajom, mert tavaly nyáron pincérként voltam egy étteremben és az olyan jól ment, meg szerettem is csinálni, pedig az sem volt egyszerű egy péntek-szombat esti pörgésben.



19L


2016. júl. 8. 10:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Be kellett volna rendesen tanítaniuk. Ez az ő felelősségük. Meg tudtad volna csinálni, ha megtanítják. Nem neked kell, hogy emiatt rossz érzésed legyen.
2016. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Hú nagyon, ezentúl ki se kenj az utcara
2016. júl. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Primitívek , ez a feladat túl bonyolult és összetett ahhoz hogy mély vízbe tegyenek . A betanítás több nap lényegre kitérő , spár lepra , a hentes megy üveget visszaváltani majd polcot rakni . Káosz . El kellett volna hajtani őket , ezek se fél nap után tanulták meg , idióta népség .
2016. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

ha beváglak az óceán közepébe 1 évesen, hogy ússz a partra és te megfulladsz, akkor az ciki?


23F

2016. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
jaj de ismerős helyzet :D velem ugyanez történt csak ruhaboltban. Az a sok kártya, utalvány, az egyáltalán nem praktikus pénztárgép, és a vevő rosszalló pillantása, ha nem sietsz eléggé. De én még adok neki még egy esélyt...
2016. júl. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 PresidentEvil ***** válasza:
A kasszázás nem mindenkinek való. Persze meg lehet tanulni, alapszinten elég is rá egy fél nap, de stresszes munka és pont a különféle utalványok, bankkártyás-vegyes fizetések, sztornók meg egyéb cégspecifikus dolgok miatt hagyni kell rá elég időt, hogy megtanuld. Négy óra felkészítés nulla tapasztalattal nem elég, én legalábbis nem engedtelek volna egyedül dolgozni.
2016. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az nem betanítás, hogy nézd, ők hogy csinálják. Én vásárlóként ezerszer láttam már, mégsem tudnám csinálni.

Nem te voltál alkalmatlan pénztárosnak, hanem ők voltak alkalmatlanok a te betanításodra.

2016. júl. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

A Sparos kassza kicsit bonyolult lehet első alkalommal, de nem egy agysebészet megtanulni. Az hogy neked nem ment nem ciki, de 20 perc után feladni szerintem elég blőd dolog. A kereskedelem nem egyszerű szalma és nem is való mindenkinek. Igaz szinte minden retardáltat felvesznek már annyira nem találnak embert. A Spar se rosszabb mint egy Tesco vagy CBA!

Hogy tanítottak volna be? Nézed még 2 napig? Egy hétig? Az a 10-15 perc amíg otthagytak kb 8 vevő ha volt, ha odafigyelaz betanulásnál és KÉRDEZEL HA VALAMIT NEM ÉRTESZ szerintem simán ment volna. Nálunk egy nap van betanulni a kasszába, de már a második vásárlónál lehet látni ki az aki tudja (és akarja) csinálni és ki az aki nem. Ne érts félre nem akarlak degradálni ezzel, én is hagytam már ott melót egy nap után, de okulj az esetből.

Ui: Sparban dolgozom pénztárosként

2016. júl. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az is komoly, hogy "betanítás" alatt ott hagynak egyedül. Még ha 20 percre is, akkor is.

Csak nézés alapján nem is lehet elsajátítani folyamatokat, főleg nem többfélét ( mit tudom én, kódok, kasszakezelés, pénzelés/bankkártya használat, meg még utalványok).


Mégis mit vártak? Életedben először csináltad, ők a hülyék..

Egyáltalán nem gáz, én külön mondani is szoktam, hogy úgy tanulok meg folyamatokat stb ahogy csinálom.

2016. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

8-as, Mellesleg én is kasszáztam, egy csimpánz is be tudja tanulni, nem kell hozzá semmi fogékonyság.

Csak normális betanítás.

1 nap után nem is ment, de úgy, hogy normálisan tanítottak be, nem a legnagyobb fogalomnál beültetve valaki mellé, h nesze nézzed a kezemet...

Bárki képes rá, csak van, akinek meg az haladja meg az agysejtjeit, hogy normálisan tanítson be valakit. Tapasztalat. Attól még nem az a hülye, akit nem tudott valaki betanítani, ami még egyszer mondom, csak nézéssel nem megy. Ott hagyni meg egy épp tanulót, aki eddig csak nézte, megint birkaság és az oktató magas eszére vall.

2016. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!