Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért tekintik helyénvalónak...

Miért tekintik helyénvalónak a multiknál hogy a mérnök, gyakornok egy héten dolgozik 5 napot, a melós pedig hétvégén is ott van?

Figyelt kérdés

Volt 3 műszak, két hétből 6 napot jártunk szombat délelőtt/délután.

Most már 4 műszak megy két nap 12 óra, utána kettőt otthon.

Hozzáteszem egy mérnök több százezerért, a gyakornok is akár 200-ért dolgozik, míg én 140ért a szakmámban.


Nem értem a logikát, minél magasabb egy pozíció annál több idő jut kávézgatni, sétálni a munkaterületen, ha meg mi állunk meg, rögtön szóvá teszik. Ennyi a melósnak kéne kapnia több bért, az ilyen pneumatikus robot figyelgetés meg paraméterezésekért, elég volna 150e ft is.

Bosszantó hogy fordítottan fizetnek, akiről folyik a víz, kihajtja magát, nem azt kéne honorálni?


2016. júl. 8. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Akkor te miért nem mérnöknek mentél? Lusta voltál tanulni és most itt sírsz, hogy milyen igazságtalan az élet.
2016. júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én fizikai munkát végzek, de a cégnél ahol dolgozok többek közt cnc gépeket is vezérlek illetve cad programmal akár 3D-ben is elkészítem a munkadarabot, még úgy is, ha semmilyen műszaki vagy egyéb rajzot nem mellékelnek hozzá, csak hoznak valamit, hogy "erre kell tökéletesen passzolnia". Kimerítő a fizikai munka (amit tényleg fizethetnének jobban), de nekem pont az a bajom, hogy hiába tudom a többi munkakört is ellátni (saját magam képeztem, nem iskola sajnos) ezt nem annyira becsülik.
2016. júl. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nem értetted meg az iskola lényegét. Mit adtak neked a tanulásért cserébe a szülők,hogy nem jöttél rá miért kell tanulni?
2016. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minél magasabb a pozíció, annál magasabb a fizetés, mit nem lehet érteni ezen? Ha nem tetszik ahol vagy, akkor lehet tovább lépni, tovább tanulni.
2016. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
azért mert koszos melósból 600 vár a megüresedett helyedre, míg a mérnök helyére jó esetben csak 2, azoknak is bruttó 500+e a kezdő fizetés elvárásuk.
2016. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a munkád nehézségéért kapod a fizetést, hanem, hogy mennyire lehet téged nélkülözni. Ha nem tetszik, növeld a saját értékedet tanulással.
2016. júl. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt de szeretem, hogy mert aki felsöbb pozicioban van, az egesz nap csak kavezgat...jajj de hanyszor hallottam mar. Ugyan nem mernök vagyok, de en is közepvezetöi pozicioban. Vannak napok mikor elmegyek WC-re, mire visszaerek 4 nem fogadott hivasom van, amit most azonnal meg kell csinalni. Minden kicsit is problemas dolog az en hatasköröm, altalaban minden ügyfel mindent tegnapra akar. Mellette meg ramtoltak egy csomo mindent, ami elvileg nem az en feladatom, de mas nem tudja megcsinalni es igy tovabb. Mindezek mellett egy csomo fontos dologrol ( sokszor egesz komoly összegekröl) kell döntest hoznom ugy, hogy megfeleljen a ceg erdekeinek es a fönöksegnek. Emelett kell meg betanitanom az ujoncokat. Altalaban a napi 9,5 ora alatt nincs megallas, max. csak amig ebedelek.

Hogy emelett napi 3x hagyom el az irodamat, 2x hogy vizet es kavet hozzak egyszer pedig az ebedszünetben,abbol nyilvan van aki azt szüri le, hogy en egesz nap csak kavezgatok, hiszen mindig csak ugy lat.

Nem panasz, csak azert irtam, hogy nem minden az aminek latszik. A mernök azert keres többet, mert tud valami amit masok nem ( vagyis csak kevesen).

2016. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MZ.per.X ***** válasza:
67%

Az a baj, hogy ilyen embernek, akinek mérnök=kávézgatás, hiába magyaráztok bármit.


Na meg itt is megjelenik a tipikus magyar mentalitás, hogy nem csak hogy ő keressen többet, de a másik meg kapjon már kevesebbet...

2016. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a munkád nehézségét fizetik meg, hanem az ún. hozzáadott értéket, amit megteremtesz vele. Ezt én sem értettem addig, amíg folyamatos műszakban nyomtam az ipart a 45 fokos csarnokban. De mikor némi szerencsének és nyelvtudásnak köszönhetően irodai munkám lett, megértettem a különbséget. Magyarázhatnám hosszan, de hidd el, nem lehet ezt szóban-írásban átadni. Kívánom neked, hogy majd te is tudj kitörni a sokműszakos elmebajból és próbálj ki valami irodai munkát! Biztosan rá fogsz jönni, miről van szó. Nem véletlen, hogy a mérnököt be lehet tanítani a sori munkára, de ha a sori melóst elküldöd termelési sorrendet tervezni, abból sok jó nem lesz.
2016. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már miért lenne bent a mérnök hétvégén is, amikor a munkáját hétköznap is el tudja látni, míg a munka hétvégén sem állhat le, így kell munkás a hétvégére? Diplomája van, megdolgozott érte, ha a bértábla szerint több illeti meg, akkor nincs jogunk elvenni tőle.

Ugyanakkor nekem személyesen rossz tapasztalatom van a kávézgató főnökökkel kapcsolatban, akik általában a leglinkebb alakok és tényleg csak melegedni járnak az irodába egy-két húzósabb időszakot leszámítva. Nem a melóst sajnálom, mert neki nem lesz attól kevesebb munkája, hanem a csoportvezetőket és a középvezetőket, akik a lényegesen alacsonyabb fizetésük mellett még a főnök után is takaríthat.

2020. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!