Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetne lebuktatni azt...

Hogyan lehetne lebuktatni azt a személyt aki elveszi a pénzt?

Figyelt kérdés
2016. júl. 10. 21:15
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Egy hotelben dolgozom, mint szobalány. A gondnoknő/ szobaasszony állandóan bemegy előttem az utazó szobákba, és leveszi a borravalót, ha hagy a vendég. Mindenkinek elege van ebből, hogyan lehetne lebuktatni?
2016. júl. 10. 21:17
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Sehogy. Egyébként szobában az hagy borravalót, aki elégedett volt a tisztasággal, fekvéssel, takarítással az ott tartózkodás közben. Ergo neki jár.


Én pl a recepción adok fizetésnél ha tetszett a kiszolgálás és az étteremben evés után, ha jó volt a kaja. Így kvázi azokhoz jut el a pénz, aki szerintem minőségien látta el a feladatád

2016. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Most láttam hogy az első hosszászólást te írtad és hogy te vagy a takarító. Ebben az esetben össze kéne játszanod a recepcióssal - ő ugyanis tudja hogy melyik szobából pontosan mikor csekkolnak ki. Gyoran felhív h pl kész a 17-es és elfelezitek a borravalót
2016. júl. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A szobalány takarítja a szobát, ergo neki hagyja ott a vendég, nem annak aki csak benéz és kész is a szoba átvétele(gondnoknő).
2016. júl. 10. 21:32
 5/17 A kérdező kommentje:
Ezzel az a baj, hogy a gondnoknőnél van egy tablet, és azon keresztül látja ő, hogy ki mikor csekkol ki, szóval ahogy látja, hogy átvált a szoba pirosból zöldbe ő azonnal bemegy, és már veszi is le a jattot, nekem és a többi kollégámnak semmi esélye sincs, pedig nagyon nagyon sokat dolgozunk érte kevés pénzért, és akkor még ezt a kicsit is elveszik, nagyon meguntuk már, le szeretnénk buktatni az illetőt a vezető előtt, csak nem tudjuk, hogy hogyan.
2016. júl. 10. 21:35
 6/17 anonim ***** válasza:
Húzzátok be a tabletet valahogy, "ellopták".
2016. júl. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennel sokkal egyszerübb es tisztabb, ha bementek kollektiven a fönökhöz es elmondjatok neki, hogy ugy erzitek valaki elrakja a jattot, ezert szeretnetek, ha irnanak a vendegeknek egy cetlit a szobaba, hogy ha kivannak penzt hagyni nektek, azt a recepcion tegyek. Nalunk van egy kis doboz minden reszlegnek ahova bedobalhatjak, azt ket ember a fönöksegböl üriti. Minden heten atadjak a reszlegvezetönek, aki alairasaval igazolja hogy atvett ennyi meg annyi penzt. Nalunk csak siman kiosztjak, de lehet kerni, hogy ala kelljen irnotok ha atvettetek a jattot. ( Mi közösen gyüjtjük es elosztjuk)
2016. júl. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Életemben nem hallottam még olyat, hogy valaki egy szállodai szobát elhagyva pénzt hagyjon az asztalon a takarító személyzetnek...
2016. júl. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8-as: Nem rosszindulatvol, de nem gyakran ejszakazol szallodaban, igaz? A legtöbb vendeg igy jattol a szobalanyoknak, a legkevesebb hagy a recin penzt nekik.
2016. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

7-es: szerintem cetlit írni két ok miatt lehetettlen:

1. a gondoknő takarítás után átnézi a szobát, így a cetlit is megtalálja

2. ez túl tolakodás lenne, mintha arra utalna, hogy "Adjál jattot!"

2016. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!