Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkaszerződés az Mt-vel...

Ha a munkaszerződés az Mt-vel ellentétes, meg nem engedett tételt tartalmaz az a tétel automatikusan semmis? De a szerződés még áll, az ominózus pontot leszámítva?

Figyelt kérdés

Az Mt tartalmazza az éves szabadságot mely függ az évekről a gyerekek számától esetleg a veszélyes munkától stb.

A munkaszerződésben ettől eltérni nem lehet max ha a dolgozónak kedvez. (Nem kollektív szerződés)

Vagyis marha egyszerű: több napot kaphatok kevesebbet nem.

Jogszerűen nem.


Kérdésem: ha nem kollektív a szerződés és fehéren feketén ott van hogy éves alapszabadság 20 nap, márpedig nekem annyi nem lehet (45 év és kettő 16 év alatti gyerek)

-akkor a szerződés ezen pontja automatikusan semmis, érvénytelen, és az van, amit az Mt mond?

Maga a szerződés nem semmis, nem érvénytelen, csak az a pontja, ami Mt –vel ütközik.


mert ugye idézet: jelen szerződésben nem szabályozottak tekintetében az Mt az irányadó.

Ez a kérdés a szerződésben szabályozva van, de jogellenesen = semmis = ha semmis akkor vehetjük úgy nincs szabályozva a kérdés = ha nincs szabályozva az Mt az irányadó.


Van hiba a gondolatmenetben?


(Rákérdeztem, nem elírás nem tévedés. A cég szerint nekem 20 nap jár és egy nappal se több. 45 éves vagyok, két 16 alatti gyerekkel ld Mt = 29 nap

Ebből felhasználható szabadság

2016-07-17-ig: 16 nap!!!! Egy napot ki nem adtak még, pedig kértem többször.


2016. júl. 17. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A szerződésed érvénytelen, ha olyan pont van benne, amivel a mt másképp rendelkezik. Nekem egy eliras miatt kellett újra nyomtatni a sajátomat, mert különben nem számított volna érvényes szerződésnek, azt mondták.


Amúgy a szabadság kiadásáról rendelkezhet a munkáltató időarányosan, vagyis az egész évre elosztott szabadságodból csak annyit kaphatsz meg, amennyi neked perpill júliusig jár. 29 nap esetén 29/12x7=kerekítve kb 17 nap. A többi nap is jár neked, de júliusig időarányosan ennyi.

2016. júl. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Írtam a cég szerint nekem 20 nap jár, nem a nyárra vagy nyárig hanem jan 1-dec31-re
2016. júl. 21. 10:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Ami ugye vitán felül csont kamu mert nem annyi jár.
2016. júl. 21. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!