Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyakornokként nem kapok semmi...

Gyakornokként nem kapok semmi feladatot a munkahelyemen. Érezzem magam rosszul, vagy örüljek hogy "ücsörgésért" fizetnek?

Figyelt kérdés

Van egy mérnök alapdiplomám, jelenleg mesterképzésen tanulok, és 6 hónapra munkát vállaltam egy multinál a fővárosban. Itt vagyok pár hete, de eddig konkrétan semmit nem csináltam. Kaptam olvasnivalókat, de azokat már elolvastam. Van egy mentorom, de ő nem keres, nem mutat semmit. Kezdem magam rosszul érezni így. Nem igazán barátkozom az itt dolgozókkal sem, nincs közös témánk. Azt hittem diplomát végzett emberek normálisak, viszont ők is csak a "pina-autó-foci" szentháromságról tudnak beszélni.


Pedig tök motiváltan jöttem ide, hogy na majd milyen sok mindent tanulok meg látok, és kiegészítem majd az elméleti tudásomat hogy aztán könnyen el tudjak majd helyezkedni ha befejeztem az egyetemet. Mással is volt már ilyen?



2016. júl. 18. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a mentoroddal vagy az ő felettesével. Mondd, hogy tanulni akarsz, dolgozni és fejlődni. Lehet a mentorod túl laza.
2016. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

vagy elütöd hasznosan az idődet, vagy tökörészel...

jelezheted, hogy szeretnél valami feladatot magadnak...


23F

2016. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg a fonokod ugy van vele, hogy nem ad munkat mert egy tapasztalatlan ember csak utban lenne. Ha fontos szamodra a gyakorlati tudas keress masikat.


Amugy rosszul semmikepp ne erezd magadat. Az o bajuk, hogy a semmiert fizetnek neked.

2016. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ebben a pillanatban küldtem neki e-mailt, a helyén sosem találom :)
2016. júl. 18. 12:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

vagy csak a nyári uborka szezon miatt nincs munka...


23F

2016. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

én örülnék, hogy egy rakás pénzért csak heverészni kellene avagy munkaidőben a saját vállalkozásomon dolgozhatnék.


De hát, aki értékelni tudná, annak nincs szerencséje sosem! Sajnos ilyen a világ.

2016. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A többiek mit csinálnak? A legtöbb helyen ilyenkor csak segg vakarás történik.
2016. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A Senior mérnökök dolgoznak. Más gyakornok most rajtam kívül nincs. AKi írta, hogy ő örülne neki: szerintem nem örülnél. Nagyon unalmas akár csak pár napig semmit tenni. Plusz kezdek rájönni, hogy a diplomám jórészt semmit sem ér. Pályakezdőként nagyon nehéz lesz a helyzetem, ha a mesterképzés befejezése előtt nem kezdek releváns tapasztalatokat.
2016. júl. 18. 12:53
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
beszélj a feletesseiddel, hogy neked tetszik ez a munkahely meg minden, de szeretnél több feladatot vállalni. lássák rajta,hogy érdekel . így hátha akár itt is maradhatnál mesterképzés után is. de ha nem látják rajtad,hogy törekedsz új feladatokra, megelégedsz a semmittevésséel és a beszélgetésekkor sem tudsz hozzászólni,akkor kétlem,hogy marasztalnának.
2016. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez így komolytalan, az ő részükről.
2016. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!