Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szabadság: mi van ha írásos...

Szabadság: mi van ha írásos szabadságos kérelemre nem kapok választ a cégtől még tértivevényes levélre sem? Hogyan lehet választ kikényszeríteni?

Figyelt kérdés

A szabadság kivételének elvi rendje hogy legalább kettő héttel a szabi előtt szabis kérelmi papírt kell leadni a titkárnőnek (nem ő dönt ő csak postás) majd erre 1-2 nap alatt jön válasz. Engedélyezik vagy nem.

Elvileg. Legalábbis ez van leírva a szerződés mellékletét képező céges szabályzatban.

A valós helyzet: a leadott kérelmekre a cég szarik, egy ember kezében a döntés, aki nem áll szóba a mezei melósokkal, elérhetetlen sokszor szó szerint (bent sincs) se szóban se telefonon őt elérni nem lehet –és ő dönt.

A szabis kérelmek ott rohadnak sokszor hónapokig is akkor se jön válasz. Én április óta vagy 6-ot adtam le. Semmi válasz ott rohad a fakkban hozzá nem nyúl senki.


Ezért küldtem a cégvezető nevére egy tértivevényes levelet melyben tudakoltam mégis mi a büdös francért nem kapok választ és mikor szándékozik a cég kiadni a szabimat?

Válasz semmi 2 hét eltelt. Nem is jön arra válasz pedig átvették ott a tértis papír.

Azt a szabit melynek ugye van egy része mely felett én rendelkezem szóval azt ki kell adni-elvileg.

És ugye júliusig az Mt szerint az éves szabiból már 10 napot ki KELLETT volna adni a cégnek dolgozói KÉRÉS NÉLKÜL is.


A kérdésem: hogyan kényszeríthetem rá a céget a válaszra szabi ügyben?

Élőszóban facet to face nem.

Telefonon nem.

Szabis ívvel nem.

Tértivevényes levéllel nem.


Akkor hogy?


2016. júl. 23. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A személyes beszélgetésen kivül nincs más mód. Mellesleg nem KELLETT volna eddig sem KIADNI szabadságot, nem lehet kötelezni a dolgozót, hogy havi X napot kivegyen, kivéve ha nyári leállás van, vagy egyéb okból nem münödik az üzem.
2016. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"nem lehet kötelezni a dolgozót, hogy havi X napot kivegyen"


Érdekes, hogy nálunk ez nem így működik. Kiírják a szabit és ha tetszik, ha nem akkor te szabin vagy. Beleszólás nincs.

2016. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pontosan. Az első az se tudja mit beszél.


Ott kezdődik a dolog hogy a szabit nem a dolgozó veszi ki, hanem a munkáltató adja ki. Nagy különbség.


A szabadság java részével a munkáltató rendelkezik. Akkor adja ki mikor akarja nem kell hozzá semmiféle indok. Üzemleállás stb semmi se kell.


Vagyis ha janurában azt mondja most két hét szabi akkor ez van. Tetszik nem tetszik mész.

A munkáltató a dolgozó kérését igényét figyelembe veheti. De csak veheti!

Ha nem veszi hát így jártál.


De ez se változtat azon az alapszitun hogy ha én szabit igénnyel lépek fel, akkor arra reagálni KELL. Ha kiadja ha nem akkor is.

Elvileg persze.

2016. júl. 23. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!