Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely váltáskor illik...

Munkahely váltáskor illik vinni valami süteményt pl?

Figyelt kérdés

Nyilván arra a munkahelyre gondolom, ahonnan eljövök. Utolsó nap a hűtőbe tenni sütit és a közeli munkatársaknak szólni hogy ehetik. Ez így jó? Szokás ilyet, illik ilyet csinálni?

Sütni nem tudok, szóval valami bolti dolog lesz. Ha van ötletetek, azt is írjátok.


A közvetlen főnökomnek is gondoltam hagyni valamit az asztalán. Csoki szerintetek jó? Vagy mit kéne?

Az üzemben van az irodája és oda bevinni nem szabadna ilyesmit. Ha mégis viszünk, azt valamilyen formában becsempésszük. (nem haragszanak meg érte ha nem feltűnően csináljuk) Erre van ötletetek? Hogy mit és hogyan?


2016. júl. 26. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
A váltásnak - hacsak nem valami örömteli ok, pl. babavárás miatt könnyebb részlegre helyeznek - általában nem örül a munkáltató (hacsak nem ő rúgott ki, de akkor meg minek a süti). Ha olyan jóban vagy a kollegákkal, hogy sütit vinnél, akkor valószínűleg ők sem örülnek az elmenetelednek. A süti és egyebek általában ünnepléskor dukálnak, így például a születésnap. De ha ezt csak egyik fél éli meg igazán örömként (például te, hogy végre lelépsz innen), akkor értelmetlen az ünneplés. Én nem vinnék és nem is vittem az eddigi két munkahelyemre. Nem annak van az ideje. Szépen könnyesen elbúcsúztunk a kollegáktól (más városban kezdtem az új munkahelyen) és ennyi. A süti nem illett volna oda semmmiképp.
2016. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha baráti viszonnyal távoznék, akkor se vinnék be semmit.


Mások annó hoztak be, én nem ettem egyikből se.


Egy hülyeségnek tartom ezt.

2016. júl. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte mindenki visz csokit, sütit az utolsó munkanapján, ez szokássá vált a cégnél. Hogy miért jó, azt ne tudom... :) A múltkor az a lány is hozott, aki 3 hetet volt itt, próbaidő alatt felmondott, addig se beszélt nagyon senkivel, a legtöbben a nevét se tudtuk.
2016. júl. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!