Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondhatok egy diákmunkánál...

Felmondhatok egy diákmunkánál arra hivatkozva, hogy egyetem mellet nem tudom tovább csinálni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 31. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen.
2016. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mondhatnál fel? Akkor mondasz fel amikor akarsz, nem vagy rabszolga és gondolom nem is ítéltek kényszermunkára, ahonnét nem lehet kilépni...
2016. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Azért az elég szomorú, ha olyanok járnak egyetemre, akik ilyen kérdést írnak ki.

Sötét képet fest ez az oktatás minőségéről.

2016. júl. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel diákmunkáról van szó bármikor felmondhatsz, az ok bedig nem számit.


Egyébkén attól függ, hogy határozott vagy határozatlan idejű a munkaviszony.

Mert ha az utóbbi akkor indokolnod sem kell a kilépésed okát, de ha az előbbi néhány feltételnek teljesülni kell.

2016. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én annyival mondtam fel hogy "Így alakult az életem és sajnos nem tudom tovább csinálni." Másik helyen pedig azzal hogy "Találtam jobb melót ami közelebb van és többet is fizet."
2016. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, határozatlan a munkaviszony csak nem tudtam, hogy van e felmondási idő.
2016. júl. 31. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:
És nem olvastad el a munkaszerződésedet? Abban azért benne kell lennie.
2016. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!