Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek volt már dolgotok...

Nektek volt már dolgotok olyan főnökkel, aki rendre olyasmi dolgok miatt szidott le titeket, ami nem is a ti hibátok volt?

Figyelt kérdés

Egész pontosan arra a típusra gondolok, aki csapatmunkánál úgy kezeli az egész brigádot, mintha egyetlen személy lennének. Az én tapasztalatom: Együtt dolgozom egy vagy több személlyel. Valaki közülük vét valami hibát, ami jelentős problémát okoz, lelassítja a munkát vagy ilyesmi. Később a főnök engem cs*sz*get az adódott probléma miatt. Én mondom neki: "Pardon, de ez nem az én hibám. Én a munkának nem ezt a részét csináltam." Erre a válasza: "Az nem érdekes! Ez csapatmunka!" Oké, csapatmunka! De mégis mit kellene tennem? Talán üssem vagy rúgjam a többi kollégát, hogy dolgozzanak rendesen? És ilyenkor a főnök rendszerint meg se hallgatott, hanem elviharzott.

Jelenleg hálistennek nincs ilyen gondom, de nem tudhatom ugyebár, hogy nem fordulok-e még meg olyan munkahelyen, ahol előáll ez a szituáció. Ti hogy oldjátok meg?


2016. aug. 7. 10:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha fontos számodra a munkahelyed, akkor nyelsz. Viszont, ha a büszkeséged fontosabb, állj a sarkadra és beszélj a főnököddel, ha tudsz négy szem közt.
2016. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
34%

Igaza van, csapatmunkánál nem az egyént nézik hanem mit hozott össze a csapat.


"Talán üssem vagy rúgjam a többi kollégát"


Igen, aki hibázik vagy lusta azt ki kell rúgni azonnal.

2016. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
1: Igen, utólag már eszembe jutott, hogy mit kellett volna csinálnom. Terveim szerint így is teszek, ha újra előadódik a probléma.
2016. aug. 7. 11:12
 4/34 A kérdező kommentje:

2: De bárhogy is nézzük, azért hadd ne én legyek már lecs*szve azért a hibáért, amit a másik vét. Az én hibám az én hibám, az ő hibája az övé, mindenkinek megvan a maga felelőssége.

Ha pedig beköpöm, hogy ez nem jól dolgozik, akkor meg én vagyok a r*hadék, és ez szülheti számomra a további gondokat.

2016. aug. 7. 11:14
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ez csapatmunka"


Akkor miért is téged szid le és miért nem az egész csapatnak mondja a mondandóját.


4 szem közt lettünk volna ilyen szituban, akkor biztos elküldtem volna a k***a anyája.

2016. aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

"Később a főnök engem cs*sz*get az adódott probléma miatt."


Mond ezt a kedves főnöködnek:


"

Tisztelt Uram!


Ha a csapatra úgy tekint, mint egyetlen személyre, akkor még meg is értem, hogy az egyes személyek hibáiért nem csak az adott személyeket, hanem az egész csapatot leszidja. De azt nem értem, hogy miért csak engem szid le! Nem én követtem el a hibát! Akkor meg? Ön szerint, ha engem leszid olyanért, amit nem követtem el, akkor attól még a másik csapattag nem fogja elkövetni az a hibát? Tisztel uram! Ha csapatként tekint ránk, akkor MINDENKIRE vonatkozzon a leszidás, ha pedig csak egy személyt szid le, akkor az az a személy legyen, aki elkövette a hibát!!

"


Ezt mond meg neki! Felnőtt ember, ha tényleg olyan hülye, hogy ezt nem fogja fel, akkor azonnal ki kéne rúgni, és adni egy másik főnököt helyette. Ha pedig tudja mit csinál, csak cseszeget, akkor megint csak súlyos elmeproblémái lehetnek. Olyan ember, aki más hibájáért mást szid le? Ebből hogy lett főnök? Nem is értem.


Azért is téged hibáztatna, mert a felesége megcsalta valakivel. Most nem? Ha más hibájáért téged hibáztat, akkor ennyi jogon akármiért hibáztathatna téged.


Annyira utálom az olyan embereket, akik nem oldják meg a problémát, és nem az igazi okot támadják meg, hanem gyávaságból vagy nem is tudom miért, egyszerűen másra vetítik rá a problémájukat. Ezzel pedig még nagyobb kárt okoznak. Nem elég, ha hibázik a társad, de még rossz embert is szid le érte. Nem is értem ezt az egészet. Mi jár ilyenkor a fejében? Nem értem. Elhiszem, hogy vele is így viselkedtek a főnökei még régebben, de ez nem indok arra, hogy ő is ilyen igazságtalanságokat kövessen el! Pont, hogy neki másképp kellett volna viselkednie! Látnia kellett volna, hogy milyen ocsmány dolog ez, és felnőtt létére már kell lennie annyi eszének, hogy ne kövessen el ilyen igazságtalanságokat. Felnőtt ember főnök létére ekkora idióta hogy lehet...

2016. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

6: Ahogy emlékszem, néha azért a kollégákat is lecs*szte, de őket sokkal normálisabb hangnemben. Meg érdekes módon azt nem adta ki az esze, hogy talán nem engem kellene szekálnia, aki már korábban is ott dolgozott (és azokkal a kollégákkal minden jól is ment), hanem az újonnan jöttekben kellene keresni a hibát.

Ez amúgy nagyjából az a színvonal, mint amikor a vonaton az utas a jegykezelőt cs*sz*g*ti, hogy lassan mennek, el fog késni.

Amúgy kínai étterem volt a munkahely, a főnök az apjától örökölte meg a vezérséget.

2016. aug. 7. 18:35
 8/34 anonim ***** válasza:
67%
Kínai étterem volt, de a főnök tuti nem volt kínai. Szerintem ők korrektebbek lennének.
2016. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
8: Kínai étterem volt, kínai főnökkel. Azóta van némi negatív sztereotípiám a kínaiakról.
2016. aug. 7. 20:52
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Multinál dolgozok, itt nincs olyan, hogy valami csak egy valaki felelőssége, mert egy egész folyamat része vagyok. Természetesen előfordul, hogy valaki elrontott valamit, ami nálam kerül napvilágra, és nem én tehetek róla, mégis nálam akad meg emiatt a munka, vagyis az "én hibám". Ezeket először próbáltam normálisan előadni, elmondani, érvelni, levezetni, feddhetetlen írásos tényekkel alátámasztani, de sz.rtak rá.


Azóta tovább görgetem a sz.r dolgokat "nem felfedezve" a hibákat, szivjon utána más vele. Tulajdonképpen ez nem megoldás, de amíg nem találok jobbat, úgyse tudok mást tenni.

2016. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!