Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek volt már dolgotok...

Nektek volt már dolgotok olyan főnökkel, aki rendre olyasmi dolgok miatt szidott le titeket, ami nem is a ti hibátok volt?

Figyelt kérdés

Egész pontosan arra a típusra gondolok, aki csapatmunkánál úgy kezeli az egész brigádot, mintha egyetlen személy lennének. Az én tapasztalatom: Együtt dolgozom egy vagy több személlyel. Valaki közülük vét valami hibát, ami jelentős problémát okoz, lelassítja a munkát vagy ilyesmi. Később a főnök engem cs*sz*get az adódott probléma miatt. Én mondom neki: "Pardon, de ez nem az én hibám. Én a munkának nem ezt a részét csináltam." Erre a válasza: "Az nem érdekes! Ez csapatmunka!" Oké, csapatmunka! De mégis mit kellene tennem? Talán üssem vagy rúgjam a többi kollégát, hogy dolgozzanak rendesen? És ilyenkor a főnök rendszerint meg se hallgatott, hanem elviharzott.

Jelenleg hálistennek nincs ilyen gondom, de nem tudhatom ugyebár, hogy nem fordulok-e még meg olyan munkahelyen, ahol előáll ez a szituáció. Ti hogy oldjátok meg?


2016. aug. 7. 10:30
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

#10


Ez legalább olyan ronda dolog, mint amit a főnökeid csinálnak, hogy nem a valódi felelőst szidják le az adott hibáért.


Ha főnök lennék, elvárnám, hogy a hibákat ne görgessék tovább, valamint mindig a felelőst venném elő a történtekért. De sajnos nem vagyok főnök.

2016. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
11: Na meg az igazi, jó főnök tudja a módját, hogy miképp jöjjön rá, ki a gyenge láncszem.
2016. aug. 11. 15:59
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a gyenge láncszem, aki nem bírja a b*@*sztatást, hanem aki rombolja a csapatmunkát a szemétkedő viselkedésével, vagy aki nem olyan tapasztalt. Én a szemétkedő alkalmazottakat kirúgnám, a többit pedig teszteknek tenném alá. Akinek sikerül a feladatok többsége, az átmegy, akinek nem, az nyilván nem megfelelő. Őket el lehet bocsátani. De munkaerőhiány esetén őket is megtartanám.
2016. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

13: A nehezen kezelhető kolléga egy külön téma. Közülük is azok, akikre nem lehet rászólni, nem lehet oktatni őket, mert mindjárt cs*szt*tésnek veszik. Dolgoztam olyannal, akire volt, hogy normál, baráti hangnemben rászóltam, hogy legyen szíves, próbálja kicsit gyorsabban csinálni. Erre rámdurrogott, hogy én neki ilyet nem mondhatok, mert nem vagyok a főnöke, meg különben is, 3 évvel fiatalabb vagyok nála (ezen behaltam). Meg hogy el kell fogadni, hogy ő ilyen sebességgel dolgozik, és kész.

Még a főnökre visszatérve azt is utálom, amikor azt akarja, hogy adjak át üzenetet a kollégáknak, hogy valami nem jól van megcsinálva. Mondom neki, hívjon össze egy találkát, leülünk, és együtt megvitatjuk, hatásosabb, ha tőle hallják. Erre ő, hogy nincs ilyenre ideje.

2016. aug. 12. 04:49
 15/34 anonim ***** válasza:
84%

Most jól érzem, főleg így az utolsóból, hogy te felelsz végül is a csapatért? Nem ilyen beosztásban lennél, valami superviser vagy csapatvezető mittudomén mi a vendéglátós neve?

Csak mert akkor ne csodálkozz, mert valahol akkor ez is hozzátartozik. És igen, legyél csak határozott, ah ez így van, mert a munkád része, hogy a munka haladjon, jó mederben tovább.


ÉS 13-as:

Nem, aki hibázik, azt nem kell egyből kirúgni. Te is F.asza egy főnök lehetnél. Az elején előfordulnak hibák. Az embert támogatni kell, és ha többször vagy sokszor hibázik, ki lehet rúgni. Ezzel a hozzáállással csak azt érnéd el, hogy állandóan jöjjenek-menjenek az emberek.


Ugyanez érvényes arra, hogy"vagy ha nincs elég tapasztalata". Megint csak egy szimpla egyszerű, beszűkült gondolkodás, ami sajnos sok helyre jellemző manapság. Mostanában nem hajlandóak a munkáltatók egy kis időt sem a munkavállalóba fektetni, elvárják hogy mindent RÖGTÖN és TÖKÉLETESEN tudjon. ÉS mit kapnak? Ne nevettess a "versenyképes bérrrel" :) Elvárások azok vannak, de megfizetni már nem megy, és az energiabefektetése sem, hogy normálisan betanítsd, aztán lehet sírni, hogy munkaerő hiány van, mert az extra elvárások mellé senki nem fog neked elmenni éhbérért dolgozni. EZ a nagy helyzet.


Gondolkodni kell, na meg manapság sok helyen csak főnök van, de nem vezető, aki csak -lásd kérdező te is-, csak úgy belecsöppen a vezetői poziba, de nem ért hozzá, fogalma sincs, hogy kéne vezetni, mert az már meghaladja a képességét. Ebből csak (sz.ar) főnök marad, semmi több.

2016. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyzem az ilyen főnökök miatt születnek az ilyen megoldások is, mint a 10-esé, és tökéletesen igaza van.

Amíg egy főnök csak az orráig lát és inkompetens a problémák megoldásához, addig az alkalmazott is meg fog találni a módját erre. Ez nem a munkavállaló hibája, hülye lenne mást csinálni. Mindenki azt kap, amit érdemel. :)

2016. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
15: Nem voltam csapatvezető, és semmi efféle. Ugyanolyan rangú alkalmazott voltam. Megjegyzem, ilyen vezetővé kinevezést csak úgy fogadnék el, ha emelik a fizetést. Mert az kissé érdekes lenne, hogy én felelek a többiek dolgaiért, irányítanom kell őket, és közben ugyanazt a bért kapom, mint ők.
2016. szept. 18. 20:41
 18/34 anonim ***** válasza:

Persze, így hülye is lennél.

Csak az említett 2 olyan mondatból vetődött fel bennem, de akkor meg nem kell magadra venned a felelősséget.

Mondom, sok főnök sajnos ilyen, a saját orránál sem lát tovább, és kb ész nélkül durrog, ne keresd az értelmét... Kb csak feszkó levezetés neki az ilyen, mert értelme nincs.

2016. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
18: Akkor van probléma, ha a főnök úgy dönt, hogy ő nem fogja találgatni, hogy ki a gyenge láncszem, hanem nemes egyszerűséggel az egész brigádot kirúgja, és felvesz új embereket a helyükre. Mert ekkor kerek-perec az történik, hogy egy kollégám miatt rúgnak ki. Még nem volt ilyen velem, de remélem nem is fogom tapasztalni.
2016. szept. 19. 08:30
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Több száz éves bevált módszer, hogy a csapatot egy egységnek tekintik, és így hiba esetén "majd egymás között lerendezik" alapon történik a felelősségre vonás. Megjelenik a módszer az iskolában, katonáknál ás valahol a munkahelyen is.

A főnököd talán arra számít, hogy a probléma okozójának megkeresésének, és felelősségre vonásának időigényes és kellemetlen feladatát a csapat egy tagjának lecseszésével delegálni tudja a csapatnak.


Ha a csapat közösségként működik, akkor a módszer jól be tud válni. A csapat tagjai jobbára nem akarják, hogy az egyéni hibáik miatt rá haragudjanak a többiek.


Ha a munkahelyen a munkacsoport deviánsai szarnak bele az egészbe, és nem érdekli őket, ha mások bűnhődnek miattuk, akkora módszer kisiklik.

2016. szept. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!