Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem akar kijelenti a munkáltat...

Nem akar kijelenti a munkáltató. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Egy építőipari cégnél a próbaidő első hónapjában szóban felmondtam. Úgy olvastam, hogy felmondás esetén 5 nap alatt elkel intézni a munkáltatónak a kijelentést és a szükséges egyéb papír igazolások átadását. Azonban az ügyfélkapu szerint három nap elteltével még mindig be vagyok jelentve. Felhívtam a volt főnököm ez ügyben, s csupán annyit mondott, hogy várjak a következő hónap tizedikéig (23 nap). Merthogy szabadságon van a könyvelőjük. Ez azért baj, mert addig nem tudok elhelyezkedni. Ilyenkor mi a ménkű van? Segítsetek!



2016. aug. 15. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben még egy utolsó telefont megeresztenék a főnök felé, hogy azonnali hatállyal intézkedjen az ügyben, mert neked másik helyen kezdened kell és szükséged van a papírjaidra. Ha továbbra is ugyanazt mondja, akkor meg felhívnám a NAV-ot, mivel minden be- és kijelentés úgyis hozzájuk fut be, hogy ilyenkor mi a teendő ha ekkora balfax az előző munkaadó. Majd ők jól elnáspángolják a céget, amiért nem teljesítik a határidőket.
2016. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, a felmondás akkor érvényes, ha írásban történik. Sztem ezért nem siet annyira a cég, hiszen hivatalosan még fel sem mondtál. Nem lehet, hogy emiatt?
2016. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyfélkapu nem érdekes, és azzal ne törődj, hogy nem jelentettek még ki. Az az ő bajuk.


" Ez azért baj, mert addig nem tudok elhelyezkedni."

Ez így nem igaz. Simán bármikor el tudsz helyezkedni, semmilyen módon nem befolyásolja az, hogy ki mikor jelent ki és be.


Időpontilag fedi majd a két jogviszony egymást, de ez nem bűn, hiszen létezik többes jogviszony Magyarországon. A volt céged pedig majd letisztázza saját berken belül a dolgait.

Mondom én ezt, mint munkaügyes...


Én kb. 2 éve eljöttem az előző cégemtől, ahol azóta is elfelejtettek kijelenteni. Semmilyen szinten nem érdekel, hiszen hátrányom nincs belőle. Majd egyszer észreveszik, aztán jó pár év után utólag kijelentenek. Nekem ehhez közöm nincs. Az egy dolog, hogy tudok róla.


Az a problémás, ha nem jelentenek be. :)

2016. aug. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
... arra figyelj, hogy a leszámolási papírokat biztosan megkapd, és tényleg ne az legyen, hogy úgy veszi a cég, hogy fel sem mondtál. Ugyanis ezt szóban tetted meg, a szó pedig elszáll...
2016. aug. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

El tudsz helyezkedni, nincs ilyen kötöttség.

Könyvelőként mondom: sajnos tényleg van olyan, hogy az ember nem tud pattogni az ügyfélnek. Habár én sokmindent elintéztem szabadság alatt is, külföldről is. Hálát persze nem kaptam a vállalkozóktól, néha a kiszámlázott pénzemet is nehezen. (Abba is hagytam.)

2019. ápr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!