Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem fizetnek ki hova...

Ha nem fizetnek ki hova forduljak?

Figyelt kérdés
Próbaidőben dolgoztam pizzafutárként 3 és fél napot. 12 órát kellett dolgozni és 2 órára jelentettek be, mivel azt mondták hogy jó a borravaló... Most ez mind 1 is, csak ha nem akarják kifizetni a napi 12 órámra járó kemény 3000 Ft-ot ami így a 3 és fél napommal 10e Ft lenne, mivel tudom őket megfenyegetni? Hova forduljak, hogy kicsesszek velük és kapjanak bírságot azért mert 12 órát dolgoztattak semmi pótlék és semmi szünet nélkül 2 órára bejeltve???
2016. aug. 19. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bírósághoz . Melyik "cég" volt ez ?
2016. aug. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Don Pepe
2016. aug. 19. 19:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért abba is gondolj bele, hogy ha felnyomod őket, amiért nem fizettek, akkor azt is be kell vallanod, hogy feketén dolgoztál napi 10 órát a legális, bejelentett 2 óra felett, és téged is megbüntetnek, nem csak őket. Annak a 10 ezernek a többszörösét fogják bevasalni rajtad. Szóval nem biztos, hogy megéri, de erről persze jobb lenne egy ügyvédet megkérdezni. Ha a közeledben van valahol ingyenes ügyvédi tanácsadás, akkor a helyedben én kikérném az ő véleményüket először.
2016. aug. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem is mondták hogy nem jelentenek be rendesen. A végén tudtam meg...
2016. aug. 19. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztosra vettem hogy a dp volt , tróger banda . Arról nincs tudomásom hogy a munkást megvágják , a törvény a melóst védi ő aki áruba adja a tudását erejét . Utolsó válaszoló másolj be erről hivatkozást mert ez új .
2016. aug. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerintem vicc azért, hogy 12 órát dolgozik az ember szünet, megállás nélkül 3000 Ft-ért úgy hogy bejelentenek 2 órára.... A válaszuk erre az volt mikor elkezdtem csinálni, hogy a borravaló jó...

De hogy alapozzon valaki a borravalóra? Nem mindenki ad...

2016. aug. 19. 19:30
 7/9 anonim ***** válasza:
A munkáltatnak a borravalótól függetlenül kötelessége kifizetnie a munkát végző személyt. Legközelebb meg ha aláírsz egy munkaszerződést, olvasd el, hogy 2 vagy 12 órára vagy-e bejelentve.
2016. aug. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
munkáltatónak
2016. aug. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Budaörs DP ezt csinálja évek óta , a szabin lévő embereket és a kilépett melósait nyáron így pótolja . Jelentkeznek jó páran végig viszi a hetet hónapot próba napokkal és piti pénzből megússza a napokat . Sóher tré arcok , főleg a kopasz lófogú tulajgyerek . Azért teszi mert az emberek égnek a balekságjaik miatt és inkább tovább állnak ,
2016. aug. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!