Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkát kéne váltanom?

Manó1235 kérdése:

Munkát kéne váltanom?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 3-4 hónapot sajnos itthon voltam, lehetett volna itt helyben munkám, de a barátommal az egyik közeli városba akartunk össze költözni mert neki ott sikerült elhelyezkedni. Nagy nehezen találtam egy munkát egy áru feltöltőit, de minél többet dolgozom egyre furábbnak tűnik az egész. Először is voltam interjún, a hölgy rendkívül kedves volt, és felajánlott egy próba napot. Mondta hogy minden nap 9-5ig dolgoznak. Mondom bele megyek miért ne? elvégre mit veszíthetek. Egész jónak bizonyult a munka, viszont akkor jött a hidegzuhany, hogy a buszköltségemet nem tudja támogatni egy forinttal sem. Eleve a kérésemen is meglepődött, mondván hozzá járnak be sokan de még senki nem vetette fel ezt az ötletet. Innen sokan járnak be abba a városba és a munkahelyek 95%ánál be sem hívnak akkor interjúra ha nem támogatja legalább részben az útiköltséget. Azzal takarózott hogy a könyvelő szerint nem elérhető nekik ez a támogatásos dolog. Sógornőm könyvelő, szerinte csak nem akar kínlódni a papírmunkával.

Így nagy dilemmába estem, hogy most havonta 20 ezret költök bérletre, és nem sok pénzem marad. De a párom erősködött hogy majd megvesszük felesbe a bérletet, menjek csak nyugodtan.

A másik amin meglepődtem hogy mikor szóba került a fizetés, nem tudta pontosan megmondani mennyit kapok. Minimálbér de ő nem is tudja mennyi, majd mikor már felvett eszébe jutott hogy az alacsonyabb minimálbért kapom. Nem kért bankkártyát sem, hanem készpénzben fizet, ezen is meglepődtem.

Sajnos ott tartok hogy az összeköltözés eltolódik párommal, és rájöttünk hogy akár itt is kereshetek munkát helyben, mert innen őt hordaná be céges busz. (másik városban lakik)

Naponta 5 órám megy el az utazásra, pedig csak 18 km. A csatlakozás is rossz (ez is menet közben derült ki, mert jár arra busz csak pont nem a megfelelő időpontban) így a munkahelyig is sokat kell sétálnom. A bérletemet most szüleim vették meg, úgy hogy az első fizetésemből vissza adom, így 40 ezer ft lesz az újjal együtt. Jobb esetbe marad vagy 10 ezer ftom. Így gondolkodtam el hogy megéri ez nekem?


2016. aug. 22. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez tré , lépj tovább ...
2016. aug. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

valami sunyiság van,valószínűleg nem vagy bejelentve.

a minimál bért megkapod a járulékot pedig lenyúlja utánad.

minden helyen pontos órabért kell mondaniuk.

és 18km-re 5 óra?

ez gyalog kb 1,5 óra,bringával 20 perc,ezt a részét nem értem.

nincs egy rozzant bringád?

2016. aug. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
főúton nem tekerhetek mert elütnek simán, a távolsági busz fél óra, aztán ott még várok egy órát a helyibuszra, majd fél óra séta kifelé, és ez megy így reggel este
2016. aug. 22. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Hagyd ott a francba de nagyon sürgősen!ez egy tipikus, sunyi, csaló mocskos rabszolgatartó, te meg még nagyon kezdő lehetsz.Nem, nem éri meg neked!Semmi képp.Ennyit akkor is össze tudnál kaparni, ha csak segélyből élnél.Majd találsz mást.De nagyon légy résen a munkáltatókkal, mert mind ilyen!
2016. aug. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2: ennek számolj már utána ember. te 12 km/h-vel gyalogolsz? és 54-gyel tekersz?
2016. aug. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
sajnos beleugrottam egyből, mert itthon is feszültség volt már, de már inkább felmondanék, úgyis próba idő alatt vagyok, viszont kéne más minél hamarabb
2016. aug. 22. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!