Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződésesek! Hogyan élitek meg az állandó hosszabbítást vagy meg nem 🙅 hosszabbítást?

Figyelt kérdés

2016. aug. 24. 21:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt 10 év nagyobbik részében így dolgoztam, nem jó, de túl lehet élni.
2016. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor nagyon ügyes voltál 😊 Én teljesen kivagyok, már olykor szabira sem merek menni, meg begyűjtöm mindenki helyettesítenivalóját. Minden sz@rt bevállalok, de sem normális ☹
2016. aug. 24. 21:45
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem parázok rajta. Mivel tudom, hogy xxxx.xx.xx-ig tuti van munkahelyem. Utána meg ha nem kellek akkor is oké, végre adna egy utolsó lökést ahhoz, hogy kimenjek külföldre.
2016. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Addig biztos! Mert sokba kerülne a cégnek ag idő előtti kirúgás. Én már külföldre biztos nem 🙅 megyek, családos vagyok. Az a vicc, hogy én váltottam ide 😃
2016. aug. 24. 22:00
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha túlvállalod magad, az sem jó, azért ami jár, az jár, a szabadság is, legyél kicsit önző. Nekem tavaly nem volt választásom, hoztam egy áldozatot, aztán jól ki is merültem, ugyanakkor megvalósítottam egy célomat, amire másképp nem volt lehetőség, csak ennek az lett az ára, hogy ismét munkát kell keresnem, de én is emberből vagyok és elfáradok, szóval nem voltak túl tisztességesek, de ha eddig mindig kimásztam a pocsék helyzetekből, most is sikerülnie kell. Viszont ha tavaly nem hozom meg azt az áldozatot, még jobban kimerültem volna, és lehet, hogy most nem itt írnék.

Szóval fel a fejjel. :-)

2016. aug. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hollandiában élek, itt 3-szor kaphatsz határozott idejű szerződést. A harmadik szerződés és/vagy két év munkaviszony után határozatlant kell, hogy adjanak. Az esetek több, mint a felében inkább elküldik az embert ilyenkor. Úgy élem meg, hogy ha elküldenek, akkor kaphatok segélyt úgy i minimum 3 hónapig, azidő alatt meg találok valamit.
2016. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem muszáj volt elvállaljam, mert sürgetett az idő, de amúgy is szimpatikus volt. Így kicsit sajnálom, hogy csak márciusig maradhatok (maradhatnék tovább is, de az költözéssel járna), elvileg. Aztán persze lehet, hogy ez hosszabbítva lesz, mivel projektalapú munkahelyről van szó.
2016. aug. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közben délelőtt írtam egy kommentet, de úgy tűnik, nem ment el ☺ Valahogy nem kellene az elbocsátást sem tragédiaként megélni, mert ami véget ér, az mindig valami új kezdete. Az életünk új szakasza a még jó is kisülhet belőle 😉
2016. aug. 25. 18:29
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy valami új kezdete, azonban nem minden ember szereti a kockázatot.

Ha van egy olyan életszínvonal ami elviselhető, akkor azt általában többet megszeretnék tartani, és nem szeretnének kockáztatni, főleg ha ez a sorsfordulat úgy is elsülhet, hogy minden csak rosszabb lesz. Sajnos a siker nincs kőbe vésve.

2016. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj erre koncentrálni, ugyanakkor nem egyszerű. 4 éve voltam ugyanott, amikor egy céges átszervezésnél közölték, hogy az én munkakörömet megszüntetik és másik munkát kell keresnem. Mint egy rémálom, mielőtt ide kerültem, gyakran tettek lapátra különféle indokokkal, átszervezésekkel, projektkifutás miatt, elfogyott a munka, sehol nem voltam még egy évig sem, 10 év alatt 19 különböző cégnél dolgoztam, ez a 4 éves volt a leghosszabb, közben felvettem egy lakáshitelt (8 évre, és 4 év alatt egy megtakarítással le tudom törleszteni), mert ez biztosnak tűnt, aztán jött az átszervezés, és úgy éreztem, kihúzták alólam a talajt, keressek új helyet 2-3 hónapon belül. Megoldom, túlélem, csak piszok rosszkor jött. Szóval igen, fogjuk fel úgy, hogy lehetőség, hogy valami új, csak más az, ha küldenek és váratlanul, és más az, ha azért történik a váltás, mert én akarok váltani, van már biztos jobb hely, esetleg hívnak máshova, mert át akarnak csábítani. :-) Én most még legalább 4 évig nem akartam váltani.
2016. aug. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!