Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vezetői megbízás és pénz...

Vezetői megbízás és pénz visszavonása de vezető munka tovább történő végeztetése annak megtagadása esetén azonnali hatályú felmondással fenyegetés – jogszerű?

Figyelt kérdés

Rövid leszek. Műszakvezető voltam. Ez külön szerződésen felüli megbízással működött külön pénzzel és persze sok külön munkával.

Felvettek egy új embert műszakvezetőnek ezzel párhuzamosan az én megbízásomat visszavonták papíron is. Pénzt is elvették persze. Az új ember elvileg 2 hónapja itt van, ő szerepel a jelenlétin is mint műszakvezető de még sose látta senki az illetőt. Még át nem lépte a küszöböt 2 hónap alatt.

A munkáját továbbra is én végeztem azzal az indokkal hogy beteg az új ember de majd jön. Megbízásom már nem volt így végeztem a munkát. Nem kérdeztem rá külön de totál természetes hogy ha továbbra is végzem a plusz munkát kapom a plusz pénzt.

Nem akarnak adni egy fillért se pluszban én meg kettő hónap után közöltem hogy akkor keressenek más madarat normál szerződéses munkámat elvégzem, plusz melót nem. Nincs pénz nincs meló meg is mondtam a főnöknek.

Erre azonnali hatályú felmondással fenyegetnek „vezetői utasítás és feladata megtagadásáért”.


Kérdésem: meg lehet tagadni egy olyan feladatot amely immáron papír szerint se az én dolgom kettő hónapja?

Milyen feladatot tagadok meg? Azt a feladatot amely nem is az én feladatom és erről papírom is van?

A megbízás pontosan leírta mivel jár a műszakvezetőség. Ezzel igazolható hogy pl a műszakbeosztás elkészítése az én dolgom volt (volt!) de a megbízást visszavonták. Én meg nem csinálom meg a feladatot. Ez feladatmegtagadás? Lévén hogy igazolhatóan nem az én dolgom ez már?


Semmi közöm hozzá hogy a vezetőség hogy csalja el lopja el a tulaj pénzét (mert az „új” és még sose látott műszakvezető arról szól hogy odaveszik haverferit papír melóval és közben semmi dolga de a fizut felveszi a tulaj meg az egészről semmit se tud mert valakivel meg elvégeztetik haverferi dolgát…) szóval ehhez a mocskos tolvajkodáshoz semmi közöm-amíg nem rajtam csattan! De már rajtam csattan!

És azzal hogy én nem csinálom meg haverferi feladatát borul a bili mert a tulaj meg utánanézhet miért is nincs elvégezve a meló és rájön hogy haverferi 2 hónapja ott van de még senki se látta.


2016. aug. 25. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet a tulajjal nem ártana elbeszélgetned.


Amúgy nem dolgod, ha nem vagy megbízva rá. Rúgjanak ki, ne írj alá semmit, mondjanak fel azonnali hatállyal, majd találkoztok a bíróságon.

2016. aug. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
már megint te, a be nem járó alkalmazott helyetti munkáddal...
2016. aug. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!