Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az normális, hogy bizonyos...

Az normális, hogy bizonyos kérdéseket szemtelenül tolakodónak érzek? Kifejtés lenn.

Figyelt kérdés
Alig egy hete vagyok az új munkahelyemen. Egyes kollégák alkalomadtán hirtelen és sokat is kérdezősködnek bizonyos dolgaim felől. Az még elfogadható, ha megkérdik hogy hol lakok, meg hogy kivel. Aztán hirtelen az életkoromat kérdezik, meg hogy van-e barátnőm. Az életkorom úgy általában fel szoktam vállalni, nincs benne mit szégyellnem. Viszont ha olyan spontán kérdezik, olyan bunkó módon a magán dolgaimban kutakodónak érzem. Főleg, ha a barátnővel kapcsolatos témák felől is kérdezősködnek. Sőt, a barátnős kérdésnél már izzasztóan kellemetlenné válnak a dolgok számomra. Szerintetek is nagyon magándolgokban vájkálósak ezek a kérdések?

2016. aug. 28. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy ki mit gondol, mert ha te úgy érzed, hogy neked tolakodó, akkor az. Senki nem mondhatja meg neked, hogy mivel bánt meg.


És igazad van, sokszor maga a stílus is rengeteget számít.

2016. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Normális. De én örülnék ha női kollégák ennyire érdeklődőek lennének irántam.
2016. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

ezek kontroll felmérő kérdések.

nem a személyedre és a dolgaidra kíváncsiak elsősorban.

azt vizsgálják be,hogy mennyire vagy kontroll átadó,válaszolsz,vagy megtartod,esetleg átveszed a beszélgetés irányítását.

ha kuka vagy akkor csak válaszolgatsz.

ha felnőtt ember,akkor egy kérdésre válaszolsz és egyet visszakérdezel.

ha kemény fiú vagy,akkor viszont egyből kérdéssel válaszolsz és te szedsz ki belőle minden úgy,hogy a másik észre se vegye,hogy a világon semmit nem tudott meg rólad.

2016. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
2: Az munkahely, nem diszkó. Ne zaklass másokat.
2016. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4%
Ez tolakodó? Hát én az új munktaárstól azt is negkírden hogy hogy szokta elintézni a barátnőjét. És még ilyennel nem találkoztam aki ne mesélt volna szívesen
2016. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam ez még nem számítana tolakodónak, elvégre valahogy el kell kezdeni az ismerkedést.

De pl. nekem volt olyan szitu, hogy új munkahely, az égadta világon semmit sem kérdeztek a magánéletemről. Tehát nem tudhatták, hogy van e valakim, családom, gyerekem, ükunokám, stb. Ennek ellenére már a második napon arra céloztak, milyen jó lenne nekem az egyik kolléga, tette mindezt a főnök amúgy. Na ez, tolakodó volt. Bár ez biztos ilyen hülye tesztelés, mint fentebb írta egy válaszoló.

2016. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is tettem már fel ilyesmi kérdést itt.

És a legrosszabb, hogy ha azt mondom, hogy magánügy, akkor én vagyok a bunkó, és esetleg elkezdenek rosszindulató pletykákat terjeszteni, hogy biztos meleg vagyok, meg ilyenek. Ha pedig azt mondom, hogy nincs, akkor jön a további kérdés, hogy volt-e már, (a bunkóbbak azt is megkérdik, hogy szexeltem-e már egyáltalán) és később jóllehet rendszeresen evvel terrorizálnak, hogy összejöttem-e már végre valakivel. Mert amúgy tényleg, mi a f**z közük van hozzá? Ez talán kapcsolódik valahol a munkához? És szerintem ez inkább magyar mentalitás, bárki bármit mond, amióta külföldön élek, nem tapasztalom ezt.

2016. aug. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az még belefér, ha megkérdezik, van-e párod.

Az életkort mondjuk ostobaság megkérdezni. Nagyjából látszik, plusz-mínusz néhány év meg mit számít?

Viszont, ha olyat kérdeznek, amit utolsó írt, pl. hogy szexeltél-e már, az természetesen bunkóság.


Velem előfordult, hogy egy kolléganőm rendszeresen megkérdezte, mivel töltöttem a hétvégét. Egyszer kissé zavarba jöttem, aztán elnézést kért, hogy nem akart faggatózni, csak szimpla emberi érdeklődés volt. Ő tényleg egy nyitott, beszédes, jóindulatú nő volt, tehát semmi hátsó szándék nem volt benne, mikor kérdezősködött.


Amin én nagyon fönnakadnék: ha szexuális életemről, világnézetemről vagy politikai véleményemről, ill. anyagi helyzetemről kérdeznének. Ha már jobban ismerjük egymást, ez is szóba kerülhet, de új embertől direktben ilyet kérdezni szerintem bunkó dolog.

2018. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!