Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyemen beadtam a...

HaribO2016 kérdése:

Munkahelyemen beadtam a felmondásom. Felmondási időnek 30 napot adtak, mondván nem tudnak ettől eltekinteni. Nem akartam ledolgozni, így kifizettem. Kérdésem: Most hogy kifizettem a 30 napot, munkába állhatok egy másik helyen akár már holnap?

Figyelt kérdés

#felmondás #30 nap #munkába állás #felmondási idő kifizetése
2016. aug. 31. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha nem mondtál volna fel itt, akkor is lehetne másik munkahelyed
2016. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már többször leírtuk, hogy nincs korlát. Annyi munkaviszonyod, jogviszonyod lehet egyszerre, amennyit elbírsz. Kivétel, ha valamelyik munkáltatóval úgy állapodtál meg írásban, hogy ameddig nála fennáll a jogviszonyod, másik jogviszonyod nem lehet az alatt.
2016. szept. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy micsoda?! Ha nem dolgozod le, te fizetsz, ha ledolgozod, akkor ők fizetnek? Há' mikor nem fizet senki?!
2016. szept. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó nagy marhaságot csináltál. Én biztos nem fizettem volna és ilyenre nem is kötelezhetnek. Közös megegyezés esetén közösen tűztök ki egy időpontot (ez lehet 30 nap).

De te felmondhatsz közös megegyezés nélkül is (akár holnaptól).

Annyi a különbség, hogy ha nem közös megegyezéssel mész el akkor nem jár a munkanélküli segély.

2016. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!


Abban az esetben, ha a dolgozó mond fel, és van felmondási idő, amelynek letöltésére igényt tart a munkáltató, de ezt a munkavállaló nem teljesíti, akkor a dolgozó jogellenesen szüntetni meg a jogviszonyát.

Jogellenes munkaviszony megszüntetés esetén pedig a munkáltató jogosan tart igényt a dolgozó felmondási időre járó díjazására. Ha ezt a dolgozó önként nem teljesíti, akkor fizetési felszólítással követelhető, majd bírósági úton érvényesíthető és végrehajtó által végrehajtható. Gondolom, ettől akarta megkímélni magát a dolgozó, és önként teljesített.


Ugyanez igaz fordítva is. Ha a munkáltató szünteti meg jogellenesen a munkaviszonyt, akkor jár a végkielégítés (ha egyébként is járt volna), valamint a felmondási időre járó távolléti díj is. Ha ő sem teljesít önként, akkor szintén bíróság, majd végrehajtó.

2016. szept. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

... valamint:

"Annyi a különbség, hogy ha nem közös megegyezéssel mész el akkor nem jár a munkanélküli segély."


Ez sem igaz, mert ha az egyéb feltételeknek megfelel a dolgozó (előző 3 évben volt legalább 360 nap jogviszonya), akkor jogosult álláskeresési járadékra még akkor is, ha fegyelmivel rúgták ki. Már nem számít a jogviszony megszüntetés módja, jó pár éve...

2016. szept. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!