Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy vannak álláshirdetések, ahol alacsonyabb szintűnek állítják be az adott munkát?

Figyelt kérdés

Mondjuk ilyenekre gondolok, hogy meg van hirdetve, hogy recepcióst keresnek és akkor kiderül, hogy a feladatok között szerepel a vendégek ide-oda kísérgetése is, miközben idegen nyelven bemutatsz nekik valamit.


Vagy mondjuk titkárnőt keresnek, de valójában fordítással bízzák meg.


2016. szept. 2. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

ha a munkaköri leírásban benne vannak ezek, akkor ezt vállalod be...


23F

2016. szept. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%
mit szépítsünk, ezek a munkák alacsony szintűek is!
2016. szept. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, sok esetben csinálják ezt.


A leggázabb az egészben, hogy ugyan elvárják, hogy akár két-három munkakört is láss el tökéletesen, hiányosság nélkül, de fizetni úgy akarnak, hogy te "csak egy recepciós" vagy, magyarán mit akarsz te nettó 120 ezer fölött, más ezt diákmunkában 80-ért örömmel megcsinálja.


És nem egyszer volt már rá példa, hogy pl. multicégnél az operátorok megkapják a nettó 160-180-at (tudom, kemény munkával, több szakban, hétvégén is dolgozva), az irodai munkákra meg kezdetben fizetnek jó esetben 110-et.

Közben persze elvárják, hogy legyen diplomád, de fizetni csak a szakképzett minimálbért fogják, mert erre elég lenne az érettségi.


Sajnos, amíg találnak olyat, aki még így is örömmel elvállalja, és nem küldi el őket mindenki röhögve a búsba, addig ez lesz. Majd ha így már nem találnak embert, akkor talán korrektebbek lesznek a munkaadók. Te egyelőre az a jellemző, hogy robotnak néznek meg rabszolgának.

2016. szept. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezek a munkák valóban alacsonyszintűek is, de nem minden 19 éves nyálasszájúnak.

Nyilván "érettebb" korosztályra gondolnak, aki képes feltalálni magát, és nem csak azt csinálni amit mondanak.

2016. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Széplenne ha a betonozáshoz is három ember kellene, mert az egyik csak sódert tud lapátolni a másik meg cementet keverni a harmadik meg csak talicskázni tud..


Hol éltek ti?

2016. szept. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

# 3


Amiről te beszélsz az a belépő szintű meló!


Nem biztos, hogy egyből rádbízzák a diplomát igénylő munkakört, amíg még azt se tudod, hogy működik a kávéfőző, de amennyiben van diplomád, van esélyed hogy előléptessenek.


Ez erről szól.


Ranglétrának hívják...

2016. szept. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ranglétrának hívják..."


amit a magyar cégek többsége hírből se ismer..


Ehhez csak annyit fűznék még hozzá, hogy inkább felvesz a cég egy hozzá nem értő embert 110e-ért és betanítja, mint a szakmát végzett, 5 éve ott dolgozó munkatársnak adna bruttó 60at a 110e-éhez. Erről ennyit. szamárlétra nem ranglétra. nyalhatod a seggét a főnöknek még hétvégén is, mert ha a szabadnapodon nem veszed föl a magántelefonodat munkaügyben, akkor ugrott az előléptetés.

2016. szept. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Voltam már olyan állásinterjún, ahol teljesen más volt a hirdetésben, mint ami valójában a munka lett volna. Nem az interjúztató tette ki a hirdetést, és meg is értette, hogy nekem az a munka miért nem lesz jó, elnézést is kért, hogy hiába fáradtam be. Nem tudom, hogy a hirdetést kiíró kolléga kapott-e utána fejmosást.


De olyan interjún is jártam, ahol számomra pontosan kiderült, hogy milyen emberre van szükség (végzettség, kompetencia), miközben akik hirdették, nem tudták ezt jól megfogalmazni a hirdetésben. Kevesebb fölösleges kört futnának, ha ezeket az álláshirdetés kiírása előtt jobban átgondolnák.

2016. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy a legtöbb esetben hazudnak a bérezéssel és a munkakörülményekkel kapcsolatban. Sokszor versenyképes fizetés, jó hangulatú, barátságos munkahely van meghirdetve, de amikor odamész állásinterjúra akkor jön a hidegzuhany... Amikor bemész, az őr már alapból úgy beszél veled mintha egy bűnöző lennél, sokszor nem is köszön vissza vagy megalázó hangnemben beszél veled... Aztán az állásinterjún elmondják, hogy a pénz az valójában kevesebb, nincs se betegség, se szabadság, mert akkor ki vagy rúgva. És egyébként is örülhetsz, hogy egyáltalán ide jöhetsz dolgozni, nyalhatod a főnökeid seggét éjjel–nappal, hogy ki ne rúgjanak véletlenül. Hibázni nem lehet, mindent tökéletesen kell tudni, még olyasmit is amiről azelőtt sohasem hallottál mert kifejezetten az adott hely specialitása. Ez jelenleg Magyarország... Csókosok, spiclik, kiskirályok, bűnözők...
2016. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Pl. titkárnői munkakörbe szinte bármi beletartozhat. Nem csak a telefonok felvétele és egy kis gépelés. Erre nem tartanak egy embert.

Titkárnő már inkább asszisztens, a főnöke jobbkeze. Szerintem ha rád bíznak egy fordítást, akkor inkább örülj neki, hogy megbíznak benned, hogy ezt is el tudod végezni, és neked is jó gyakorlás, később felhasználhatod, hogy ilyenben is van tapasztalatod.

Recepciósoknál szinte mindig követelmény az idegennyelv (vagy nyelvek) tudása, így abban sincs semmi különös szerintem.

2016. szept. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!