Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A cigiszünet nem igazságtalan?

A cigiszünet nem igazságtalan?

Figyelt kérdés

Már azokkal szemben akik nem dohányoznak.

A dohányosoknak miért jár emiatt egy kis szünet? pluszba !


Ha mondjuk 40 percet dohányoznak a munkaidejükből akkor mások azt a 40 percet miért nem kapják meg másképp?

Mondjuk annyival előbb hazamehetnek.

Vagy 4 óra munka után kapnak 40 perc szabadidőt,bevásárolni,orvoshoz menni,sétálni majd visszamennek a munkahelyükre.



2016. szept. 2. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Te is kimehetsz cigiszünetre, csak nem szívsz.
2016. szept. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
NEM tartalmaz cigiszünetet a Munka Törvénykönyve. Munkaközi szünetet igen, ez viszont mindenkinek jár, 6 óra munkaidőhöz legalább 20 perc, ha a 9 órát meghaladja, plusz minimum 25 perc. Ezeket viszont a munkaidő megszakításával kell kiadni, nem a végén, az elsőt min. 3, max. 6 órával a munkakezdet után, tehát nem mehetsz ennyivel előbb haza. Az, hogy te ezt cigizássel, evéssel vagy traccsolással töltöd, a te önálló döntésed.
2016. szept. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy cigiszünet.

Szünet mindenkinek jár, amit úgy használ fel, ahogy akar, illetve, amire lehetőség van.

2016. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy cigiszünet, csak a vezetőségnek. Többi más az ebédszünetben intézi az ilyen dolgokat.
2016. szept. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták előttem is, 6 óra munkaidőnél jár a 20 perc munkaközi szünet. A dohányosok felhasználhatják ezt a 20 percet szétosztva cigizésre is, de akkor nem marad annyi idejük enni pl. Az már más kérdés, hogy ezt a dolgot soha senki nem ellenőrzi és az aki nem cigizik nem kap plusz időt, mert elvileg nekik sem járna ennyi.
2016. szept. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én erre gondolok:

Az már más kérdés, hogy ezt a dolgot soha senki nem ellenőrzi és az aki nem cigizik nem kap plusz időt, mert elvileg nekik sem járna ennyi.

2016. szept. 2. 13:26
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha soha senki nem ellenőrzi, hogy ki mikor szünetel, akkor menj ki cigiszünetre te is, csak ne cigizz! Ki tart vissza?

Ha ellenőriznék, akkor már a cigizőkre is rászóltak volna, hogy szünetben cigizzenek, ne munkaidőben.

2016. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak diákmelózok, de azért írok. Nekem volt már olyan munkahelyem, ahol a cigisek kaptak egy plusz 5 perces szünetet, a nem cigizők meg nem. Ahol most dolgozom, a rendes szünetben mehetnek cigizni, de ha ritkán van olyan, hogy hamarabb kész a munka, akkor szokott lenni "cigiszünet"= ki lehet menni cigizni, inni, kávézni, pisilni mindenkinek.
2016. szept. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Én dolgoztam olyan helyen is, ahol szigorúan mindenkinek egyidőben volt ugyanannyi szünete, k*kip*sikaja stb, itt a dohányzók kétpofára szívták a cigit, hogy kibírják a köv. két órát. Ez nem igazságtalan? Vagy inkább embertelen... persze, klisészöveg: minek dohányzik? Mert hülye. De ha már dohányzik, a cigi serkenti az emésztőmirigyek működését, ezáltal az emésztést, szűkíti az ereket emelve a vérnyomást, emeli a dopamin-szintet, összességében doppingolja a dohányzót, ezzel javítva a hatékonyságát. Na akkor nem igazságtalan ugyanannyi szünetbe zsúfolni 4 dolgot, mint másnak 3-at, holott munkavégzés szempintjából javul az állapota?
2016. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

És akik elbeszélgetnek 10-20 perceket?

Meg akik csak nézelődnek és lófrálnak? Meg akik nyomkodják a telefonjukat?

2016. szept. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!