Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt ti hova tennétek? Ha...

Ezt ti hova tennétek? Ha felvesz egy cég egy diplomás munkaerőt nem képzi, nem foglalkozik vele.

Figyelt kérdés

Ez máshol is így van? Van az embernek egy diplomája, tehát értelmes, és a cég nem is foglalkozik vele. Velem meg az történt hogy felvettek egy céghez és a kisebb főnököm nem is tudja pontosan mi a beosztásom!!??


Visszatérve nem a cégnél lévő embereknek kellene fejleszteni az új embereket, főleg ha diplomája van?? Vagy én vagyok eltévedve? Vagy akkora káosz van cégeknél, gondolok arra hogy szinte minden cég átjáróház, hogy ezzel direkt nem foglalkoznak, ahogy esik úgy puffan??? Valaki?


2016. szept. 3. 21:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Örülj neki, hogy felvettek! Nekem 49 sikertelen állásinterjúm volt és sehova nem vettek fel. Jogász vagyok.
2016. szept. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy van diplomád vagy nincs, annak semmi köze ahhoz, hogy adott szakterületen képeznek e vagy nem. Ez a munkahelytől, a munkakörtől, az előéletdtől függ. Ha már 3 munkahelyen csináltad ugyanezt, akkor minek oktassanak még? Ha olyan a munkakör, hogy nincs benne hová fejlődni, akkor úgyszintén minek öljenek ebbe külön energiát? Ha pedig már értesz az adott területhez, mert az egyetemen megtanultad, akkor szintén nincs értelme további órákat beleölni, hogy újraelmondják. Nagyon sok minden közrejátszik..


Semmit nem tudunk se rólad, se a munkahelyről így nem lehet beszélgetni róla, hogy most jogos-e, hogy hogy viselkednek vagy nem veled. Az biztos, hogy az, hogy diplomád van semmit nem oszt vagy szoroz abban, hogy fjelesztenek-e vagy nem ez abszolút a munkakörtől és a személyes adottságoktól függ.

2016. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, örülök hogy felvettek, első fizetésem már meg is kaptam, hétfőn jön az augusztusi bér, friss a történet, csak vannak dolgok amin komolyan mondom sírnék. Nevetni nem tudok.


Mondjuk ez a cég nekem megfelelő, csak néha eszembe jut egy régebbi cég ahol dolgoztam, bizonyos pillanatokban, ott pl. minden döntés a józan ész ellen szólt, komolyan mondom mintha az lett volna a cél hogy lehet minél nagyobb káoszt előidézni, mintha valaki a háttérben mozgatta volna a szálakat, hogy kapjon az egész "klub" agyvérzést.


És itt is vannak ilyen pillanatok, pl kb olyan mintha egy főnök kitalálná hogy ha valaki ki akar menni egy kólát venni, 5 vezetőtől kell aláírást kérni, stb. ( ez egy példa volt, itt még nem tartunk).

2016. szept. 3. 21:48
 4/17 A kérdező kommentje:

Én komolyan azt hittem ha valaki eljut egy diplomáig a közösség segíti, igen, adott munkakörben nincs hova fejlődni akkor másik, komolyabb munkakörre helyezni az illetőt, és oda felfejleszteni.


Hát biztos hülyeség amit írok, kedves #2-es!!

2016. szept. 3. 21:51
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség csak naivitás. Szép lenne, ha így működne.
2016. szept. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

"egy diplomája, tehát értelmes"


embernek szóval az kinek nincs diplomája az az ember nem értelmes.


egyeteme van egy ilyen óra, aminél ezt verik a fejetekbe?



egy nem értelmes ember

2016. szept. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6-os:


Jó igazad van nem így akartam írni, sőt diplomásból és van olyan aki pancser (szülei vették a papírt, egy mondatot nem tud helyesen leírni).

2016. szept. 3. 22:03
 8/17 A kérdező kommentje:

5-ös: "szép lenne ha így működne, naivitás"


dehát akkor komolyan mondom sajnálom...!


akkor miért hívják munkahelynek??!

2016. szept. 3. 22:05
 9/17 A kérdező kommentje:

De ez ami Magyarországon most van, az más országban is így van?


Pl. el kell küldeni 1.000 Db CV-t hogy valamelyik cégnél felemeljék a telefont??

2016. szept. 3. 22:08
 10/17 anonim ***** válasza:

Egy munkahely sosem fogja szem előtt tartani, hogy Neked jó legyen és fejlődj.


Ha nekik megfelel ahogyan ellátod a feladatodat, akkor örülhetsz ha nem bunkóznak veled. Sajnos.


Sok esetben úgy tudsz fejlődni, ha munkahelyt váltasz, mert olyankor mindig egy picivel jobb helyet választhatsz, ahol van mit tanulnod, nem feltétlenül tanfolyamokon, csak úgy simán a hétköznapokban vagy tapasztaltabb kollégáktól.

2016. szept. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!