Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltató kegyetlenkedik,...

A munkáltató kegyetlenkedik, ha egy "vezető beosztott" felmond?

Figyelt kérdés

Az én munkahelyemen elég sulyos arc a fönök, sajnos nagyon tudatosan építgeti le a cégét, ahogy a sírhoz kerül közelebb.


Mindenre egy embere van, a munkások végsősoron idős és/vagy beteg emberek, vagy alacsony bérért is dolgozni kényszerültek.


Én vagyok az egyetlen fiatal, a többi vezető dolgozó mind 60 feletti a szellemi állományban.


Mondjuk vezető dolgozók nagyobb részének nincs is beosztottja, tehát inkább csak amolyan mindenesek.


Nekem is igen nyomott bért ad, sajnos aki kér azt kicsinálja, és ezt hangoztatja is, fenyegetésekkel megy a béremelés-kérések elejébe.


Engem azért vett fel, mert a müszaki igazgatóval összeverte a port, mert a csávóka szóba MERTE hozni, hogy az öreg egy több millió dolláros üzlet prémiumaként 2-3 forintot igérgetett és 10 év mulva sem adta oda.


Igy lettem én pályakezdőként kvázi egy müszaki igazgató utódja. És hogy ott tartson, irt nekem egy vezetői levelet, hogy amig gyakornok vagyok, addig övé minden anyagi és jogi felelősség a munkámért.


Előléptetést nem kaptam az azóta eltelt 2 évben sem.


Ha felmondanék, akkor belátható időn belül nem találna a helyemre embert.


Vagy én parázom túl és elengedne?


Mert az nem megy, hogy se rendes fizetés, csak a rabszolgasors...


2016. szept. 8. 20:16
 1/9 A kérdező kommentje:
2-3 MILLIÓ forintot persze:D
2016. szept. 8. 20:17
 2/9 A kérdező kommentje:
milyen stratégiával érjem meg, hogy innen épségben el tudjak jönni?
2016. szept. 8. 20:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy akkor most azóta is gyakornok vagy, vagy "vezető beosztású"? Mert gyakornokként elég groteszk. :D


Egyébként meg igen, te parázod túl. Ez üzlet, neked is és a főnöknek is. Ha 2 éve vagy ott, gondolom az általános 30 nap a felmondási időd, tehát ez azt jelenti, hogy maximum eddig tud ott tartani.

Ha csesztet ezért direkt, akkor meg állj hozzá te is úgy, nem igazán van már vesztenivalód, ha el akarsz jönni onnan, csak ki kell bírni ezt a pár hetet.

2016. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem értelek.

Én semilyen fenyegetést nem látok.

Az ember megírja a felmondását, letölti a felmondási időt és távozik.

Hogy tudna akkor kicsinálni, ha már nem vagy ott.

Max. az van a pakliban, hogy az utolsó havi bérnél kavar valamit, max. ezt kalkuláld bele, de semmi többet nem tud.

2016. szept. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az orvosok is lehetnek évekig gyarkonokok...


Vagy ki mondja meg, hogy egy mérnök meddig gyakornok?


Mert mint mondtam: nem kaptam előléptetést, sem fizetésemelést, csak felelősségeket.


Egyébként a kilépő "áruló" munkavállalókat vélt-valós indokokkal be szokta perelni.

2016. szept. 8. 20:49
 6/9 anonim ***** válasza:

"vélt-valós indokokkal be szokta perelni."

Ha nem tud téged valós okkal perelni, akkor tök mindegy, Egyébként sem értem, miért éri meg neki a pereskedés, pláne ha jogtalan, mert ő szívja meg a perköltséggel és idő, macera stb-vel együtt.


Na meg gondolom te is látsz ott dolgokat, biztos nála sincs minden rendben.


Véleményem szerint meg hülye lennél ez esetben nem felmondani..

2016. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

vélt indok:


régi liblingje odahozta a nőjét dolgozni. A nőnek valami nonszensz diplomája volt, beállitották rajzolni autocad-del.


Amigy tartott a barátság, addig nem volt szabad leszólni a nőt, hogy még a diplomája sincsen meg, ami ráadásul köszönő viszonyban sincsen a tervezéssel.


Mikor összevesztek, akkor rögtön elkezdte az öreg neki, hogy a TÖRVÉNY irja elő, hogy ezt a munkát csak mittudomén milyen szakirányú mérnök végezheti :D


Ja és hogy visszapereli az összes neki kifizetett bért, ha nem fizetik ki azonnal.


Na szóval ilyen egy vélt indok.


A valós indok meg az, hogy ő nem vár el dolgokat, de utólag meg követelheti és ha hiányt talál, akkor mutogat.

2016. szept. 8. 21:55
 8/9 anonim ***** válasza:

JÓ, csak hogy ez nem így működik a világban. :D

Nem követelhet a saját alkalmazottjától olyan dolgot, amit egyébként ő maga is aláírt, de továbbmegyek, mivel ő alkamazza, igazából neki kellett volna tisztában lenni, hogy milyen embert alkalmaz.. ergó ha nagyon vájkálunk, aki itt elővehető, az ugye sejted, hogy nem a nő, hanem ő, aki alkalmazta.. Ha már jogászkodni akarunk.


Nem kell fosni minden szájalástól, mert ez csak addig tart, amíg a szája jár.

2016. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

az öregnek akkor szokott eldurranni nagoyn az agya, amikor közvetlenül veszélybe kerül a pénze.


Tehát ha pl én felmondok, akkor az aktuális megrendeléseit nagy eséllyel bukta. Mert egyszerüen nem lesz embere, aki megcsinálja a papirmunkát...az egész cégben jelenleg én vagyok az egyetlen aki számitógéppel mérnöki munkát tud végezni, akár egy autocad-et el tud inditani.


Persze kinézem belőle, hogy akkor már csillagászati áron is kifizetné a munkámat, csak ne bukjon sokat.


Itt ugy értem, hogy jelenleg mondjuk 1000 ft-ra jön ki az órabérem, de ha kényszerült lenne, akkor meg mondjuk 3000 :D

2016. szept. 8. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!