Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Otthagynál egy munkahelyet,...

Otthagynál egy munkahelyet, csak mert nem vagy rendesen bejelentve?

Figyelt kérdés
Jó munka, kellemes légkör, tűrhető fizetés, viszont csak 4 órára lennél bejelentve, a többit zsebbe kapnád. Dolgoznál hosszabb távon ilyen munkahelyen? Az ország olyan részén, ahol alapból kevés a munka.
2016. szept. 10. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj, de ezen most mi a kérdés? Nem, ne dolgozz, éhen halni jobb. Basszus... Keresel közben értelmesebb munkát, de addig is van pénzed.
2016. szept. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hagynám ott. Munkanélküliként se lennék bejelentve és még zsebbe se kapok. Amíg nincs más, ez tökéletes. Más kérdés, hogy időközben nézegelődnék, hátha találok valamit.
2016. szept. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már itt dolgozok egy ideje, szóval nem az a kérdés, hogy elvállaljam-e, hanem hogy maradjak vagy sem. Akkor úgy kérdezem milyen hosszútávon dolgoznál ilyen munkahelyen?
2016. szept. 10. 17:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs másik lehetőség.

És ha amúgy minden ok ezzel a hellyel, akkor azért megkérdezném, hogy bejelentenének e teljesen, merthogy neked mégiscsak az lenne a hosszútávú célod...

2016. szept. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha hosszútávon tervezed, akkor mondjuk én iéynkor jeleztem, hogy 1-2 éven belül jó lenne, ha rendesen is bejelentenének. Most egy évig nem probléma, mert nem tervezünk hitelt, de pl 1-2 éven belül lakás jöhet szóba.


Az utóbbi hónapokban 2 helyen voltam, (igen otthagytam az előzőt, de az kényszermegoldás volt nálam), és sem az, sem a mostani nem jelent be teljesen, csak kevesebbre ( mondjuk nem 4 órára..).

2016. szept. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem nyugdíjas koromig tervezek itt én sem, de 1-2 évet még szívesen maradnék, mert jó munkatapasztalat.
2016. szept. 10. 21:36
 7/9 anonim ***** válasza:
azaz 1-2 év lesz a kiesés a nyögdíjadbol:D
2016. dec. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az is vicces, ha valaki szerint a szürke foglalkoztatás a nyugdíj miatt probléma. :D


Gondolom a kérdező is fiatal, úgyhogy az az 1-2 év a mi nyugdíjunknál már nem igazán fog nyomni kb ló...-st sem a latban... :)

2-3 éven belül bedől a jelenlegi nyugdíjrendszer a gazdasági szakemberek szerint, szóval így is-úgy is kénytelen lesz a mi generációnk öngondoskodni majd idővel, de hogy mi már nem fogunk a jelenlegi nyugdíj rendszer szerint kapni nyugdíjat, az az egy biztos.


Ami miatt számít, az a hitelfelvétel, lakáshitel és takarék, ha nő vagy akkor majd a baba/gyes mértéke miatt, na meg a bizalom, hogy biztosan meg kapod-e maradéktalanul mindig a fizudat.

Egy nyugodt jó légkörben nekem személy szerint 1- max. 2 év így még belefér, de több nem.

2016. dec. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, azt a bejelentett részt ( 4 óra) azért legalább beleszámítják a munkaidőbe, de tény, hogy így lesz egy kis kiesés majd. :)

Én ismerek olyat, aki 2 éve 0 bejelentéssel dolgozik( most készül majd váltani), neki tisztán kiesik ez a 2 év, de ez van.

2016. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!