Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek mennyi időbe tellett...

Nektek mennyi időbe tellett amíg sikerült elhelyezkednetek a saját szakmátokban?

Figyelt kérdés

Sajnos fél éve munkanélküli vagyok, de úgy érzem nem bírom tovább. Teljesen megőrülök itthon. Nagyon fontos,hogy a saját szakmámban helyezkedjek el, mert kell 2 év gyakorlati idő(munka idő),hogy feljebb tudjak lépni a ranglétrán. Jelentkeztem a Széchényi programba, így ingyen munka erő vagyok a cégek számára, de még így is nehéz elhelyezkedni. Most van egy cég ahova el tudok menni dolgozni(?), de nagyon nyögvenyelősen megy ennek az egésznek az intézése(a cég részéről). Ha most ez sem jön össze, én már tényleg feladtam. Voltatok már ilyen helyzetben?


22 L


2016. szept. 12. 15:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még mielőtt megköveztek,hogy válogatós vagyok, lusta vagyok munkát keresni, stb. és még ehhez hasonló szépségekkel illettek meg, elárulom,hogy dolgoztam egy cégnél egyből az iskola elvégzése után (plusz ott voltam évközi/nyári gyakorlaton), de onnan sajnos el kellett jönnöm közös megegyezés alapján. Azóta munkát keresek. Ennek már fél éve.
2016. szept. 12. 15:10
 2/16 anonim ***** válasza:

Volt, hogy hónapokig kerestem, volt, hogy a felmondási időben találtam, és rögtön tudtam az új helyen kezdeni.

Feleségem már utálta a munkahelyét, ezért rábeszéltem, hogy mondjon fel. Nem szivatták-2 nap szabadságot kiadtak neki, majd leszerelték. Másnap elment egy interjúra, és úgy jött haza, hogy felvették, szóval szerencse is kell hozzá


Attól is függ mi az a szakma amiben el akarsz helyezkedni. Ha hiány szakma, akkor könnyebb.

2016. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első. Ne haragudj, de téged nem vágtak még jó erősen pofán, mert akkora bunkó vagy?!

Tipikus magyar mentalitás. Mert te sose voltál munka nélküli,igaz? Hozzád biztosan bekopogtak a lakásod ajtaján, és ezüst tálcán kínálták neked a munkákat :)

Húzd le magad a wc-n!

2016. szept. 12. 15:57
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
az igazság néha fáj
2016. szept. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Te biztosan olyan ember lehetsz, aki itt éli ki a fájdalmát, azáltal,hogy másokat próbál eltaposni az alpári stílusával, mert egy igazi lúzer vagy :D Nagyon tudlak sajnálni. Bizonyára nyomorult, szánalmas életet élhetsz
2016. szept. 12. 16:08
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Kb egy/másfél hónap volt, úgy hogy 4 helyre is felvettek volna, még válogatni is tudtam :).
2016. szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Soha nem tudtam benne elhelyezkedni, pedig 2 szakmám is van.


#2 hiányszakma csak duma, nekem villanyszerelői végzettségem van, ami minden megyében hiányszakmának minősül.. mégse jelez vissza egyik hely se, ahova jelentkezem! Ingyen meg nem fogok senkinek se dolgozni a mai világban!

2016. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%

" Ingyen meg nem fogok senkinek se dolgozni a mai világban!"


Senki nem kérte, hogy ingyen dolgozz! Annyit fizetnek amennyit a piacon a munkád ér!


Ha valaki inkább fél évig munkanélküli, mint hogy minimálbérért dolgozzon, azt több százezer forintot kidobott az ablakon.


Miért "mai világban"? Tegnap még vállaltad volna?


Nálunk 230 ezer alapbér+pótlékok+420/év cafetériával se sikerül elég normális, nem alkoholista anyagmozgatót találni. Akit múltkor felvettek, idejött nagy arccal, hogy ő mindent tud, aztán egy hónapot se bírt: felmondott, mert kiderült, hogy itt dolgozni kell.

2016. szept. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Attól függ mit tanultál és hol laksz, plusz szerencse is kell.

Én jelenleg szakmai gyakorlati helyet próbálok keresni,egy hónapja keresek, de semmi eredménye. Eddig két interjúra hívtak be,egyik helyre nem vettek fel, a másikról még nincs eredmény, sajnos olyan helyen lakom, ahol 98%-ban a gyári munkásokra van igény.

Lassan oda jutok, hogy hajlandó leszek megpályázni 2-2 órányi útra lévő munkahelyeket, csak sajnos oda az interjúra eljutni is költséges főleg ha fel sem vesznek.

2016. szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Semennyi, mert az én szakmám a szoftverüzemeltető amivel nem leeht elhelyezkedni, így elmentem máshova.

Bőven elég volt 6 évet elcsesznek egy sz#r középsuliba, én már nem megyek el évekig még tanulni, inkább dolgozok egy érettségivel, viszonylag nem is rossz pénzért. Na persze nem is olyan jó pénzért, de ez van.

2016. szept. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!