Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha úgy alakulna tudnátok...

Ha úgy alakulna tudnátok embert ölni, ha mondjuk az életetekről lenne szó?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam egy bizonyos dolgot ,de tényleg csak elméleti szinten. Nem rég veszítettem el a munkahelyemet , és hát ismét a szüleim tartanak el nagyon idegesítő dolog de nem is ez a lényeg, mert lesz másik. De tegyük fel olyan helyzetben lennék, hogy családom van és pont így ahogy most elveszíteném a munkámat, és arról lenne szó hogy nincs kaja meg kidobhatnának az utcára csövesnek , és adódna egy olyan lehetőség..hogy xy embert megölsz pénzért annyiért amivel fullra megtudnád oldalani az összes anyagi problémádat akár egy életre akkor megtennétek?


Egyébként komoly istenhívő vagyok, szóval távol ál tőlem az ilyen de viszont ezen elgondolkodtam.


2016. szept. 18. 01:10
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
23f
2016. szept. 18. 01:10
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Soha! Te bérgyilkosságról beszélsz.

Akkor te azon gondolkodtál, hogy bérgyilkosságot követsz el hívő létedre?

Én nem vagyok Isten hívő én a jó dolgokban és jó emberekben hiszek, szóval eleve nem tudnék bántani senkit sem. Kizárólag abban az esetben, de akkor minden gondolkodás nélkül, ha a Szeretteim életét védem vagy a sajátomat, akkor biztos nem érdekelne semmi.

2016. szept. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Épelméjű, normálisan szocializált embernek borzasztóan nehéz embert ölni. Én némileg antiszociális vagyok, pontosabban csak nagyon szűk, válogatott társaságban érzem jól magam, mindenki más untat egy idő után, de nekem se menne, még a gondolattól is kiráz a hideg. Legfeljebb a gyerekeim védelmében, vagy önvédelemből lennék képes rá, pénzért nem.
2016. szept. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben nem. Közvetlen életveszélyben valószínűleg képes lennék rá, de sehogy máshogy.
2016. szept. 18. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

A Biblia is elégérdekes az ölés, piálás és egyéb dolgok tekintetében...

Nem lennék rá képes, hiába is próbálkoznék, tuti én lennék az, akit eltesznek....

2016. szept. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
A tehetséges Mr. Ripley
2016. szept. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Így biztos nem. Ha arról lenne szó, hogy valaki rám vagy a szeretteimre fegyvert fog és semmi más lehetőség nincs akkor szerintme gond nélkül lelőném az illetőt, de úgy, hogy van választási lehetőséged, időd javítani a helyzeten biztos nem.
2016. szept. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Tudnék. Mindenki tudna. A túlélési ösztön elsődleges prioritást élvez és mindent felülír.
2016. szept. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
14%

Annyira gusztustalan/undorító ez a képmutatás. Egy nap kb 2 millió (túlzás, de elég sokat) hangyát/bogarat/rovart taposol el vagy ölsz meg. Ebben a pillanatban nagyon sok helyen ölnek meg (fájdalommentesség amúgy sokat nem változtat ha esetleg az is adódna), ölnek le állatokat a húsáért ahogy mindig is. Az ember egy undorító/kártékony faj ezen a bolygón.

Ugyanazt műveli mint ami a természetben is van, csak már tudatosan/intelligenciával társulva.

Szóval kérdem: mi a különbség egy ember s egy állat/rovar leölése között ha tegyük fel mindkettő fájdalommentes/gyors lenne. Alsóbbrendűek? Talán nem élőlények? Rászolgálnak a halálra? Egyáltalán milyen jogon ítélkezhet egy élőlény élete felett bárki is? S a fajtársa felett miért nem teheti meg ugyanígy?

Kérdező. Ha nem lenne törvénytelen VAGY nem derülne ki később, megtenném. :D

Bullshit az emberiség nagyrésze. Ha a szerelmed/legfontosabb személy/dolog élete/léte és egy egyszerű emberé függne valakin, valszeg az elsőt választaná. Lássuk be, az ember természetéből adódóan a saját érdekeit nézi.

2016. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Szerelme -d (a d nem kell oda :D) *
2016. szept. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!