Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mi az oka, hogy...

Szerintetek mi az oka, hogy sokszor van rá példa, hogy a főnök megkeseríti, lestresszeli az ember életét?

Figyelt kérdés

Pedig amúgy az illető szívesen végezné a feladatot.

Nagyon sokszor találkozom ilyen történetekkel, hogy amúgy jó lenne a munka, de olyan a főnök, hogy gyomorgörccsel megy be a dolgozó a munkahelyére.


2016. szept. 19. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert ők is stressz alatt vannak , vagy simán sokat bántották őket az óvodában legtöbbször valahogy az ilyen embereknek adatik meg a főnök szerep. Bár én egyáltalán nem tudom őket ezek miatt sajnálni a legtöbb egy idióta.
2016. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alain Delon ***** válasza:
100%
Alkalmatlanok a feladatra.
2016. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

99%-ban főnöknek olyan kretènt tesznek be akinek nem volt gyerekszobája magyarán idegbajos korcs kutya, ès szemrebbenès nèlkül üvőlt,aláz ha kell mindenki előtt, èn sokat dolgoztam gyárban ott ilyen főnökök vannak a darabszámèrt mindent... Legyen az autó,telefon,vagy bármi más,

Èrtelmesen is lehetne kèrni de inkább üvöltve, mer az jobb...


Nálunk a főnököket elszokták vinni ugynevezett meeting-re, pár hónap alatt totál kimossák mèg az èrtelmesebb ember fönök fejèt ès egy idegbeteg csahos kutyát kèpeznek belőle,


Ès hogy miből állnak az ilyen meeting-ek ?


Egyszer az egyikből kiszedük, (ő mèg kezdeti stádiumban volt szóval nem volt teljesen agyilag átmosva)


-nincs haver,meg cimbizès ők a munkásaid, èrztesd hogy te vagy a ranglètra tetejèn ha kell naponta többszőr, ha kell ugyanazon az emberen.


-a termelès az első az ember a második,(pl: addig nem megy ki sz@rni mig nincs meg a megadodd ráta,darabszám)


-hatèkonyabb költsèg megtakarítás (keztyűk,munkaruhák,kaadásának időegysèges csökkentèse,ha kell megvonás.


-nincs beszèlgetès,mert az figyelem elterelès a munka folyamatról,

-ha kell fegyelmik szaporítása,bónuszok megvonása, a munkás sakkban tartása.


Meg mèg ilyen, ès ehhez hasonló f@s.zságok több lèpèsre lebontva,konkrètan reggel 7-től dèlután 1-ig.


Utána mèg abba az egy órába visszajöttek ès 2-ig teszteltèk magukat hogy akkor mit is tanúltak, ônelègűlt arcszerkezettel.


FLEX ZALAEGERSZEG, RABSZOLGATELEP !

2016. szept. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3, az egy tökéletes összefoglalása annak, amit magam is tapasztaltam.


De az értelmét akkor sem látom. Mert mi a fene történik mégis ha egyik nap kevesebbre jön ki a darabszám?? Na mi? Semmi. Simán előfordulhat, hogy lesz olyan nap, amikor meg több. És akkor mi van? Semmi.

De nálam pl. ez a kiakadó-b@xtatós stílus drasztikus csökkenést idéz elő, és akkor mit ért el vele? Azt, hogy talált egy ürügyet, hogy még jobban kiakadjon és végül azt, hogy kb. sikítva meneküljek.

2016. szept. 25. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebben benne van az is hogy a multi baromi jó állami támogatást kap az államtól minden fel vett ember után,


Magyarán alázzuk, hajtsuk csak ameddig lehet addig is brutális hasznot termel a rabszolga, ès ha elmegy ???


Jön hejette más aki után fellehet venni az állami támogatást,ès ugyan úgy lehet hajtani búsás haszonnal, ha nem tetszik jön hejette más...

Tipikus gyár,multi, felfogás

Ès hogyha már senki sem akar menni, szèpen fogja a kis cókmókjait, euro milliárdos bevètelèt, ès szèpen tovább ál.

(Gyarmat)

2016. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én ezt pont nem egy multinál tapasztaltam hanem egy magyar kft-nél.
2016. szept. 26. 07:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen főnökök többsége tudatosan választja ezt a magatartást, mert azt hiszi, hogy így tarthatja meg a hatalmát, így fognak neki engedelmeskedni a dolgozók. Nekem volt már "gyenge" főnököm, aki viszont túl udvarias volt, mindenkinek a kedvére akart tenni, semmiért nem szidta le a dolgozókat, ezért a munkatársaim fele 40-60 perces késésekkel járt be, fél órás kávészüneteket tartottak, elhúzták az ebédidőt, stb... Ez ment évekig, a cég meg ment tönkre, mert nem tudták tartani a lépést azokkal, ahol rendesen ment a munka.


Ezzel persze nem akarom azt mondani, hogy az idegbeteg, félelmet keltő főnök jó, csak szerintem ők úgy vannak vele, hogy csak így tudják elérni, hogy a dolgozók hallgassanak rájuk, tekintélyük legyen, és el legyen végezve a munka.


De szerencsére nem minden főnök ilyen, nekem most egy nagyon rendes főnököm van, aki elvárja a munkát, de teljesíthető mennyiségűt, és van benne empátia, megérti ha valakinek rossz napja van, lehet vele egyezkedni, mindenkihez normális hangon szól, a hibákra is kulturáltan hívja fel a figyelmet. Amikor édesanyám nagyon beteg lett, kórházban volt, és egyik nap megkértem, hogy hadd menjek el pár órával korábban, mert szeretnék anyukámmal időt tölteni a kórházban, behívott egy beszélgetésre, és felajánlott nekem 5 nap fizetett (!) szabadságot pluszban, mert látta rajtam, hogy megvisel anyukám állapota. Alapból nem vettem volna ki szabit, mert akkor még úgy tűnt, anyukám állapota nem életveszélyes és kilábal belőle, de sajnos pár nappal később meghalt a kórházban, és én azóta is nagyon hálás vagyok a főnökömnek, hogy az utolsó néhány napot együtt tölthettem édesanyámmal, és nem kellett a munkára gondolnom.


Szóval van ilyen is, mindenkinek kívánom, hogy a következő munkahelyén hasonló emberséges főnököt fogjon ki.

2016. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is tudatosan viselkednek így, pedig szerintem ettől nem lesz nagyobb a tekintélye. Én legalábbis egy ilyen emberre nem tudok felnézni. A 7. által leírtra annál inkább, jó hallani hogy ilyen is van.
2016. szept. 26. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!