Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyeken miért nézik a...

Munkahelyeken miért nézik a 20-25 éves fiatal munkavállalókat szinte tapasztalatlan kisgyereknek?

Figyelt kérdés

Az állásinterjúk során is, ahol 35 év felettiekkel kellett beszélnem azt tapasztaltam, hogy a kinézetem, illetve az életkorom miatt (23 éves vagyok) szinte gyerekként kezeltek, aki nem tud semmit. Ma volt az első napom a munkahelyen, a HR-es aki fogadott a recepciósnak azzal kezdte: Látom megjöttek a két kisleányzó. Ketten voltunk új belépők, a másik lány is kb. annyi idős lehetett, mint én, őt másik területre vették fel.

Ezt követően tűzvédelmi oktatást tartott egy 60+-os nő, aki azzal kezdte: "hú de fiatalok"- ez még érthető is lett volna, hisz hozzá képest azok vagyunk, de közben olyan megjegyzéseket tett, hogy "Önök még biztos nem dolgoztak sehol, nagyon fiatalnak tűnnek", illetve pl. "Önök olyan fiatalok, biztos nem tudják mi a poroltón a biztosítószeg és nem tudják mire való".

Az állásinterjúk során is azt tapasztaltam, hogy a koromból adódóan sokszor azt hitték fogalmam sincs alapvető szakmai dolgokról. Volt, ahol azon is meglepődtek, hogy 23 évesen, ilyen fiatalon miért akarok dolgozni. Igaz, hogy főállásban még nem dolgoztam, de szakmai diákmunkáim voltak és szerintem egy dolgozó embernél elvárható, hogy ne gyerekként kezeljék és ne tegyenek rá ilyesmi megjegyzéseket.

Engem eléggé bánt, hogy gyerekként kezelnek, legszívesebben legalább kinézetre idősödnék egy 10 évet. Szerintetek én reagálom túl?


2016. szept. 26. 16:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ezen a problémán segít az idő.
2016. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kicsit túlreagálod. Dolgozz a legjobb tudásod szerint. Legyél pontos és megbízható. A munkatársaiddal pedig viselkedj normálisan. Az esetek 90%-ban nem lesz gond. A maradék 10%-ban pedig kezdődhet a vérszívás.
2016. szept. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mutuzsálemnek nem nézhetik. Élettapasztalata épp, hogy van, szakmai múltja meg nulla, ha frissen szabadult a suliból.
2016. szept. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem inkább a titulus számít. Amíg gyakornokként dolgoztam egy nagy cégnél, kb egyfolytában alpári lekezelő stílusban beszélt hozzám mindenki. Miután felvettek ugyanott fél évvel később rendes főállású pozícióba, érdekes módon sokkal normálisabbak voltak velem ugyanazok az emberek. Egyébként sokszor a fiatalok tényleg irtó hülyék, önállótlanok, rengeteg alap dolog problémát okoz nekik. Nyilván nem mindenki, de többségében egy 20-23 éves személy nem szokott tíz éves szakmai múlttal a háta mögött állásokra jelentkezni. Ez egy kellemetlen általánosítás, de nem kell ennyire magadra venni.

25N

2016. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez így van, minél idősebb az ember, annál nagyobb a tapasztalata, de igazán megtarthatnák maguknak amit gondolnak, főleg a lekicsinylő jelzőket, mint például "kislány". Ez elveszi az ember kedvét, hisz ők is voltak fiatalok, nem születhet mindenki tapasztalt 40 -esnek.
2016. szept. 26. 17:50
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túlreagálod szerintem, sok esetben az ilyen fiataloknak tényleg nincs sok munkatapasztalata, meg egyesek még bőven nem nőttek fel a huszas éveik elejére. De ha te tudod magadról hogy megállod a helyed, akkor semmi gond nem lesz. Legyél udvarias, de határozott, akkor hamar elfogadják, hogy nem véletlenül vagy ott, hanem megérdemelten, mert jó szakember vagy. Egyébként ha nem rosszindulatúak ezek a "lefiatalozások", akkor meg Pláne ne érezd magad kellemetlenül. Én is a mai napig "kis"/"fiatal" kolléga vagyok sokszor, pedig van, aki csak egy tízessel idősebb nálam. Engem sose zavart, mert tudom, hogy nem rossz szándékkal mondják, és a szakmai tudásom se vonták sose kérdőre. Úgyis fogod látni/érezni, hogy viszonyulnak hozzád.
2016. szept. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

35 éves vagyok, 15 éve dolgozom, van 2 gyerekem, és kislánynak hív az 50 éves kolléganőm.


Szerintem túlhisztized. Ebből is látszik, hogy valóban tapasztalatlan vagy.


Ez általában nem lekicsinylés, csak egy szófordulat. Nem kell mindenen megsértődni, és mindenbe belehallani valami negatív felhangot.

2016. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hülyeség. 23 éves vagy és valóban alig van tapasztalatod. Ennyi, pont... Meg kell dolgoznod ezért, ahogy mások tiszteletéért is. Nem kell mindent a lelkedre venni, hiszen a leírtak alapján ezek abszolút nem tűnnek rosszindulatú megjegyzéseknek.

Attól, hogy "kislányoznak", az nem degradáló szerintem. Az átlag életkorhoz képest valószínű tényleg az vagy.


Nálunk a cégnél külön "kaszt" van A FIATALOK címszóval. Az ügyvezetőnk mindig veri a mellét, hogy ebben az elöregedő szakmában ő bezzeg mennyi fiatalt foglalkoztat, aki tanulhat az idősebbektől, frissítheti az életkort, új nézeteket hozhatnak, stb. Mindig elmondja nekünk, hogy ugyan fiatalok vagyunk és terelgetést igénylünk, örül neki, hogy vagyunk és lelkesen csináljuk a dolgunkat, kell a friss vér minden munkahelyre.


Én is fiatal vagyok. 26 éves, 2 éve dolgozom a cégnél, még is úgy érzem bőven van még mit tanulnom. Nem rendelkezem annyi tapasztalattal, mint az aki 20 éve a szakmában van és nem is fogok még 18 évig. Ezt feldolgozom, elfogadom és igyekszem nyitott szemmel járni, tanulni mindenkitől mindent, amit csak lehet.

Fiatal vagyok és ennek örülök. Eszem ágában sincs magamra venni a hasonló megjegyzéseket, mint amiket emlegetsz.

2016. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlreagálod. 30 éves vagyok és velem is ugyanígy beszélnek a kollégáim. Még a nálam fiatalabbak közül is néhány. :D Nem kell ezt olyan komolyan venni. Amúgy is, max. akkor fognak nem gyerekként kezelni, ha valahogy felküzdöd magad a főnöki székig. Mert ott már nem mernek lekislányozni. Mindenféle alsóbb pozícióban maradsz kislány. A mostani közvetlen felettesem egy 26 éves nő és "kis hercegnőnek" hívja a főnökünk. :)
2016. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Én 26 éves vagyok, de én is biztos a falra másznék ilyentől. Eleve nem szeretem ha a korom pedzegetik, nem is szoktam reklámozni. Ahol jelenleg dolgozom, a kollégáim 90%-a férfi, és egyik se beszél velem máshogy azért mert fiatalabb vagyok, vagy mert nő, vagy mert nincs 10-20év tapasztalatom. Itt ilyesmire személyeskedésként tekintenek. Szerintem ez (is) egy olyan "terület" amiben nagy általánosságban lenne hova fejlődni. Mondjuk a korábbi munkahelyeimen se sokszor fordult ez elő, legalábbis hamar tisztáztam, hogy ilyen jellegű enyhén diszkriminatív megjegyzésekre nem vagyok vevő.
2016. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!