Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Október 15 szombat munkanap -...

Október 15 szombat munkanap - mi az hogy egy munkatárs közli hogy márpedig ő aznap nem jön? Nem tudja hova rakni a gyereket? És az kit érdekel? Ő baja!

Figyelt kérdés

Kiverték a biztosítékot. Október 15. szombat rendkívüli munkanap. Munkatárs közli ő aznap nem jön mert kisgyereke van és nincs aznap ovi.


Na most kérdéseim, felvetéseim

- van még három dolgozó (köztük én is!) akinek kisgyereke van-akkor mi se jöjjünk azonos szlogennel?

- mi az hogy nincs ovi? Ez full kamu, mert ügyeletes ovi MINDIG van! Ha nem a saját ovi akkor más körzetes ovit jelölnek ki.

- és egyáltalán ki nem szarja le hogy ő a kölkét hova rakja? Más dolgozó is van is kisgyerekkel és ők (én se!!) nem rinyálnak hanem megoldják. Ahogy akarják. Az én elhelyezési gondom se érdekel senkit. Oldjam meg ahogy akarom, de jönni kell.



Mi az hogy egyiknek szabad X dolgot másnak meg tök ugyanazt a dolgot nem?

Mindenki kezdjen el rinyálni hogy jaj hova teszem a kölkömet?


2016. okt. 3. 11:56
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Ja és nem egyedülálló szülő!!!

Míg van itt kisgyerekes egyedülálló is. Az ő rinyálása esetleg még jogos is lehet. Ő mégse sír mint a fürdős alkalmazott hanem megoldja.

2016. okt. 3. 11:57
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha vehet ki szabadságot, akkor arra a napra is vehet ki, én is szabadságot kértem aznapra, nem gyerek miatt, csak azért, mert teljesen ki vagyok merülve, alig pihentem idén, a szabadság meg jár. Egy másik kolléganőm közölte, hogy ő sem fog aznap dolgozni, beáldozott egy teljes hétvégét plusz melóra, amire nem kapott semmit, úgyhogy ő úgy veszi, hogy már ledolgozta, amúgy is beteg a lába, amivel orvoshoz jár.
2016. okt. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom van szabija, akkor meg semmi közöd hozzá. Meg amúgy se.
2016. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

"Gondolom van szabija, "


Hát épp ez az!

Hogy van szabija igen, neki is, meg nekem is meg mindenkinek.

Mi (én is) ki akartuk venni és közölték hogy szó nem lehet róla. Egy napot se.

Ő meg kiveheti? Aztán miért? Ki ő? Hogy neki szabad nekünk nem?

2016. okt. 3. 12:07
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nagyobb a szája és jobban adja el magát, az kerekedik felül. Mindig így volt, aki a saját érdekeiért hajlandó pofátlanul lobbizni, élelmes, az előbbre jut.

Látod, ti dolgoztok, ő kibulizta a szabadnapot.

2016. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nektek már biztos azért nem engedik kivenni a szabit, mert ha mindenki kivenné, nem menne be senki. Ő volt a gyorsabb, rámenősebb, ennyi az egész.

Én is igazságtalannak érzeném a helyzetet, de ha egyébként egy jó munkaerőről van szó, aki rendesen megdolgozik a pénzéért, nem foglalkoznék sokáig a témával.

2016. okt. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Én sem jövök be. Szabadságot veszek ki arra a napra.

Mondjuk nálunk ez senkit sem zavar, és nem problémáznak rajta. Sőt, olyat is szoktunk, hogy senki sem jön be és mindenki szabadságon van aznap :)

2016. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
A volt munkahelyemen is mindenki szabin szokott lenni a szombati munkanapokon. A mostani helyemen a szabikivételeknél van egy íratlan szabály, miszerint egy héten max x ember vehet ki szabit és ha te az x+1 lennél, te nem kapod meg. Teljesen mindegy, hogy ki van benne az x-ben. Ez van, nem tudunk vele mit csinálni, időben kell szólni.
2016. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Tudjátok mit? Igazatok van. Pofátlannak áll a világ.

Kisgyerekem van arra van külön betegszabis napom a jogszabály szerint + ugye én is lehetek beteg.

Majd okt 15-én reggel (még véletlenül se előbb!) betelefonálok hogy sorry beteg a gyerek.

Orvosi papír az lesz.

És mindenki bekaphatja.


Jó lesz így? Szarjunk a többiek pofájába úgy kell azt.

Ha ez kell, ez lesz.

2016. okt. 3. 12:57
 10/29 A kérdező kommentje:

"ha te az x+1 lennél"


Na most azért olvassunk már vissza!!

Itt az X = az 1 db ember

és a +1 = meg az összes többi.

Egynek szabad azt amit az összes többi egyikének sem.

2016. okt. 3. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!