Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy lelkileg instabil ember...

Egy lelkileg instabil ember megállja helyét mentősként?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm ( 20 éves ) jelentkezett mentőtisztnek,és fel is vették. Most ősszel kezdte el az első évét az egyetemen.

Az illető egy lány,és elég régóta ismerem,hogy tudjam elég depressziós,lelkileg instabil,könnyen sírós és magába omló fajta. Kétszer akart öngyilkos lenni még 17 éves korában.

Ugyanakkor örülök,hogy megtalálta azt,ami Őt foglalkoztatja és amit el tudna képzelni távlati célként az életébe.


Viszont próbáltam rávilágítani a szakma hátulütőire,ám olyankor mindig azzal érvelt,hogy az Ő környezetében 1000-ből 1 olyan eset lesz csak,ahova tényleg gyomor kell,a többi mind öregekkel kapcsolatos bejelentések lesz, leesett a vércukruk,vagy nem érzik jól magukat.

Tehát szerinte aggodalomra semmi ok.


Nem tudom. Én nem sokat tudok erről a szakmáról,de magamról tudom,hogy nem lenne hozzá se lelkiállapotom,sem gyomrom ezt csinálni.


Nem tudom ti hogy látjátok.


2016. okt. 8. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy oktatóm aki mentőtisztként dolgozott évekig. Ő azt mondta, hogy férfiként lelkileg erős embernek mondja magát, de volt hogy munka végén 30 percet sírt az öltözőben.


Mesélt jó pár esetet ami az egészséges embert is megviseli testközelből.

2016. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Majd kipogyog.

Vagy nagy meglepetésre beleedződik.


De nem hiszem, hogy többnyire "sima" esetekhez hívják. Mindennapos a stressz, félelem, hogy minden rendben lesz, borzalmas emberi tragédiák részese lesz.


Az se mindegy, hol dolgozik. Sajnos vannak részek, ahol mindennapos a verés és szidalmazás is.

2016. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs gyomra a különféle gusztustalan esetekhez, vagy lelkileg labilis, a munkája során még megedződhet. Előre nem kell leírni. Majd eldől, mennyire lesz erős ember belőle. Ha nem fogja bírni, és nem rázódik bele, úgyis kihullik.
2016. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!