Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 1 év után fel szeretnék...

1 év után fel szeretnék mondani. Hány példány kell a felmondási papírból? És a maradék szabadságomat kiadják vagy az megmarad? Sajnos tőlük nem lehet megkérdezni vagy nem mondják el vagy mást mondanak. És a felmondási időbe csak munkanap számít bele?

Figyelt kérdés

2016. okt. 10. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Két példány kell. Egy a munkáltatónak, egy neked.
2016. okt. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hátralévő szabikat vagy kiadják vagy ki kell fizetniük. Ezért inkább ki szokták adni.
2016. okt. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az akkor fantasztikus így is majdnem minden szabimat kiadták maradt 4 napom az évre jó lesz ha ezt is kiadják.
2016. okt. 10. 12:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kifizették.
2016. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De új munkahelyen kapsz időarányosan megint szabit. Szóval az nem vándorol munkahelyről munkahelyre.

Én pl. augusztusban kezdtem és 9 napot kaptam az év hátralévő részére.

2016. okt. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
30 nap a felmondási időd, ez naptári nap. Kiadhatják a szabidat, ha nem teszik, meg kell váltani.
2016. okt. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Dee ha én itt kihasználtam a 20 nap szabit akkor másik helyen ezen felül még kapok? akkor több mint 20 napot kapok összevetve egy évre
2016. okt. 10. 12:43
 8/10 anonim ***** válasza:

kilépőpapíron fel lesz tűntetve, hogy hány szabit vettél ki....

a fennmaradó mennyiséget pedig megkapod a másik helyen

2016. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

dehogy lesz feltüntetve, mennyit vett ki, a szabit nem osztjuk meg jogviszonyok közt.

Itt kiszámolják, időarányosan mennyi jár a jogviszonyod megszűnéséig. Ha kevesebbet vettél ki, kiadják/megváltják. Ha többet, azt a hatályos jogszabályok szt visszakövetelni nem lehet, mert a kiadása jogszerű volt.


az új helyen pedig ismét megnézik, hogy mennyi jár neked egy évre, majd a belépés napjától év végéig arányosítják.

2016. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha fiatal vagy, és 20 nap az összes, akkor tuti, hogy nem fognak kifizetni semmit, emrt időarányosan kivetted már, ami itt járt...
2016. okt. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!