Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkakörökhöz kell...

Milyen munkakörökhöz kell szerteágazó, de nem elmélyült tudás?

Figyelt kérdés

Ahol az az előny,hogy ha valaki sok mindenre rálát,de nem kell egy szakterület mélyebb szinten elsajátítani?


Azt mondták nekem,hogy vannak ilyen munkakörök csak azt nem,hogy mik azok.



2016. okt. 13. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Gyorséttermekben tárt karokkal várnak a széles látóköröddel együtt a többi bölcsész közé:D
2016. okt. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Még csak bölcsész sem vagyok! De jó is lenne.

Inkább arról van szó,hogy semmiben nem tudok elmélyedni

2016. okt. 13. 13:11
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
folyamatmérnök
2016. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem nem tudsz, mondjuk úgy, hogy nem akarsz.
2016. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem csak nem találtad meg (még) azt a területet, ami érdekel, és nem okoz gondot belemélyedni.
2016. okt. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Én is ilyen vagyok, és szerintem itt cseszem (majd)el a "tehetségem"( már ha van, mert per pill én is úgy érzem, hogy nincs). Több dolog is érdekel, de egyikben sem állapodok meg, mélyülök úgy igazán el.. Így sosem leszek sikeres úgymond semmiben, mert "szétszórom" a figyelmem.

Míg ha megállapodnék egy területnél, és abba tényleg mindent beletennék, úgy jutnék előre, még ha 5-10 év alatt is.


Egyébként sok ember nem igazán ért semmihez, de egyszer csak elindul egy úton és közben tanul, tapasztalatokat szerez. Nekem is itt kéne magam megfegyelmeznem, hogy egy adott területen haladjak tovább, és ne ugráljak más területre a munkákban úgy, mert úgy nehezebb előrelépegetni.

2016. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Pl. sztem újságíró bizonyos újságoknál, portáloknál... nem réteglapoknál, inkább ilyen Nők Lapja stb., ahol ált. egy-egy témából csak ízelítőt adnak. Marketing.
2016. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem valamilyen koordinátor, projektmenedzser, ilyesmi munka lenne megfelelő... Ott át kell látni a projektet, de nem kell konkrétan dolgoznod benne, hanem a kapcsolatot tartani az ügyfelekkel, megrendelőkkel, munkatársakkal, feletteseiddel... Figyelni a határidők betartására, ösztönözni az embereket, megoldásokat javasolni a nagyobb hatékonyság érdekében, ügyféllel egyeztetni...


Szerintem elég változatos meló, de nem kell elmélyülni semmiben, nem kell szaktudás.


Nagyobb cégeknél sok projektkoordinátor/projektmenedzser dolgozik, akik összefogják egy-egy csoport munkáját.


Valaki említette az általános újságírást, ez sem rossz ötlet, ha van íráskészséged és érdekel a szakma. Ha nem szakíró vagy, akkor egyik szakterületről sem kell elmélyült tudás, de naprakésznek, tájékozottnak kell lenni elég sok témában.


Vagy pl. irodavezető? Kezeli a leveleket, számlákat, kapcsolatot tart, információt nyújt, beszerzi a szükséges eszközöket, stb., elég sokféle dolgot csinál, de nem kell különösebb végzettség.

2017. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem elég sok vezetői feladat ilyen. Én pl. mérnök vagyok. Egy bizonyos folyamathoz értek, amire felvettek annó. Aztán lépkedtem előre és gyorsan rájöttem, hogy érteni kell az emberek nyelvén. Ismerni kell minimálisan nagyon nagyon sokmindent. A munkavédelmi szabályokat, a ránk vonatkozó környezetvédelmi előírásokat, némi hr-es ismeretekkel kell rendelkezni, az sem baj ha egy személyben vagyok gépész és villanyszerelő is.

Nyilván részemről ez nem megy. Szerencsés, ha van egy csapat, akire lehet támaszkodni és tudom kihez lehet a problémákkal fordulni.

Sokáig el lehet evickélni a viharos tengeren nulla tudással, de jó vezető képességekkel is. Nekem ehhez nincs gyomrom, pontosan azért, mert sokáig az elődöm alatt dolgoztam és utáltam ezt a stílust. Egy ember értsen ahhoz, amit csinál és nincs rosszabb érzés, amikor a kérdést sem értem, pedig nekem kéne döntenem a probléma megoldás mikéntjében. Valaki ezt jól viseli, én nem... De ettől érzem azt, hogy egyre több és több tudással rendelkezem, ugyanis szívom magamba az ilyen esetek tanulságait. :)

2017. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Az egészségügy végülis ilyen. Mi a mentőápolóin a kimondott szakmai ismeretek mellett taultunk szociológiát, pszichológiát, pedagógiát, szakmai nyelvet, jogot, etikát is, de egyiket sem átlag ember számára emészthetetlen mélységben, és persze kiemelve a szakmai vonatkozásokat. Nekem kimondottan tetszett, hogy ilyen sokszínű az anyag, még ha az ember sokszor a háta közepére is kívánta a bemagolandó hivatalos definíciókat. De az eüt csak nagyon elszántakak ajánlom, és nekik is jó, ha van B tervük, mert simán benne van, hogy tíz év után már nem akarod folytatni. Ilyenkor neked és a betegeknek is az a legjobb, ha tovább tudsz lépni.

De jól mondta az egyik válaszoló, a média, újságírás is jó lehet.

Vagy próbálkozz politikával, ott csak beszélni kell tudni :D

2018. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!