Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, hogy lenézenk mert...

Normális, hogy lenézenk mert "csak egy adminisztrátor "vagyok?

Figyelt kérdés
Egy kutatócsoportban dolgozom adminisztrátorként,a kutatók lenéznek,kiközösítenek,felgmáznak velem.Alig szólnak hozzám,csak ha muszály nem ismerik a kérem/köszönöm szavakat,csak az asztalomra hajigálják az elintéznivalókat.Nem hívnak el semmilyen munka utánni közös programra se...Látványosan levegőnek néznek.Van a csoportban egy laborasszisztens is,vele is ugyanezt csinálják,szóval ebből gondolom,hogy nem a személyemnek,hanem a pozíciómnak szól...Mielőtt bárki jönne a tanulni kellet volna lemezzel megjegyezném,hogy én is diplomás vagyok,csak pályakezdőként egyelőre nem találtam mást.Persze szeretnék lelépni innen,de az önbizalmamnak nem tesz túl jót ez a szitu.Van valakinek javaslata,hogy mit tehetnék,hogyan tudnám ezt "túlélni"?Mert már utálok reggel felkelni és bemenni dolgozni.A főnökömnek próbáltam jelezni(aki amúgy nem részese a mindennapoknak mert szinte folyton külföldön van),ő elhajtott,hogy nem ér rá ilyen ovodás baromságokkal foglalkozni...Most pénteken is például amikor mondtam a kolléganőmnak,hogy nem tudok tovább maradni és megcsinálni amit még rám akart sózni,mert nyelvtanfolyamra megyek kiröhögöt,mondván,hogy nem tudta,hogy az excelszinezéshez nyelvtudás kell.És ilyen beszólások mennek napi szinen...
2016. okt. 23. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Rossz lépés volt a főnököd felé "árulkodni.

A munkahelyen felnőtt emberek vannak. nem lehet anyucihoz szaladni, hogy védjen meg.

Munkaidőben foglald el magadat a munkáddal. Te is redukáld a szükségesre a kapcsolatot velük.

vegyél be leszarom tablettát és bekkeld ki azt az időt, amíg lépni tudsz tovább.

Arra ne számíts, hogy máshol netán az álommunkahelyet fogod megtalálni.

2016. okt. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még jó,hogy mindenhol az javasolják,hogy a mobbingot jelezzük a vezetőség felé...Amúgy nem gondolom,hogy ez eljutott bárkihez is mert a főnököm már sztem 2 perc utánn elfelejtette az egészet.Megjegyzem 3 év alatt már én vagyok a negyedik adminisztrátor szóval azért valami csak nincs rendben szerintem, és én nem én vagyok túlérzékeny...
2016. okt. 23. 15:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyél mosolygós mutass kiegyensúlyozott boldog ember képet magadról de éreztess távolságtartást minden bunkóval akivel együtt dolgozol! Nehéz lesz de egy idő után rájönnek hogy nem hat rád a lenéző viselkedés emiatt erős jellemnek fognak tekinteni és előbb utóbb elkezdenek kedveskedni kollégaként közeledni hozzád. De engedj majd nekik, akkor sem ,tartsd távol mindet magadtól, végezd el a munkát és ettől összezavarodnak. A kolléganődnek meg mond meg nem az excellszínezéshez kell nyelvtudás hanem a karriered építéséhez, majd kérdezd meg tőle tudja mit jelent az a szó hogy karrier mert ha nem elmagyarázod neki. Vágj vissza mindenkinek sokat nem vesztesz diplomával könnyen kapsz új munkahelyet ha mégis otthagynád őket!
2016. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
nekem ez álommunkahely lenne. A hol most vagyok túl jó, összetartó, normlális a társaság, néha hiányzik a feszültség.. Olyan szinten ki tudnám osztani mindet, hogy csak úgy menne a sírás!
2016. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Cseréljünk :)
2016. okt. 23. 16:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem normális,de sajnos ez megy sok helyen...De amíg egy adminisztrátor bármikor pótolható egy kutató nem,ne is várd,hogy a fönököd melléd fog állni...Voltam hasonló szituban,nekem se volt más lehetőség csak a munkahelyváltás,de nagyon megsínylettem azt a 3 évet amig csicskának voltam kezelve.Nálatok nem tudom mi a helyzet, én egy patikában voltam,kis közösség csupa nők...Hát borzalom volt,engem nyiltan néztek le a gyógyszerészek,de egymást is utálták,csak azt sunyiba csinálták,egymás háta mögött,szemtől szembe mert a barinőzés...
2016. okt. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem normális dolog.


Furák az emberek. Nekem a cègünk új gazdasági vezetőjét kellett megtanítani köszönni. Nem volt könnyű, de fèl èv alatt oda fejlődtünk, ha bejön, már hallhatóan köszön. Az elmenetelkor történő köszönèst mèg sokszor elmismásolja.


Elmúlt 40 mègse tanította még senki. Ha ő nem ajánlja fel, hogy tegeződjünk èn biztos nem ajánlom fel neki...


Próbáld ki, hogy "amúgy szívesen" "nincs mit" stb. -t mondasz. Illetve, hogy tényleg ne azt lássák rajtad, hogy összetörsz. Az ilyeneknek fogalma sincs mi az a mobbing, úgyhogy....


Túl régóta vannak az adott pozícióban, s azt hiszik, mindent megtehetnek. De tarts elèjük tükröt, hogy másként is lehet. Akár visszaszólhatsz a kollégának kedvesen, hogy "ide ugyan nem szükséges nyelvtudás, de a saját szabadidőddel te rendelkezel ès máshol talán kamatoztatni tudod majd.


Sok sikert! Bírd ki egy kicsit, hogy mutasson valamit az önèletrajzodban.

2016. nov. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!